Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...

Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...
 Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror

Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati
 Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !

Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...
 Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens
 

PROBLEMA LOGAN 1.4 mpi 75 cai ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
andrew666

andrew666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.10.2006
am luat o buturuga in scut cam pe la jumatea lui si akum am senzatia knd iau niste gropi, denivelari mai mari.. imi bate ceva la roti e o senzatie ciudata sau mi se pare ca-mi zdrangane ceva...ce poate fi ?????? am mers pe autostrada si masina se comporta bine la 130 h nu trage drepta stanga...directia nu pare sa aiba nimic si nici planetarele....s-o fi slabit scutu ? rotiile nu au joc ...ce sa slabit ? mai are cineva problema asta ? .....si inca ceva... plasticul de la air-bagul din drepta mi s-a umflat putin cred k s-a dilatat de la soare..e normal ???? trebuie sa o duc la un control ? am aproape 10.mii de km si in cartea tehnica zice k la 15 mii trebuie sa-i fac o mica revizie. Ce ma sfatuiti... tare mult ma deranjeaza si ma sacaie zdranganeala aia........o sugestie e bine venita.

#2
andrew666

andrew666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.10.2006

View Postandrew666, on Jun 18 2007, 21:45, said:

am luat o buturuga in scut cam pe la jumatea lui si akum am senzatia knd iau niste gropi, denivelari mai mari.. imi bate ceva la roti e o senzatie ciudata sau mi se pare ca-mi zdrangane ceva...ce poate fi ?????? am mers pe autostrada si masina se comporta bine la 130 h nu trage drepta stanga...directia nu pare sa aiba nimic si nici planetarele....s-o fi slabit scutu ? rotiile nu au joc ...ce sa slabit ? mai are cineva problema asta ? .....si inca ceva... plasticul de la air-bagul din drepta mi s-a umflat putin cred k s-a dilatat de la soare..e normal ???? trebuie sa o duc la un control ? am aproape 10.mii de km si in cartea tehnica zice k la 15 mii trebuie sa-i fac o mica revizie. Ce ma sfatuiti... tare mult ma deranjeaza si ma sacaie zdranganeala aia........o sugestie e bine venita.


MA AJUTATI FRATIILOR SI PE MINE ? e comentul pus de 2 zile si nu mi-a scris nimeni :((((

#3
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006
Noi nu te putem ajuta pentru ca nu stim severitatea impactului sau ce a afectat fara sa ne uitam sub masina. In schimb te putem sfatui sa mergi la service si sa lasi mecanicii sa verifice.

#4
andrew666

andrew666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.10.2006
da, dar macar imi puteti sa-mi spuneti ce imi bate (zdrangane) ? o sugestie......

#5
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006
Dupa cum ai spus si tu poate fi scutul, sau poate fi o teava de esapament. Daca poti inainte de a merge la service urca masina pe o rampa si verifica (trage, scutura) aceste piese. Asta in eventualitatea in care ele sunt de vina, si zdranganeala de care zici tu vine de sub masina si nu de la rotile fata.

#6
andrew666

andrew666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 08.10.2006

View PostMembruAnonimelby427, on Jun 20 2007, 00:01, said:

Dupa cum ai spus si tu poate fi scutul, sau poate fi o teava de esapament. Daca poti inainte de a merge la service urca masina pe o rampa si verifica (trage, scutura) aceste piese. Asta in eventualitatea in care ele sunt de vina, si zdranganeala de care zici tu vine de sub masina si nu de la rotile fata.


cred k ai dreptate :-) ms o sa verific dar e cu programare la service ... mi se face rau numai knd aud ! asa o duc la 15.mii de km barem stiu o treaba :D daca e sa-mi cada ceva dupa ea...o am in garantzie....

#7
alexshelby427

alexshelby427

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 30.05.2006
Cu cat mai repede reusesti sa ajungi la un service sa verifici cu atat mai bine. Este posibil ca piesa respectiva sa cedeze sau "jocul" ei sa uzeze si alte piese cu care desi nu ar fi trebuit ea acum vine in contact.

Edited by MembruAnonimelby427, 19 June 2007 - 23:25.


#8
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
Exact cum a zis si alexshelby 427, cu cat te duci mai curand cu atat mai bine. Nu ai de unde sa stii ce piese au fost afectate si care mai pot fi afectate. Mai bine iti faci o mica programare si rezolvi problema.

Edited by aleksutzu07, 19 June 2007 - 23:44.


#9
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005
Pot fi multe.

Ai putea verifica fara sa o ridici pe elevator cu bracarea volanului stanga sau dreapta maxim in mers. Daca simti o pulsatie in volan si un pacanit la roata e foarte posibil sa fie planetara.

Poate fi si un defect minor, spre exemplu ca arcul sa iasa din locasul lui, etc//
Oricum e treaba de mecanic..

Poti sa ridici masina pe un cric si sa vezi daca ai vreun joc la roata si pe ce axa. Si asta poate spune ceva.

Edited by $eb, 20 June 2007 - 07:29.


#10
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007

View Postandrew666, on Jun 20 2007, 00:21, said:

...daca e sa-mi cada ceva dupa ea...o am in garantzie....

Vezi ca nu cred ca garantia acopera si lovitul de "buturugi", acopera numai defectele care apar la masina dupa uz normal. Asa ca ai face bine sa te duci la service cat de repede poti ca sa afli exact ce are masina.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate