Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Test de perspicacitate (oferit cu sprijinul Connex Cost Control)

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

Quote

Originally posted by craiuVerde
deci... in weekend am 1 cent pe minut dar, asa cum am mai spus, de pe data de 25 (adica duminica ora 0.00) am beneficiat de 50% reducere la convorbirile in retea, implicit la astea din weekend... deci de duminica am fost taxat cu 0,5 centi / min.



asta imi zic si ei si probabil o sa si fac asta...factura mi se emite pe 2 ale lunii parca... insa problema mea e mai urgenta: ce fac in weekendul viitor? vorbesc doar 9m58s??? eu cred ca am mai multe minute decat atat, dar nu ma pot baza pe asta si sa ma trezesc ca am fost taxat cu 7,5 centi... adica 15 centi in retea redusi la 50% conform promotiei de care beneficiez - si despre care ala cu care am vorbit avea numai cuvinte de lauda... si de fapt eu cred ca de acolo a venit toata problema!!!


Ca sa clarificam, beneficiezi de 50% reducere la convorbiri dupa data de facturare, adica, daca se factureaza pe 2, din 2 ai reducerea. Reducerile nu se calculeaza de la jumatati de luna. Daca tu ai 5 luni, exact, de la activare, se va calcula reducerea dupa prima facturare de la implinirea a 5 luni.

#20
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

Quote

Originally posted by AirBoy
Ca sa clarificam, beneficiezi de 50% reducere la convorbiri dupa data de facturare, adica, daca se factureaza pe 2, din 2 ai reducerea. Reducerile nu se calculeaza de la jumatati de luna. Daca tu ai 5 luni, exact, de la activare, se va calcula reducerea dupa prima facturare de la implinirea a 5 luni.


De promotie el beneficiaza chiar din ziua din care s-au implinit 5 luni de la activare, garantat, se calculeza si cu jumatati de luna

#21
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003

Quote

Originally posted by Goofy
De promotie el beneficiaza chiar din ziua din care s-au implinit 5 luni de la activare, garantat, se calculeza si cu jumatati de luna


asta asa este... m-am abonat pe 25 noiembrie... data de facturare a fost stabilita pe 2 ale lunii...

am inceput sa cam inteleg cum sta treaba dar nu prea sunt de acord... practic mie mi se acorda 200 minute de cent pentru perioada 2 - 1 ale lunii urmatoare, nu de pe 25 pana pe 24 ale lunii urmatoare... asa ca nu inteleg de ce pe data de 25 am pierdut niste minute de cent si mi s-au alocat altele raportate la perioada 25.04 - 1.05  :confused:

si, oricum, relatiile astea cu clientii de la connex mi se par din ce in ce mai de rahat... cum voi ati putut sa-mi explicati cat de cat cum sta treaba, ei de ce nu au putut face asta mai ales ca se presupune ca stiu mai multe lucruri decat stiati voi... nu de asta sunt pusi acolo - sa lamureasca... "confuzati" ca mine ???

#22
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

Quote

Originally posted by Goofy
De promotie el beneficiaza chiar din ziua din care s-au implinit 5 luni de la activare, garantat, se calculeza si cu jumatati de luna


Eu zic sa verifici acest lucru, in comunicatele din decembrie scria clar ca se beneficiaza de promotie incepand cu prima facturare dupa implinirea a 5 luni in retea.

#23
acotunoaei

acotunoaei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.04.2004
reducerea de cu 50% la con in retea se aplica din momentul in care se implinesc 5 luni de zile de la incheierea contractului si nu in momentul in care se implinesc 5 luni de zile de facturare. Acest lucru este valabil, de cand exista oferte cu reducere la ab sa conv :)

#24
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Stati sa vedeti ce am patit eu acum cateva luni cu conexi....am avut cent 500 (dinala vechi, chiar foarte vechi) si am trecut pe connex unic in mijlocul lunii...am vorbit cam 400 minute din cent si la mijlocul lunii m-au trecut pe unic...luna viitoare m-am trezit ca mi-au taxat vreo 120 minute cu 15 centi per minut....ca cica daca m-am trecut pe unic in mijlocul lunii nu mai merit 500 minute in cent si mi le-au recalculat pe zi....asa am ajuns de la 900k ro lei la 6500000 lei....am facut o sesizare si mi-au spus ca asa este sistemul...am platit factura si am facut o amenintare in scris la ei....inca astept solutionarea....dar nu cred ca va fi in favoarea mea...,.

#25
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
geo2001 ... este foarte normal.
Altfel si eu la ONG imi fac abonamenul de 60 de minute nationale, le vorbesc intr-o zi si pe urma trec la alt abonament. Si asa as vorbi 60 de nationale cu $18 / 30 ... 60 de centi?

La orice operator, se foloseste regula de 3 simpla cand schimbi un plan tarifar. Daca ai stat 10 zile pe cent, itzi da proportional numarul de minute.

Imi pare rau sa iti spun ... dar solutia nu va fi in favoarea ta.

#26
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Odata am abuzat de acest sistem in mod favorabil mie.
Vorbeam mult, si cand mi se terminau minutele nationale, ceream abonament mai mare. Se recalcula si imi scadea costul suplimentar.

La urma am platit $10 sa revin la ab. initial ... dar tot eu am fost in castig.

#27
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
OK...am primit raspunsul...primesc o reducere de 3 milioane lei pentru apelurile taxate cu 15 centi in weekend...huh...ce ma enerveaza este ca nu imi dau bani in mana ci ii scad de pe urmatoarea factura...adica mai castiga ei ceva pe dobanzi...

#28
acotunoaei

acotunoaei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 10.04.2004
da, dar ai primit raspuns favorabil la sesizarea ta(dsii credeai ca n-o sa fie asa)... si cred ca acest lucru este cel mai important, si nu faptul ca nu primesti banii in mana azi pentru a platii factura maine:).

#29
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
da ai dreptate...imi era mie ciuda ca pe langa bani care iau luat de la mine pe o prostie de a lor...mai castiga si de pe doanzi...

#30
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by geo2001
primesc o reducere de 3 milioane lei pentru apelurile taxate cu 15 centi in weekend...huh...ce ma enerveaza este ca nu imi dau bani in mana ci ii scad de pe urmatoarea factura...adica mai castiga ei ceva pe dobanzi...


Si Orange pica in acelasi pacat... http://forum.softped...&threadid=22979

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate