Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Rock'n'Roll

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
nelus

nelus

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 160
  • Înscris: 26.11.2003
Va place Rock And Roll-ul?
Daca nu il cosniderati muzica sau doar sau doar ceva comercial? :confused:

#2
valivali

valivali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.03.2003
Suna bine muzica asta...si e bine ca avem si noi un reprezentant al r'n'r-ului...pe Stefan Banica Jr.

Nu stiu daca ati fost la un concert de-al lui, dar sa stiti ca merita banii. Eu am fost in iarna asta de Craciun, si atmosfera la spectacol este extraordinara. Sunt foarte putini artisti ramani care reusesc sa faca asa atmosfera; poate doar Iris, Phoenix care umplu salile pana la refuz.

Asa ca tot respectul pt Stefan Banica Jr.!

Bineinteles, sa nu uitam de "monstrii" R'nR-ului: Pat Boone, Chuck Berry, Jerry Lee Lewis, Elvis, Richie Valens etc.

#3
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Fane Jr.? Rock'n'Roll-ist? Sa fim seriosi! Doar un imitator care are success la femei din cauza faimei (seria "Liceenii", poate cateva piese de teatru), a look-ului si a imaginii (artificiale) de "neconformist".
  Revenind la Rock&Roll: este unul din genurile mele preferate, iar in topuri sta Chuck Berry (desi muzica lui este mai mult decat un Rock&Roll).

#4
nelus

nelus

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 160
  • Înscris: 26.11.2003
Mai mult decat Rock'n'Roll. Unul dintre putinii care nu zice sunt nebun dupa tine/sunt disperat dupa tine.
Stefan Banica Jr. are stil fata de O-zone,  Trei Sud Est, AndreEa si MANELESTII care canta depsre sex (imi plac manelele fara sex).

#5
Twister

Twister

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 269
  • Înscris: 22.01.2004
ROCK'N"ROLL!!!!!

Rock&Roll-ul este mai mult decat o pasiune pt mine, este insasi viata mea. Sunt NEBUN dupa '50s-'60s, am mii de melodii din acea vreme, filme, fotografii, ador masinile americane ale acelor ani.  Cu siguranta m-am nascut prea tarziu, si nu spun vb goale, realmente iau foc cand ascult Rock&Roll! In Romania  insa... daca se aduna 20 de oameni intr-adevar pasionati de acest gen muzical e deja peste asteptarile mele. La noi "muzica veche" incepe de la The Doors si perioada Hippy a celor de la The Beatles, ce a fost inainte prea putin sunt interesati. Pacat...

#6
nelus

nelus

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 160
  • Înscris: 26.11.2003
@Twister. Si fii sigur ca nu esti singurul care ar fi vrut sa se nasca in anii '50.

#7
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,033
  • Înscris: 13.06.2004
Chuck Berry rulz! :punk: E unul dintre puținii care a reușit să mențină balansul dintre muzica adevărată și comercial. Plus că își scria singur versurile (singurul lui cover cred că a fost "Route 66"); și putea să cânte despre dragoste fără să zică "sunt nebun după tine, te iubesc la disperare, mor de dorul tău"  :coolspeak:

#8
safa

safa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 30.10.2006
Apropo...vreau tobosar pe aici dispus  sa cante Rock 'n' Roll ? pt mai multe detalii adaugati id-ul de mess : safa_lake

#9
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006
Muzica asta e de kkt!!! :death:

Acum voi lua warn nu?Dar antimanelistii cum ne invadeaza,ia sa vad daca va convine!

#10
safa

safa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 30.10.2006

View PostSh0rty, on Oct 30 2006, 21:36, said:

Muzica asta e de kkt!!! :death:

Acum voi lua warn nu?Dar antimanelistii cum ne invadeaza,ia sa vad daca va convine!

Daca consideri ca Rock 'n' Roll e de cacat ..,atunci tu esti de Cacat

#11
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostSh0rty, on Oct 30 2006, 23:36, said:

kkt!!!

Sincer, chiar nu ne intereseaza ce-ti baga parintii pe gat zi de zi.

#12
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

View PostSh0rty, on Oct 30 2006, 22:36, said:

Muzica asta e de kkt!!! :death:

Acum voi lua warn nu?Dar antimanelistii cum ne invadeaza,ia sa vad daca va convine!
Eram sigur,am primit warn pt.ca sunt manelist maxy nu merita sa fie moderator,el tre sa fie indiferent,antimanelistii nu primesc nici un warn nici macar advertisment pt.ce fac pe aria manelelor,dar eu pt.ca am spus ca nu-mi place rockul primesc warn....


Asta a scris maxy:

Încă ceva: nu interesează pe nimeni dacă nu mai ziceți nimic. Nu mai postați aici decât la subiect. Scriu, dar numai eu citesc. Următorii care postează offtopic se aleg cu warn.

Dar nu a dat nici un warn nimanui pt.ce facuse aia pana atunci dar eu primesc pt.ca sunt manelist,spuneti voi e drept ce face maxy?

Edited by Sh0rty, 01 November 2006 - 15:10.


#13
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Deschide un topic pe forumul aferent si le povestesti acolo.

Pana una-alta, on-topic : Mie personal nu mi se pare ca in tara asta exista cineva care sa abordeze cu succes genul. Banica nu are nici cea mai vaga idee ce inseamna r'nr. Nu-l contest ca artist, poate unora le place, dat amestecatura aia de lacrimi si twist nu are legatura cu genul pe care sustine ca-l promoveaza !

#14
djl

djl

    Lustră cu ventilator. Oile au votat cuțitul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 113,033
  • Înscris: 13.06.2004
Dar a ascultat cineva Stray Cats/Brian Stezer.

#15
Boogie Man

Boogie Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 21.03.2007
Si nu doar Setzer (si cu Orchestra, si cu Cats),ci chiar chestii vechi, adica de atunci cind denumirea de Rock'n'Roll nici nu s-a inventat,iar totul se numea inca Rockabilly.
Am deschis un topic nou, ROCKABILLY RULES !,care poate intereseaza,pentru fanii adevarati .

GO, CAT, GO!

Edited by Boogie Man, 21 March 2007 - 11:16.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate