Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata
 Flatulenta și responsabilita...

Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...
 Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...
 Recomandare AC

Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...
 

Personalitati/Celebritati Gay românesti

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
50 răspunsuri în acest subiect

#37
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 3.418
  • Înscris: 22.09.2003
Wow... pot sa te intreb ce formatie ai?

#38
mikhayah

mikhayah

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 327
  • Înscris: 24.04.2004

Quote

Originally posted by LoveDemon
Wow... pot sa te intreb ce formatie ai?

...deh, ca tot romanu', inginer  /deal/

#39
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.799
  • Înscris: 06.12.2003

Quote

Originally posted by mikhayah

Homosexualitatea nu este evident un handicap in sens de infirmitate biologica, desi am vazut pe acest forum inca destule afirmatii aberante: mutatie genetica, pedeapsa divina, boala genetica si alte asemenea perle de ignoranta crasa. Insa homosexualitatea poate deveni un handicap psihologic (sper ca termenul este corect) in societatile intolerante, datorita 'inchiderii in sine' a celui care se simte 'altfel'. Oarecum fortat, situatia e similara efectului "nociv" al masturbatiei, insa nu datorita actului in sine, ci datorita sentimentului de vinovatie indus de factorii de mediu extern (educatie, familie, glumele 'bashtanilor' etc.).


Eu consider homosexualitatea ca fiind un comportament deviant, in afara normalului.Asta nu presupune insa intoleranta.Numai faptul ca sexul anal se practica obligatoriu cu prezervativ spune mult despre normalitatea biologica a homosexualitatii.Pot sa accept dorinta homosexualilor de a fi acceptati asa cum sunt, dar nu si faptul ca practicile lor sexuale sunt normale.Este periculos dupa parerea mea si poate induce ideea gresita ca sexul anal este chiar "sanatos"...ca sa zic asa.

#40
mikhayah

mikhayah

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 327
  • Înscris: 24.04.2004

Quote

Originally posted by Dian30
Eu consider homosexualitatea ca fiind un comportament deviant, in afara normalului.Asta nu presupune insa intoleranta.

Nu presupune intoleranta din start, insa alimenteaza respingerea. Ceea ce conduce la acelasi rezultat.

Quote

Originally posted by Dian30
Numai faptul ca sexul anal se practica obligatoriu cu prezervativ spune mult despre normalitatea biologica a homosexualitatii.Pot sa accept dorinta homosexualilor de a fi acceptati asa cum sunt, dar nu si faptul ca practicile lor sexuale sunt normale.Este periculos dupa parerea mea si poate induce ideea gresita ca sexul anal este chiar "sanatos"...ca sa zic asa.

Homosexualitatea nu se reduce la sexul anal. Si nici sexul anal nu este o practica sexuala exclusiv homosexuala. Sa nu ne mintzim singuri...macar aici.

In privinta definirii normalitatii sau abnormalitatii in sexualitate (hetero sau homo) iti recomand sa te mai informezi. N-ar fi rau de asemenea sa incerci o discutie cu partenerul tau despre fanteziile lui sexuale. Daca incerci o asemenea discutie, lasa dragostea ta pt el deoparte, pt ca mai mult incurca. Nu se va deschide in fata ta decat daca se va simti mai intai respectat ca om, si dupa aia iubit de catre tine. S-ar putea sa ai niste surprize care sa-ti schimbe opiniile in alb-negru de acum.

In privinta acceptarii, repet ceea ce am scris intr-un posting mai vechi: e prea mult pt romani in acest moment sa devina toleranti. Macar sa terminam etapa 'indiferentei pozitive'. Cand vei mai auzi despre asemenea cazuri de sexualitate, si vei ridica INDIFERENTA din umeri, fara macar sa-ti TREACA PRIN MINTE sa dai vreun verdict, atunci vei fi deja un om mai bun.
Toleranta vine mai tarziu, si implica o mentalitate a abundentei si o cautare in sine a diversitatii de care suntem inca departe. De-abia ne-am dumirit ca nu-i nimic rau sa fie mai multe feluri de margarina in raft.

#41
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.576
  • Înscris: 13.01.2003
Tot respectul pentru discutia voastra, dar ori o mutati pe PM, ori pe Editoriale, ca aici e 'cam' offtopic!

#42
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.799
  • Înscris: 06.12.2003

Quote

Originally posted by mikhayah

Nu presupune intoleranta din start, insa alimenteaza respingerea. Ceea ce conduce la acelasi rezultat.


Cred ca ar fi bine sa avem o discutie pe forum pe tema asta.M-as bucura daca ai fi de acord, mai ales ca sunt incantata sa-ti citesc mesajele.Aici suntem off-topic, asa ca mai bine deschidem un thread la Editoriale.ok?

#43
mikhayah

mikhayah

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 327
  • Înscris: 24.04.2004

Quote

Originally posted by Dian30
Cred ca ar fi bine sa avem o discutie pe forum pe tema asta.M-as bucura daca ai fi de acord, mai ales ca sunt incantata sa-ti citesc mesajele.Aici suntem off-topic, asa ca mai bine deschidem un thread la Editoriale.ok?


OK
;Rmaster;  ;Lmaster;

#44
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.799
  • Înscris: 06.12.2003

Quote

Originally posted by mikhayah
OK
;Rmaster;  ;Lmaster;


Dar nu in seara asta ca mi-e somn,m-am trezit la 6.Mai e si maine o zi!! ;) :cya:

#45
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.326
  • Înscris: 13.03.2003

Quote

Originally posted by mikhayah
Macar sa terminam etapa 'indiferentei pozitive'. Cand vei mai auzi despre asemenea cazuri de sexualitate, si vei ridica INDIFERENTA din umeri, fara macar sa-ti TREACA PRIN MINTE sa dai vreun verdict, atunci vei fi deja un om mai bun.


...nashpa atitudine mikha. daca indiferenta, fie ea si "pozitiva", il caracterizeaza pe omul cel bun de maine trebuie sa spun ca in sfarsit de maine nu vom mai avea oameni rai :) . gay, sadici, pedofili vor pasi fraternizand pe caile drepte propuse de o societate care cel putin declara ca ii intelege.

dar modelul propus nu este evanghelic. nici un crestin nu poate fi tolerant in sensul propus aici. concluzia logica: din societatea cea buna de maine nu vor mai face parte crestinii-cei-retrograzi. si poate nici macar tolerati. nefolositori unei societati prospere va trebui reinventat circul cu lei, spre bucuria partidei lui sade ...

sentinta: nu am si nu vreau sa-l las pe oarecare sa zica ca e bine cand e in mizerie pana la sprancene, chiar cand zice ca ii place. poate e loc de mai bine si pentru el si sunt sigur ca exista cale spre asta. dar daca el nu vrea si nu vrea nu pot decat sa fiu  mai trist, dupa credinta mea il am pierdut pentru o vesnicie...

#46
mikhayah

mikhayah

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 327
  • Înscris: 24.04.2004
Nicanor, as fi bucuros sa continuam polemica amicala insa am inteles ca threadul nu este potrivit aici.

#47
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.326
  • Înscris: 13.03.2003
... ok, deschid eu un thread pe editoriale...

#48
anghelush

anghelush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 73
  • Înscris: 02.06.2005
deci... toti pe care-i numesc mi-au fost "parati" de persoane care au avut de-a face cu ei...

Horia Brenciu, Catalin Botezatu, Razvan Ciobanu, Razvan Fodor, Doru Iuga (otv), radu vulcan (parca asa il cheama, la prima) Zara, Laurentiu Duta, 75% din Akcent :) (unul singur a scapat), Fuego, ala mic ce a fst la Stigma, Cristi Enache (directia 5), si mai sunt destui despre care se banuieste ca ar fi....

... ce sa mai... in MEDIA Romaneasca aproape 90 din "barbati" sunt gay.

#49
none

none

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 1.838
  • Înscris: 03.06.2005
+ cici

#50
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 1.275
  • Înscris: 12.03.2003
Alex Leo Serban intra la personalitati?  :D

#51
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.605
  • Înscris: 09.01.2006
Cand o veni cineva cu dovezi de necontestat despre vreo personalitate ca este homosexual, atunci il cred.
De dat cu presupusu` suntem satui.  :angry:
Pana atunci CLOSE TOPIC!


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate