Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior
 La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...
 Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...
 Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara

Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...
 

Furat masina Bulgaria

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#127
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
stire ProTV despre alte furturi din Nisipurile de Aur: http://www.protv.ro/...ile=26672#26672
Eu m-am intors ieri de la Nisipuri (cateva impresii le-am postat in aria Calatorii Auto, la Taxa Pod), ce pot spune este ca sunt niste jegosi intr-ale masinilor. Daca lasi masina aiurea ti-o tracteaza cu prima ocazie. Erau o gramada pe-acolo isi cautau masinile. Si nu aiurea in sensul de incurcat circulatia sau pe spatiu verde, ci aiurea in sens de parcare unde nu este parcare amenajata. Eu am oprit sa descarc bagajele, m-am uitat expres sa nu fie semn de oprire interzisa sau ceva. Si a venit un politist bulgar la mine si mi-a zis ca am 20 de minute sa mut masina pana trec aia cu tractarile pe-acolo. Am parcat masina cam la 1 km de hotel, mergeam un sfert de ora pe jos pana la ea. Am lasat-o in parcarea unui hotel de 5 stele (Admiral), unde costa 10 LV ziua 10 LV noaptea, 1 EUR = 1,95 LV. Deci iaca vreo 11 EUR/24h. Si era "inchisa" de o bariera si pazita noaptea de un pustan intr-o cabina de termopan. Am descoperit alta parcare, Riviera parking, unde costa 5 LV pe 24h, dar arata... cum sa va spun... jalnic ar fi indulgenta din partea mea. O parcare lunga pe 2 randuri, BEZNA absolut noaptea si pe o latura a ei, cat era de lunga, boscheti. Sfatul meu este sa nu va zgarciti la parcare, nu lasati masina intr-o parcare marginasa, langa boscheti si neiluminata. Lasati masina in parcarea unui hotel de 4 stele minim, central, pe unde trece multa lume. Cand va veti trezi cu ea lipsa va veti fi dorit din tot sufletul sa parcati la 11 EUR/zi in loc de 5 LV/zi.

#128
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 Alex_82, on Aug 13 2007, 11:45, said:

Eu zic sa demontati volanul...si sa-i dati jos si o roata... :) .
Au si masini de ridicat baietii...cu platforma.Aia mai saraci, daca e nevoie, inchiriaza...E o adevarata industrie acolo ;)

Edited by MembruAnonim, 14 August 2007 - 06:20.


#129
TheMendacious

TheMendacious

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 21.01.2007
Pana la urma sa gasit masina ? Nu fac nici o aluzie dar stiu un caz cand masina sa dat cu buna stiinta , urmand sa i se aduca talonul dupa ce masina era ajunsa la destinatie dar proprietarul nu a mai primit nimic ... asa e cu casco asta vrei sa iei banii dar daca esti neatent te arzi ... asa ca cel mai bine e sa iti vezi de treaba ta .

#130
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Nici nu cred ca s-a furat, nici pana in ziua de azi masina nu apare in baza de date a politiei la urmarite.

#131
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Probabil era vreun patron de cocioaba pe litoral la noi si voia sa mai bage si el o stramba ca nu avea clienti la banane si seminte/... :)

#132
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Om mincinos mai mare ca asta exista oare pe acest forum ? Nu cred.  :bandit:

#133
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 tchoara, on Aug 11 2007, 21:01, said:

stire ProTV despre alte furturi din Nisipurile de Aur: http://www.protv.ro/...ile=26672#26672
Eu m-am intors ieri de la Nisipuri (cateva impresii le-am postat in aria Calatorii Auto, la Taxa Pod), ce pot spune este ca sunt niste jegosi intr-ale masinilor. Daca lasi masina aiurea ti-o tracteaza cu prima ocazie. Erau o gramada pe-acolo isi cautau masinile. Si nu aiurea in sensul de incurcat circulatia sau pe spatiu verde, ci aiurea in sens de parcare unde nu este parcare amenajata. Eu am oprit sa descarc bagajele, m-am uitat expres sa nu fie semn de oprire interzisa sau ceva. Si a venit un politist bulgar la mine si mi-a zis ca am 20 de minute sa mut masina pana trec aia cu tractarile pe-acolo. Am parcat masina cam la 1 km de hotel, mergeam un sfert de ora pe jos pana la ea. Am lasat-o in parcarea unui hotel de 5 stele (Admiral), unde costa 10 LV ziua 10 LV noaptea, 1 EUR = 1,95 LV. Deci iaca vreo 11 EUR/24h. Si era "inchisa" de o bariera si pazita noaptea de un pustan intr-o cabina de termopan. Am descoperit alta parcare, Riviera parking, unde costa 5 LV pe 24h, dar arata... cum sa va spun... jalnic ar fi indulgenta din partea mea. O parcare lunga pe 2 randuri, BEZNA absolut noaptea si pe o latura a ei, cat era de lunga, boscheti. Sfatul meu este sa nu va zgarciti la parcare, nu lasati masina intr-o parcare marginasa, langa boscheti si neiluminata. Lasati masina in parcarea unui hotel de 4 stele minim, central, pe unde trece multa lume. Cand va veti trezi cu ea lipsa va veti fi dorit din tot sufletul sa parcati la 11 EUR/zi in loc de 5 LV/zi.
Tinere poate afli si tu ca in orice oras civilizat parcarea nu se face d-ampulea cum suntem noi obisnuiti prin rahatu de Bucuresti. Toate locurile de parcare costa minim 12 euro/zi si sunt pazite. Ia exemple in toate marile capitale ale lumii civilizate Eu am fost la Vienna si Budapesta si am cautat sa aiba hotelul parcarea inclusa in bani sau parcare cat mai aproape de hotel indiferent de suma. Cine e carnatar si nu are bani de parcare sa mearga pe litoralul romanesc ca plateste cu varf si indesat parcarea gratuita acolo :) Ca sa nu mai vorbim de CASCO care pentru unii inca nu se stie cine e si ce face!!! Probabil au trecut din Dacia berlina direct la Pasate SH cu 500.000km la bord. Asa o masina normal ca nu are sens sa te gandesti sa o asiguri :P

#134
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

 MembruAnonim, on Sep 9 2007, 07:38, said:

Tinere poate afli si tu ca in orice oras civilizat parcarea nu se face
Tocma venii si eu de la Nurnberg si acolo am parcat in parcarea hotelului, unde nu costa nimic sa parchezi masina. In oraselele mai mici sunt locuri de parcare si poti sa pui masina la "liber' fara probleme.Plus ca in tari civilizate ca Germania, poti lasa o masina fara sa stii sigur ca ti-o fura cineva, ca in Bulgaria, vai mama lor!
In rest, cine merge cu Loganu din dotare, NU RISCA ABSOLUT NIMIC in Bulgaria.E chiar in codul nescris al hotilor de masini sa nu fure Logane de Romania.Au si ei pe taxi, Logane...la greu.
La Munchen poti sa parchezi daca gasesti un loc in fata unui bloc sau case sau ce-o fi, in czul ca parcarea nu e interzisa din vreun motiv  sau altul. Nu e nici o problema sa lasi masina si daca nu sunt obiecte care sa tenteze vreun compatriot de-al nostru aflat in trecere pe acolo, NU E NICI O PROBLEMA.

Apropos, fitze cu niste romani jegosi la un hotel in Nurnberg:
Plateste o persoana, intra si dorm 5 insi in camera si mai au tupeul ca dimineata sa ia si micul dejun TOTI!!!Cand s-a luat de ei fata care verifica pe cei care iau masa, s-au dat ba in camera cu unii , ba in camera cu altii, ce sa mai zic. JEGOSI .Astia suntem pe afara si d-aia suntem atat de bine primiti. Toti taranii din comunele limitrofe Bucurestiului sau altor mari orase din tara sunt asa zisi samsari de masini. Isi mananca de sub unghie pt 10 euro si la cea mai mica ocazie, aflati singuri intr-un loc, baga in buzunar catre un mic suvenir.
Ce dreaq ii mai scuipam noi pe bulgari cand suntem plini pana in gat de  fecale...
Alt exemplu, ii serveste la masa impecabil pe 3 insi ospatarul, nota face 49.25Eur si auzi ce fac baietii nostri: Se scarpina de suma EXACTA in loc sa dea si ei acolo , barem o hartie de 50 si gata, era 0.75 Eur spaga, asta era...era mai bine 2-3 Euro dar oricum,,Asa , i-a atentionat la misto ospatarul ca bacsisul NU E INCLUS IN PRET SI CA POT DA SI EI CEVA ACOLO... :lol: Autentica situatia, la PAPRIKA, cine stie unde e...Si multe altele...

#135
marijuan

marijuan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 28.07.2006

View PostCristisp, on 27 mai 2007 - 11:43, said:

Ne poti arata ceva dovezi?
Niste hartii prin care sa demonstrezi ca este adevarat ceea ce spui.
Iarta-mi neâncrederea dar s-au vehiculat atatea povesti despre hotii bulgari de masini si despre complicitatea politiei bulgare incat totul incepe sa semene cu un serial politist prost.

In cazul in care este adevarat, exista mari sanse sa o gasesti vanduta ca piese de schimb, pe piata neagra din Romania. Nu de alta dar hotii romani de masini dau clasa oricui in europa. Exista putine sanse sa o mai recuperezi. Poti eventual sa pierzi si banii pentru recuperare.

Tine-ne la curent. Bafta.
De ce ti-ar arata tie cineva dovezi sau hartii? Esti procuror? Crezi sau nu, e fix treaba ta. Daca nu crezi, treci mai departe. Auzi, sa iti arate tie dovezi. E veche postarea, dar nu ma pot abtine cand citesc stupiditatea asta.

Edited by marijuan, 21 June 2021 - 11:22.


#136
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
Iti dai seama ca ai raspuns unui post de 14 ani vechime, nu ?

#137
marijuan

marijuan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 28.07.2006
Imi dau seama ca nu ai citit ultima propozitie. Textul e scurt.

Edited by marijuan, 24 June 2021 - 20:20.


#138
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
In 14 ani se schimba legi, guverne intregi si vreo 4 presedinti. Deci postul tau tot in plus se cheama ca "ieste".

#139
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,046
  • Înscris: 06.09.2004

View Postmarijuan, on 24 iunie 2021 - 20:20, said:

Imi dau seama ca nu ai citit ultima propozitie. Textul e scurt.
Ciudat fetis, sa citesti posturi vechi de 15 ani....

#140
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

View Postisr2002, on 02 iulie 2021 - 19:12, said:

Ciudat fetis, sa citesti posturi vechi de 15 ani....
Postarea e ca vinul rosu... Posted Image

Edited by nniki, 03 July 2021 - 00:36.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate