Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare laptop sub 1500 lei

emag - card cadou expirat

Nu vad SSD-ul cand vreau sa insta...

Rafturile ca la dedeman
 Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...
 Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 

accident cu alcool la bord

- - - - -
  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#109
ozrind

ozrind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 02.12.2006
La astia prinsi bauti la volan ar trebuii sa le suspende dreptul de a conduce vreo 10 ani.

#110
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,094
  • Înscris: 06.04.2007
in Suedia sunt niste amenzi de te doare capu', de cateva mii de dolari daca te prinde baut la volan. Ma rog, acolo femeile au probl cu alcoolu' mai mult...

#111
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Intrucat vad ca a reinviat topicul ( o fi scapat cu suspendare ? ) si vazand poza de la accident, vreau sa zic si eu:

@logy, tu esti pe bune ? Cum dracu ai prins 110 kmh cu aia din poza ? Si ala nu seamana a accident de 70 la ora.

Ai scapat foarte ieftin... imi pare rau ca nu am vrut sa ma fac judecator, ca daca ai fi cazut la mine luai "cu executare". Auzi, 1,24 la mie si tot el cu gura mare, ca sa nu ne luam de el ca are motivele lui ca a baut. Treaba ta de ce ai baut, dar nu aveai ce cauta la volan dupa aia.

#112
ettyus

ettyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 12.11.2006

 ozrind, on Sep 18 2007, 13:38, said:

La astia prinsi bauti la volan ar trebuii sa le suspende dreptul de a conduce vreo 10 ani.

Eu as spune ca o interzicere definitiva a dreptului de a sofa ar fii si mai buna, mi se pare absurd ca el sa ma omoare schilodeasca alea alea eu sa zac mort sau sa raman schilod pe viata el sa ia cu suspendare si dupa un numar de ani eu sa fiu trecut demult de faza de hrana pentru viermi (stadiu de reincarnare in musca) si el sa fie bine mersi ca si cum nu s-ar fii intamplat nimic. Prezumtiv vorbind.

#113
CapraSebi

CapraSebi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.03.2006
Clar ca a fost iresponsabil tipu ca a baut, clar a fost o prostie sa conduca cu 110.....si, dupa cum s-a dovedid, a fost o prostie sa scrie astea aici. Eu sincer va spun, nu cred ca aici pe forum putem sa ne permitem sa-l judecam(mai ales asa dur)pe unu, pe altu. Cum pot eu sa stiu ca X care a scris aici, nu a condus baut, nu a omorat pe cineva, nu e un violator in serie....si asa mai departe. Foarte posibil sa fie forumul plin de ipocriti de astia care scriu si sustin sus si tare ,,vai, ce ai facut, eu nu faceam niciodata", dar eu nu am de unde sa stiu daca e adevarat sau nu. De asta nu imi permit sa judec lumea de pe forumuri. La urma urmei, baiatul nu a omorat pe nimeni! Daca doamne fereste se intampla ceva mai grav, lovea pe cineva sau ceva in sensul asta, evident suspendarea mi se pare normal sa pice, si ia ceva cu executare....EVIDENT...dar el nu a omorat pe nimeni, si-a lovit masina, era speriat, si nu cred ca a venit aici si se astepta sa ii spuneti cum poate sa iasa basma curata(asa ceva a scris cineva). A venit, a scris ce a patit si a intrebat ce i se poate intampla, iar unii dintre voi(care nu avem noi...majoritatea...de unde sa stim ce faceti, cu ce va ocupati, ce fel de persoane sunteti)ati inceput sa-l puneti la zid si pe voi sa va puneti pe piedestal....mi se pare nasol! Sper sa nu va suparati pe mine ca am scris toate astea, asta e parerea mea, nu am nimic personal cu nimeni dar nu mi se pare corect ce s-a intamplat cu topicul asta.


Pe de alta parte, adminii de pe forum trebuiau sa isi faca treaba. Au fost destul de multe OFFTOPIC'uri aici, la primul>sa ia useru un warn>la al doilea inca unul, si daca mai baga un OFFTOPIC pac o luna BAN de pe forum....si asta mi s-ar aprea normal. In fine, paote mai intra si initiatorul si ne spune ce a mai patit.

PS:scuze de off:)

As avea si eu o intrebare. Prima abatere>de fapt la ce se refera asta, sa ai cazierul curat? Daca ai mai avut permisul suspendat, cu 0,34 la mie in aer(adica contraventie)se ia in considerare la un proces(adica unde ai peste 0,80 in sange). Adica, in cazul in care ai mai avut permisul suspendat, dar nu a fost infractiune, mai esti in cazul unei infractiuni la prima abatere sau nu? Mersi!

Edited by CapraSebi, 18 September 2007 - 18:57.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate