Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea
 Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?
 recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock
 Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...
 

Ombladon - Cel mai prost din curtea scolii

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
irinuca_21

irinuca_21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.05.2007
salut! poate cineva sa puna piesele sa le putem descarca si noi? nu sunt in tara si momentan nu am de unde sa cumpar albumul, dar promit sa o fac. va rog fumos, nici macar nu am gasit sa ascult alta piesa in afara de noapte buna, bucuresti

#20
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Am 29 de ani si ascult hip-hop de pe la 16 ani. Am avut chiar si o trupa mea candva... Din hip-hop-ul romanesc imi plac Parazitii, Facem Records...    URASC  Floci Mafia & stuff...  

Noul album Ombladon... il am piratat... bine ca nu l-am cumparat...  Omu' asta nu face decat sa injure in albumul asta, nimic nou ca si "linie melodica", stil de versuri, idei expuse...

Concluzie: VARZA! Versuri de astea faci oricand: "imi bag p#!a, mortii m$%i, sa moara m^&a, ti-o trag la m*&e"...  mai pui si o gagica sa spuna languros "ma f^%i" si gata albumul!!!
Candva Cheloo facea o parodie dupa Snoop Dogg - traducea versurile in romana sa vada lumea ce versuri de kk are...   Omblaon e mai breaz cu versurile lui??? ha ha ha ha  

Acum sa nu intelegeti ca imi place Snoop Dogg sau manelisti de tipul 50 cent sau Akon...      
KRS One, NAS, Public Enemy, A Tribe Called Quest, Das EFX a ascultat cineva?

Edited by ciureanuc, 22 May 2007 - 12:13.


#21
bbobbo

bbobbo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 05.01.2007
cine ma poate ajuta si pe mine sa-mi spuna cum se numeste melodia si cine o cinta,stiu ca si ombladon cinta in ea,poate e chiar o melodie de-a lui,au tot bagat-o circotasii la programul lor de dimineata,nu e o melodie noua,are vreo 2-3 ani de cind a aparut!multumesc!

#22
cannavaro

cannavaro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 03.08.2006
Pune ceva versuri aici :)

#23
nasorum

nasorum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 19.11.2005
http://parazitii.cc/versuri.php ;)

#24
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
nu stiu cum de se gasesc unii sa spuna ca e cel mai bun album, cand el este poate cel mai slab dintre toate  -_-

#25
nOemotion

nOemotion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.07.2007
Parerea mea este ca in "Cel mai prost din curtea scolii" Ombladon putea mai mult. A facut versurile prea simple si la misto, orice pusti cu putin talent poate sa dea versuri asa. Mai trebuia lucrat la album zic eu. Cu toate ca am asteptat mult albumul, m-a lasat rece. Astept noul album parazitii, sper ca macar ala sa merite.
Pace

#26
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 01.04.2005
Destul de superficial albumul, ma asteptam la versuri mai profunde si cu un grad de complexitate mai mare. Foamea asta :)

#27
v3d3t3

v3d3t3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.07.2007
sorry.... piesa de promovare a albumului este (dupa parerea mea) Liceenii Rock and Roll
de ce?
pentru ca: este mai ascultata decat orice alta piesa de pe album
si pentru ca: a aparut cu mult inaintea albumului...

da! pe net.... pentru ca internetul este in tara... cel mai puternic motor de publicitate...
iar cand auzi de Ombladon si alte nume mari.... sau de o melodie noua de-a nu stiu cui... cauti (ca roman deshtept si inteligent ce esti) pe internet!!!

no astea is parerile mele... puteti sa faceti ceva pe ele...
dar nu ma intereseaza.

#28
BigProof

BigProof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2007
ok...deci misto melodia ultimu tren dar zice undeva : "langa un calorifer rece cu oki pe contoar" .....
deci un artist (cantaretz hip hop) ar sti ca se zice contor si nu contoar..... no commnet....BigProof RIP...
Nu ma intereseaza ce zice lumea.....EmineM e nr 1 .... se stie si e dovedit.... bafta

#29
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

View PostBigProof, on Jul 26 2007, 18:06, said:

ok...deci misto melodia ultimu tren dar zice undeva : "langa un calorifer rece cu oki pe contoar" .....
deci un artist (cantaretz hip hop) ar sti ca se zice contor si nu contoar..... no commnet....BigProof RIP...
Nu ma intereseaza ce zice lumea.....EmineM e nr 1 .... se stie si e dovedit.... bafta

Ba tu crezi ca ala preda limba si literatura romana pe disc?

:) !

Edited by imblanzitoruldelei, 26 July 2007 - 19:05.


#30
BigProof

BigProof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2007
Nu cred ca ar trebui sa predea romana dar totusi ......... e un gen muzical care se bazeaza pe versuri si astfel de erori nu ar trebui comise

#31
hailei

hailei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 14.09.2006

View PostBigProof, on Jul 26 2007, 18:06, said:

ok...deci misto melodia ultimu tren dar zice undeva : "langa un calorifer rece cu oki pe contoar" .....
deci un artist (cantaretz hip hop) ar sti ca se zice contor si nu contoar..... no commnet....BigProof RIP...
Nu ma intereseaza ce zice lumea.....EmineM e nr 1 .... se stie si e dovedit.... bafta

Nu cred ca ar trebui sa predea romana dar totusi ......... e un gen muzical care se bazeaza pe versuri si astfel de erori nu ar trebui comise

Asa cum nici tu nu ar trebui sa scrii "cu oki pe" ci "cu ochii pe"?  <_< really now...

Ce ma bucur e ca eu, care nu ascult genul asta de muzica decat la fratele meu in "mr logan" in care bubuie niste difuzoare ce au umplut portbagajul (sub woofere or something, don't ask), am aceleasi gusturi cu voi (intr-un procent oarecaee, normal) care probabil sunteti fani hip hop. Ce vreau sa zic e ca mie mi-au placut la nebunie "ultimul tren" care este rascolitoare (apropo, cui i se adreseaza? cineva a zis ca maica-sii, dar nu e cazul ca la un moment dat ii da sfaturi de viata, deci probabil ca r fi vorba de un fratior mai mic... dar eu am zis ca e sor-sa.. mi se pare chiar si mai dureros asa... si na, eu ca femeie tre sa adaptez si sa bag putina telenovela pe sistem.. :D nu aruncati cu oua stricate in mine..!!)

Iar cheia de sub pres e de-a dreptul dramatica... desi el o face pe-aia de doua parale, prima mea reactie ...  :console: poor thing... pana mea, suferinta lui asa se manifesta, nu e cea mai ok solutie, dar mi se pare ca tocmai reactia asta si ceea ce-i doreste arata profunzimea ranilor...

Si ziceti ca liceenii rock-and-roll e de pus pe i-pod? :)) o bagam si pe-asta then, sa vedem ce e cu ea..

#32
axelm

axelm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.07.2007

View PostBigProof, on Jul 26 2007, 18:06, said:

ok...deci misto melodia ultimu tren dar zice undeva : "langa un calorifer rece cu oki pe contoar" .....
deci un artist (cantaretz hip hop) ar sti ca se zice contor si nu contoar..... no commnet....BigProof RIP...
Nu ma intereseaza ce zice lumea.....EmineM e nr 1 .... se stie si e dovedit.... bafta

In caz de nu stiai, un artist are voie sa schimbe putin unele cuvinte, pentru a pastra rima versurilor. Daca nu ma crezi, uita-te si la Eminescu pt k si el are multe cuvinte schimbate putin fata de cum e corect in versurile sale si nu cred ca s-a luat nimeni de el pentru asta.

#33
yakkoman

yakkoman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.08.2007
ce sa faceti si voi acum...nu poate sa deschida cine un subiect ca sariti voi repede cu comentarii si alte magarii... :death: mai aratati-mi vreun cantaret de la noi din tara care canta ca ei?!ca au venit dupa ei anonim si spike aia e alta treaba.parazitii au fost primii care au cantat asa ceva in tara noastra mult prea frumoasa

#34
cleriq

cleriq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 24.02.2007
Prea adevarat...majoritatea..am si o tarfa cu mine..:))

#35
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007
Un album asteptat de multi, si reusit! Aici gasiti adevaratul hip-hop! Auditie placuta ;)

#36
St3aLth

St3aLth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.09.2007
imi place noul album al lui Ombladon :D l-am cumparat si eu

cel mai mult imi place Ultimu tren si Gloante Oarbe

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate