Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inlocuire hdd cu ssd la NVR

Multe fisiere apar ca protejate c...

Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...
 Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone
 Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...
 Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara
 

Telefon Fix cu mai multe linii?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
sicablondu

sicablondu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.11.2006
Exista ? .. sau se poate crea un telefon fix in care sa intre 4-5 linii (adica mai multe numere de telefon) si sa iasa pe un singur receptor? .. cum ar veni vb pe linia 1 cu nr de tel x ... si pui pe hol si vb si pe linia y...
eu banuiesc ca treaba asta se face dintr`un server sau ceva .. dar nu se poate crea un astfel de telefon din mai multe telefoane .. legate oarecum electronic .. ma gandeam si la ceva wireless (celular)

nu stiu daca am fost explicit .. dar sunt dispus sa platesc un elecronist care mi`ar putea crea un astfel de aparat

#2
paulvanorton

paulvanorton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,643
  • Înscris: 03.02.2007

 sicablondu, on May 3 2007, 22:57, said:

Exista ? .. sau se poate crea un telefon fix in care sa intre 4-5 linii (adica mai multe numere de telefon) si sa iasa pe un singur receptor? .. cum ar veni vb pe linia 1 cu nr de tel x ... si pui pe hol si vb si pe linia y...
eu banuiesc ca treaba asta se face dintr`un server sau ceva .. dar nu se poate crea un astfel de telefon din mai multe telefoane .. legate oarecum electronic .. ma gandeam si la ceva wireless (celular)

nu stiu daca am fost explicit .. dar sunt dispus sa platesc un elecronist care mi`ar putea crea un astfel de aparat

exista si se numeste centrala telefonica
intra mai multe linii externe si poate trimite pe mai multe linii interne

#3
sicablondu

sicablondu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.11.2006
da .. acum am dat si eu un google si am citit. .. dar parca tot suna cam complicat pentru ce vreau eu ...

#4
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Exista telefoane Panasonic cu 2 linii. Posibil sa existe si alte marci; nu stiu exact. Pentru mai multe linii (trunchiuri) externe se folosesc centrale telefonice.

#5
sicablondu

sicablondu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 15.11.2006
si sa nu mai precizez .. gasesc cea mai iefina central cu 7 milioane .. si ia doar cu 2 trunchiuri .. :(( eu ash vrea cu 4 .. si poa` sa aibe si un singu interior ... hai 2

#6
techs

techs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 19.10.2006

 sicablondu, on May 4 2007, 10:31, said:

si sa nu mai precizez .. gasesc cea mai iefina central cu 7 milioane .. si ia doar cu 2 trunchiuri .. :(( eu ash vrea cu 4 .. si poa` sa aibe si un singu interior ... hai 2

Cred ca se poate face si la nivel de amator, iti trebuie  patru circuite de intrare , cite unul pentru fiecare circuit pentru a vizualiza sau auzi apelul de intrare, apoi un sistem de comutare, mecanic sau electronic catre un telefon normal de la care sa poti vorbi . Pentru functia de  HOLD  linia trebuie comutata pe o sarcina rezistiva sau inductiva  ca sa nu se intrerupa legatura cind comuti pe alta linie.Centralele cu 4 trunchiuri au automat si multe interioare,  au nevoie in general si de un telefon dedicat , gen secretariat  care costa.Gaseste pe cineva dispus sa experimenteze pentru ca se poate realiza.

#7
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006
Acum nu stiu la ce-ti trebuie dar daca nu ai nevoie de interioare nu e mai simplu sa pui atatea telefoane simple cate linii ai? ca un telefon simplu costa chiar si 20 RON.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate