Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 

Kia Cee'd cutie manuala/automata

- - - - -
  • Please log in to reply
542 replies to this topic

#523
tukyy84

tukyy84

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 345
  • Înscris: 23.10.2006
Care are Kia cee'd si este din Iasi,sa intre pe acest ID  tukyy84    sa vb cu el despre aceasta masina

#524
alegzanderus

alegzanderus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.01.2007

 oty78, on May 25 2007, 19:43, said:

auzi eu ma intreb daca tu ai permis de conducere
sau ai vazut consumul asta cand jucai counter
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
eu inteleg ca unora va place sa lauda-ti masina asta dar nici chiar asa


sa lauda-ti masina?!!!
asta in ce limba e? :o

#525
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006
Felicitari Cee'd!!! 5 stele la EURONCAP http://www.euroncap....d_2007/297.aspx
Abia astept sa-mi vina masina. :P

#526
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 02.07.2007
la impact frontal cam subtire 13 pcte pt 2007.

#527
catalin1234

catalin1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 08.03.2006
salut,
vrea sa cumpar si eu o masina si nu stiu ce sa aleg.
am trei optiuni
opel astra h de 1.4
ford focus 2 de 1.6
kia cee'd de 1.6
la bani sunt cam acolo toate trei

#528
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006
mai putin garantia de 7 ani de la ceed

#529
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 02.07.2007
care de fapt e doar de 3 ani fara limita de km, care de fapt e doar 5 ani pt trenul de rulare, care de fapt, de fapt... Si la ce bun o garantie de 7 ani pt o masina care deja are probleme de fiabilitate (directia), si are hmm...cam 2 luni de cand e pe strazile din tara noastra? La ce bun gramada de ani garantie cand astepti 1 luna jumate dupa o piesa (conform celor care au intrat in service deja cu probleme la directie) ? La asta te-ai gandit?

Edited by Genesis, 20 September 2007 - 01:32.


#530
dragosmirea

dragosmirea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 06.02.2006

 Genesis, on Sep 20 2007, 02:32, said:

care de fapt e doar de 3 ani fara limita de km, care de fapt e doar 5 ani pt trenul de rulare, care de fapt, de fapt... Si la ce bun o garantie de 7 ani pt o masina care deja are probleme de fiabilitate (directia), si are hmm...cam 2 luni de cand e pe strazile din tara noastra? La ce bun gramada de ani garantie cand astepti 1 luna jumate dupa o piesa (conform celor care au intrat in service deja cu probleme la directie) ? La asta te-ai gandit?

3 ani fara limita de km, sau 5 ani si 150.000 km , nu mai vb prostii daca nu esti documentat bine, da unii au ideii preconcepute ca tine de exmplu

#531
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006

 Genesis, on Sep 20 2007, 02:32, said:

care de fapt e doar de 3 ani fara limita de km, care de fapt e doar 5 ani pt trenul de rulare, care de fapt, de fapt... Si la ce bun o garantie de 7 ani pt o masina care deja are probleme de fiabilitate (directia), si are hmm...cam 2 luni de cand e pe strazile din tara noastra? La ce bun gramada de ani garantie cand astepti 1 luna jumate dupa o piesa (conform celor care au intrat in service deja cu probleme la directie) ? La asta te-ai gandit?
http://forum.softped...t...0574&st=360
5 ani pentru intreaga masina si inca 2 pentru trenul de rulare. Deci 5+2 =7. Intra la jurnalele de bord de la Kia club si vezi daca se plange cineva de directie. Singura problema mai importanta e importatorul roman si marea dezorganizarea de la kia din Romania. Sunt deja posesori care au depasit 10000 km fara probleme. In legatura cu piesele de schimb se poate astepta si mai mult. Asta pentru ca sunt foarte multe comenzi si inca nu sau facut stocuri si cei de la kia sunt depasiti si nepregatiti de situatie.

#532
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 02.07.2007
tot depasiti o sa si ramana. La destul de multe luni dupa lansare, dealerii tot varza sunt, tot mint cu nerusinare...ce te face sa crezi ca cei din service sunt mai buni? Pana in mai/iunie aveau ~1000 masini in toata Romania. Nu vor iesi din letargie. Dar in fine, mi s-a cam luat de prezicatorii cu Ceed. Pe forumul Kia nu am la ce sa ma uit, acolo se compara Ceed cu Mazda 3, cu Focus, cu BMW Serie 1, si Ceed iese castigator clar:) Acolo Ceed e votata cea mai misto masina a mileniului 3. Ce obiectivitate pot sa gasesc acolo?:)

#533
tailgunner

tailgunner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.07.2005
ma tenteaza un ceed, peste citeva luni, si am citit topicul cap coada, imi place tot mai mult masinuta, desi e naspanaspanaspa ca nu te lasa sa-ti pui optionale pe 1.4. acuma insa vad ca e promotie la focus, 10690 Eur fara tva, ma mai gandesc. nu-mi place interiorul de la focus, mi se pare cam imbatranit.

#534
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,427
  • Înscris: 23.10.2003
Din cate stiu eu, doar pe varianta 1.4 Best nu poti pune optionale, in rest se poate pe orice motorizare si orice echipare (cred ca d-aia se cheama Best, pentru ca daca pleci de la varianta de baza si pui dotarile care exista pe Best obtii un pret mai mare. Reversul medaliei - iti place Best-ul, nu poti pune optionale)

#535
piton

piton

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 20.09.2007
Cred ca ceata asta in ce priveste optionalele care pot fi puse sau nu pe varianta de baza nu suna prea bine. In general asupra unui produs cu adevarat bun bun nu planeaza nicio enigma. Se pare ca la Kia cee'd, cu toate ca este o masina dorita de multi, exista si f. multe enigme, pe care cei in masura nu binevoiesc sa le elucideze. Dealerii kia stau in ceata si nu vin cu lamuriri precise.Pana nu vor face lucrul asta eu scot kia cee'd de pe lista posibilelor achizitii. Parerea mea!

#536
SHTIRLITZ

SHTIRLITZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 23.11.2006

 piton, on Sep 27 2007, 00:09, said:

Dealerii Kia stau in ceata si nu vin cu lamuriri precise.Pana nu vor face lucrul asta eu scot kia cee'd de pe lista posibilelor achizitii. Parerea mea!
Asta pentru dealerii kia nu stiu nimic.

Edited by SHTIRLITZ, 26 September 2007 - 23:35.


#537
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,045
  • Înscris: 02.07.2007
doar pe LX Best nu poti pune optionale (cum am mai zis, lx best este: varianta lx la pretul din Vest + cele 5-6 optionale, in final rezultand exact pretul ala de 9961E fara tva parca).

Pe varianta Ex,TX, LX poti pune optionale (pretul la LX este cu 600 euro CIP mai mare la noi decat pt varianta LX din tarile din europa centrala, nu am idee de ce, decat ca poate vor sa isi mai scoata si eu un banut in plus)

Edited by Genesis, 27 September 2007 - 13:21.


#538
pimp my ride

pimp my ride

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.08.2007
M-am interesat și eu de Kia Ceed dar personal aș opta pentru varianta break (Sporty Wagon).
Sunt hotărât pentru o cutie automată existând această posibilitate atât pentru benzină cât și pentru diesel ambele pentru motoare de 1.6. CE ȘTIȚI DESPRE ACESTE CUTII? A CONDUS CINEVA VARIANTA BREAK?

#539
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
Pentru doritori - mai bine stati linistiti pana(cel putin) isi invata dealerii lectia si nu mai indruga minciuni.
Timpi de asteptare foarte mari pentru comenzi!

#540
psystem

psystem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 03.11.2005

 razec, on Oct 6 2007, 22:22, said:

Pentru doritori - mai bine stati linistiti pana(cel putin) isi invata dealerii lectia si nu mai indruga minciuni.
Timpi de asteptare foarte mari pentru comenzi!

Si unde ma rog nu sunt timpi mari de asteptare?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate