Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.
 Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior
 La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...
 Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...
 

Motorola V3 modificari

- - - - -
  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#163
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
nei-k ... am vazut ca te pricepi...recomanda-mi si mie un MP bun pentru R4515 (care sa mearga). Si inca ceva.... am instalat vreo 10 jocuri si shmessenger. Nici un joc nu a mers. Ori deloc/ ori merge naspa. Doar shmessenger merge. De ce?

#164
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Am pus R4515_G_08.BD.F0I (cred ca e cel original). Sa fie oare ultima versiune? Cand am vrut sa-i fac update cu MSU mi-a spus ca am ultima versiune de software.

#165
Soopafly

Soopafly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.02.2007

View Postsebastian98, on Apr 25 2008, 21:21, said:

Am pus R4515_G_08.BD.F0I (cred ca e cel original). Sa fie oare ultima versiune? Cand am vrut sa-i fac update cu MSU mi-a spus ca am ultima versiune de software.



Pt ce iti trebuie un MP? In primul rand stii ce este un MP? Este un Backup :) Iti poti crea singur MP-ul dorit, tot ce trebuie este sa iti instalezi tot ce vrei pe el, sa il modezi cum vrei tu iar apoi faci un backup si voila! ai un MP! simplu nu?
Spune-mi si mie ce ti-ai dori sa contina MP-ul si iti recomand eu unul.

App nei-k daca este un MP pe motox nu inseamna ca este ok, nu te mai arunca inainte fara casca (stiu e cacofonie) ca iti spargi capu si vei regreta apoi. Citeste detaliile si problemele pe care le au alti useri ai acelui MP. De exemplu la unele MP-uri au fost probleme cu reteaua: nu suna, semnal slab, nu puteai inchide apelul etc. Sper sa iti fie de folos sfatul meu. Numa' bine

Edited by Soopafly, 27 April 2008 - 06:22.


#166
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Merci de sfat. Dar aseara am comis-o...Am incercat sa instalez un MP (de pe motoX  :angry: , dealtfel) si in timpul instalarii telefonul  :death: , in sensul ca imi zice :


Boot Loader
0A.52.
SW Version R4515_G_08.BD..F0I
PH SIG ERR:
35:02:
Battery Low
Connot program

    (vezi poza in topicul Motorola V3r)
Aseara asa imi aparea...dar acum....il deschid .. sta 2 secunde apoi se opreste. Iar cand il bag la USB se inchide de tot.
Ce pot sa fac? Oare un Service l-ar rezolva?

Edited by sebastian98, 27 April 2008 - 06:44.


#167
Soopafly

Soopafly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.02.2007

View Postsebastian98, on Apr 27 2008, 06:42, said:

Merci de sfat. Dar aseara am comis-o...Am incercat sa instalez un MP (de pe motoX  :angry: , dealtfel) si in timpul instalarii telefonul  :death: , in sensul ca imi zice :


Boot Loader
0A.52.
SW Version R4515_G_08.BD..F0I
PH SIG ERR:
35:02:
Battery Low
Connot program

    (vezi poza in topicul Motorola V3r)
Aseara asa imi aparea...dar acum....il deschid .. sta 2 secunde apoi se opreste. Iar cand il bag la USB se inchide de tot.
Ce pot sa fac? Oare un Service l-ar rezolva?


Bravo :) Tocmai ce spuneam.. nu instala orice porcarie.. in plus.. instaleaza un MP doar cand ai bateria incarcata.. am zis si asta in unele din posturile mele..
Baga telefonu la incarcat si incearca sa ii faci un upgrade la soft cu MSU. Desi eu iti recomand o plimbarica pana la service.. si asa e soare frumos afara :) Next time ask! De-aia e forumu.. sa fii ajutat

#168
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006

View PostSoopafly, on Apr 27 2008, 07:14, said:

Bravo :) Tocmai ce spuneam.. nu instala orice porcarie.. in plus.. instaleaza un MP doar cand ai bateria incarcata.. am zis si asta in unele din posturile mele..
Baga telefonu la incarcat si incearca sa ii faci un upgrade la soft cu MSU. Desi eu iti recomand o plimbarica pana la service.. si asa e soare frumos afara :) Next time ask! De-aia e forumu.. sa fii ajutat
mda....l-am tinut toata noaptea la incarcat si cand l-am scos azi dimineata. Cand il bag la USB se inchide.
Bateria avea ori 2 sau 3 linii.

Edited by sebastian98, 27 April 2008 - 07:23.


#169
Soopafly

Soopafly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.02.2007

View Postsebastian98, on Apr 27 2008, 07:23, said:

mda....l-am tinut toata noaptea la incarcat si cand l-am scos azi dimineata. Cand il bag la USB se inchide.
Bateria avea ori 2 sau 3 linii.


Nu cred ca s-a inchis doar cand l-ai bagat la USB.. trebuie sa fi facut tu ceva.. pt ca eu USB-ul in telefon de o mie de ori si cand e bateria incarcata si cand e descarcata si uite.. nu mi se strica :)  Ai instalat ceva.. poate s-a deconectat telefonul in timpul instalarii.. poate s-a blocat pc-ul.. poate MP-ul era mare si bateria nu a facut fata.. sunt multe chestii aici care iti pot afecta telefonu.

#170
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006

View PostSoopafly, on Apr 27 2008, 08:31, said:

Nu cred ca s-a inchis doar cand l-ai bagat la USB.. trebuie sa fi facut tu ceva.. pt ca eu USB-ul in telefon de o mie de ori si cand e bateria incarcata si cand e descarcata si uite.. nu mi se strica :)  Ai instalat ceva.. poate s-a deconectat telefonul in timpul instalarii.. poate s-a blocat pc-ul.. poate MP-ul era mare si bateria nu a facut fata.. sunt multe chestii aici care iti pot afecta telefonu.
dar se poate face in service? Am sa ma duc zilele astea...

#171
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 21.12.2006
posteaza ce-ti afiseaza ACUM in modul BL. Telefonul era codat?
E posibil sa fi pus un MP care nu era compatibil cu BL tau. 0A.52 are anumite limitari si nu permite instalarea tuturor MP-urilor
Tb sa instalezi pe el un MP exact cu versiunea de FW indicata in modul BL,  iar daca era codat pe o retea anume, trebuie sa aiba si Flexul respectiv.
Nu mai flashui telefonul fara sa te informezi, mai ales ca ai BL 0A.52!!

#172
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006

View Postnei-k, on Apr 27 2008, 22:57, said:

posteaza ce-ti afiseaza ACUM in modul BL. Telefonul era codat?
E posibil sa fi pus un MP care nu era compatibil cu BL tau. 0A.52 are anumite limitari si nu permite instalarea tuturor MP-urilor
Tb sa instalezi pe el un MP exact cu versiunea de FW indicata in modul BL,  iar daca era codat pe o retea anume, trebuie sa aiba si Flexul respectiv.
Nu mai flashui telefonul fara sa te informezi, mai ales ca ai BL 0A.52!!

Boot Loader
0A.52.
SW Version:
R4515_G_08.BD.
F0I
PH SIG ERR:
35:02:

OK to Program
Connect USB
Data Cable

Asta apare doar cand telefonul e pus la incarcat. Cand nu e pus la incarcat, se deschide dar in 3 secunde se opreste.

Cand nu e pus la incarcat :

Boot Loader
0A.52.
SW Version:
R4515_G_08.BD.
F0I
PH SIG ERR:
35:02:
Battery Low
Cannot Program

#173
Siroppel

Siroppel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 12.04.2007
Salutare!Am si eu un V3 normal (R374_G_OE.40.3CR) care din cand in cand mi se inchide asa pur si simplu.Stye cineva din ce cauza se intampla asta?PLZ HELP ME!!

#174
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,678
  • Înscris: 21.12.2006

View Postsebastian98, on Apr 28 2008, 08:25, said:

Boot Loader
0A.52.
SW Version:
R4515_G_08.BD.
F0I
PH SIG ERR:
35:02:
Battery Low
Cannot Program

Bateria NU se incarca in modul BL, trebuie sa gasesti alt telefon unde sa o incarci si apoi sa-l flash-uiesti cu R4515_G_08.BD.F0I, varianta care o aveai inainte sa-l strici sau ultimul R4515_G_08.BD.F0I cu care a mers!

View PostSoopafly, on Apr 27 2008, 06:19, said:

App nei-k daca este un MP pe motox nu inseamna ca este ok, nu te mai arunca inainte fara casca (stiu e cacofonie) ca iti spargi capu si vei regreta apoi. Citeste detaliile si problemele pe care le au alti useri ai acelui MP. De exemplu la unele MP-uri au fost probleme cu reteaua: nu suna, semnal slab, nu puteai inchide apelul etc. Sper sa iti fie de folos sfatul meu. Numa' bine
Eu nu i-am recomandat nimic lui sebastian98, doar am aratat unde sa caute... Mai ales ca nu am v3r si nu cunosc MP-urile pentru el si nici nu ma intereseaza
Nu sunt eu respunzator pt ce face ficare user acasa sau pt ce-si baga in telefon.
Am recomandat, de cate ori am avut ocazia sa se faca back-up si sa se informeze inainte de modificarea softului telefonului!

#175
tripl3xxx

tripl3xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.11.2006
fratilor dak puteti sa mai puneti odata linkul de la drivere Motorola V3 -original standard  plzzz va rog din suflet :( .. si la Monster pack pt V3 la fel original ..

Edited by tripl3xxx, 01 May 2008 - 15:30.


#176
Soopafly

Soopafly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.02.2007

View PostSiroppel, on Apr 28 2008, 12:24, said:

Salutare!Am si eu un V3 normal (R374_G_OE.40.3CR) care din cand in cand mi se inchide asa pur si simplu.Stye cineva din ce cauza se intampla asta?PLZ HELP ME!!

L-ai scapat pe jos sau l-ai trantit, ai trantit clapeta de o mie de ori etc. Isi revine el peste vro' 2 luni :D Spun din proprie experienta.

View Postnei-k, on Apr 28 2008, 21:18, said:

Eu nu i-am recomandat nimic lui sebastian98, doar am aratat unde sa caute... Mai ales ca nu am v3r si nu cunosc MP-urile pentru el si nici nu ma intereseaza
Nu sunt eu respunzator pt ce face ficare user acasa sau pt ce-si baga in telefon.
Am recomandat, de cate ori am avut ocazia sa se faca back-up si sa se informeze inainte de modificarea softului telefonului!

Nei-k fara suparare.. daca nu te pricepi nu mai da indicatii.. E ca si cum gandacu' de bucatarie ii da indicatii albinei cum sa zboare. Si aici nu te-am facut gandac (o spun pt a nu se intelege gresit) ci doar faceam o comparatie intre stiinta si nestiinta.
Asa este.. nu esti responabil pt ce face fiecare user cu telefonul lui dar daca tu il indrumi gresit.. a cui este vina? Si mai este un lucru.. backup-ul nu rezolva mereu problemele :) Ceea ce cred ca stiai deja.. Respecte


@tripl3xxx: Ai idu' meu de mess. iti dau acolo tot ce trebe.
@sebastian98: Du-te la service, pt 10-20 de lei scapi si de nervi, faci si o plimbare si ai si telefonul reparat. Asta daca se pricep baietii de acolo.

#177
tripl3xxx

tripl3xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 19.11.2006
baietzi care aveti motorola V3re si ati pus mp pe el scoateti si voi skinurile de pe un mp si postatile pe forum
da sa aiba 9 iconite dak se poate sau puneti voi un skin pt V3re cu 9 iconite plzlzzplzplz

#178
webulxpert

webulxpert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 28.09.2006

View Posttripl3xxx, on May 1 2008, 16:10, said:

fratilor dak puteti sa mai puneti odata linkul de la drivere Motorola V3 -original standard  plzzz va rog din suflet :( .. si la Monster pack pt V3 la fel original ..

Attached Files



#179
ady_tgv

ady_tgv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.02.2008
am si eu o problema...am bagat un skin si acum cand bag un joc(care inainte imi mergea)imi zice "Eroare aplicatie"...ID:adi_28ro
ms

#180
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Am dus azi telefonul (cu softul  :death: ) la un service. A facut cam urat ala de la service , dar pana la urma la luat. Astept un telefon sa ma duc sa-l iau. Aveti idee cam cat m-ar costa?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate