Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat
 Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...

Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...
 

Mandriva 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ionut_jakal

ionut_jakal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.03.2007
am incercat sa fac unele setari pentru pppoe si nu pot ptr ca nu pot sa ma loghez ca root
daca inchid sesiunea curenta si incerc sa dau login din varianta grafica zice ca : '' logarea ca "ROOT" nu este posibila.
daca selectez sa intru in runlevel 4 imi apare chestia aia " [ionutz@localhost ~]$ " ......dau login root .... imi cere parola ... se logheaza si asa ramane
daca nu stie cineva ce poata sa aiba de nu vrea sa logheze ca root in partea grafica poate stiti sa imi ziceti si mie cum sa intru inapoi in partea grafica dupa ce
reusesc sa ma loghez ca root
am nevoie urgent ca nu reusesc sa rezolv odata netul pe linux de cand a aparut problema asta cu PPPoE :( :(

#2
A.Faith

A.Faith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 09.08.2005
dai in ecranul ala de login (graphical login) logare in consola. te loghezi ca root dupa care dai startx. ar trebui sa poti fenta mandriva in felul asta :)

#3
ionut_jakal

ionut_jakal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.03.2007

 A.Faith, on Mar 25 2007, 23:23, said:

dai in ecranul ala de login (graphical login) logare in consola. te loghezi ca root dupa care dai startx. ar trebui sa poti fenta mandriva in felul asta :)
dap mersi ptr sfat.... o sa mearga ptr ca am incercat deja
problema este alta acum ..am mai postat un topic mai sus ... ala cu net pe globtel
pe ala as vrea sa ma ajuti acum daca ai putea ...
am promis ca o sa formatez calcu sa nu mai ramana decat linuxu instalat daca imi resuseste faza asta :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate