Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...
 Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...
 Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror
 

Orange WAP

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#19
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Eu am downloadat si poze si teme si mp3 cu Opera mini 3.0 ! SE k610 i , Orange Signature ,  Rules & Rocks ! B)  :first:  :band:  :clapping:  :dj:  :thumbup:  :photo:

Edited by Teophileos, 31 March 2007 - 18:11.


#20
dunca

dunca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 15.11.2005
Multumesc mult pt ajutor Bobby_ro...era din setarile de la java...Acum merge ms inca o data  :D  :D  B)

#21
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postdunca, on Mar 31 2007, 20:19, said:

Multumesc mult pt ajutor Bobby_ro...era din setarile de la java...Acum merge ms inca o data  :D  :D  B)
Ok, ma bucur ca ai reusit.  :peacefingers:

#22
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
mda .....pay aplicatiile java merg pe apn wap,doar ca sunt unele care nu accepta portul 8799,daca aveti telefon la care setati proxy pt java,scrieti 62.217.247.252:8799,apn wap,mig 33 nu acepta apn wap asa ca nu va laudati ca va merge pe apn wap ca nu va cred.La telefoanele care nu au la apn setarile trebuie facute din aplicatie.pacat ca nu sunt multe aplicatii la care poti seta proxy.de ex:mobile gmaps daca ii setezi proxy-ul merge cu apn wap,dar opera nu are setari pt proxy,deci trebuie  sa cunoasteti codul java pt. a deschide fisier class cu wordpadul si sa-i puneti proxy...

#23
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Doamne cum iti place sa aberezi.

Quote

dar opera nu are setari pt proxy,deci trebuie sa cunoasteti codul java pt. a deschide fisier class cu wordpadul si sa-i puneti proxy
Nu are setari pt proxy dar opera mini "iese" pe net printr-un anumit profil, iar daca in profilul acela setezi tot ce trebuie merge, asa ca tine pt tine aiurelile cu codul sursa si wordpadul.
Tin sa te anunt ca merge si Mig33 cu apn wap si mod internet http fara nici o problema, dar ma rog daca tu esti ferm convins de aberatiile tale nu am eu cum sa ti le schimb si nici nu am de ce. Dar incearca sa nu vorbesti cea ce nu stii, sau daca la tine nu merg pt ca nu esti in stare sa le faci sa mearga nu ne mai da noua lectii cum sa editam codul java cu wordpadul.

All the best.

#24
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Bobby are drepate.
Orice aplicatie java inclusiv opera mini va functiona pe apn wap fara nici o problema pe orice telefon care permite setari wap 2.0, adica daca permite la profile internet setarea de http cu proxy.
Ca sa fie clar pentru toata lumea, orice Sony Ericsson poate sa iasa cu Opera mini pe internet folosind wap unlimited. La fel vor functiona si celelalte aplicatii java care necesita internet. Acelasi lucru este valabil si pentru alte telefoane care permit http si proxy la setari conturi de date. (Eu am facut asta acum mai bine de un an chiar si pe un siemens c55 cu ecran monocrom deci ce sa mai vorbim... )

PS Editarea jar (pe langa ca nu se poate face cu wordpad) va rezulta in o eroare de aplicatie.

Edited by onlyone, 04 April 2007 - 13:34.


#25
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
pay la profil yo setez doar apn nu si proxy-ul pt ca am nokia,daca m_ar lasa sa setez proxy 62.217.247.252:8799 la profilul java ar fi ok.la alte telefoane merge perfect....

#26
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
am wap 2.0 ,la browser ma lasa sa_i pun proxy ,dar la acces point nu ma lasa sa pun proxy...

#27
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
pay pt aplicatiile java  trebuie un  program pt a le putea edita,skuze ca am spus wordpad ,el este pt alte coduri cum ar fi html.....desigur dak nu folosesti ceva special care sa ``faca pagina html petnru tine``

#28
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Sony Ericsson poate ceea ce Nokia nu poate (partea cu setari de proxi-server pe apn)
Yeste! Sony-Ericsson Rulez!

#29
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

Quote

mda .....pay aplicatiile java merg pe apn wap,doar ca sunt unele care nu accepta portul 8799,daca aveti telefon la care setati proxy pt java,scrieti 62.217.247.252:8799,apn wap,mig 33 nu acepta apn wap asa ca nu va laudati ca va merge pe apn wap ca nu va cred deci trebuie sa cunoasteti codul java pt. a deschide fisier class cu wordpadul si sa-i puneti proxy

Quote

pay pt aplicatiile java trebuie un program pt a le putea edita,skuze ca am spus wordpad ,el este pt alte coduri cum ar fi html.....desigur dak nu folosesti ceva special care sa ``faca pagina html petnru tine``
Acum ne crezi? :nonobad:  mai sus erai ferm convins ca mintim pe aici, vezi ce inseamna sa dai din degete pe forum facand-ui pe altii mincinosi fara ca sa stii despre ce vorbesti :deadtongue: .
Puteai sa intrebi cum de noua ne merge, etc, etc nu sa "nu ne crezi" pai daca nu ne crezi de ce ne intrebi acum ce sa faci?

postul asta nu tot al tau cumva:

Quote

Asa om asa caracter, dupa ce suntem mucosi, mincinosi, vii cu tupeu si ne ceri sfaturi  :death:

#30
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
pay ce sa fac daca nu mi_am luat Sony-Ericsson,oricum N_AM SA MOR YO CA NU_MI MERGE OPERA PE APN WAP,DE FAPT MIE IMI MERGE OPERA MINI PE PC CU APN WAP:YOUR-FREEDOM,FREECAP,SI EMULATOR JAVA

#31
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View Postgeorge126, on Mar 24 2007, 12:53, said:

1. instaleaza-ti ultima versiune de opera mini!
2. opera mini se conecteaza cu apn "internet" si nu "wap"

Te contrazic. Am un nokia 3650 si merge opera mini pe el cu apn wap

#32
maimu_21

maimu_21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 572
  • Înscris: 10.03.2007
yo spun de unele telefoane nokia ....mai ales cele s40.....care de obicei nu au suport proxy la java acces point

#33
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,711
  • Înscris: 13.12.2006

View Postmaimu_21, on Apr 7 2007, 00:54, said:

yo spun de unele telefoane nokia ....mai ales cele s40.....care de obicei nu au suport proxy la java acces point
tot un SE k750i am si eu....pana acum am instalat opera mini de m-am saturat si tot conection failed mi-a dat. am schimbat in http si 8799 si merge....traiasca forumurile. ms
opera mini e chiar super beton

Edited by VipeR85, 07 April 2007 - 06:52.


#34
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005

View PostVipeR85, on Apr 7 2007, 07:52, said:

tot un SE k750i am si eu....pana acum am instalat opera mini de m-am saturat si tot conection failed mi-a dat. am schimbat in http si 8799 si merge....traiasca forumurile. ms
opera mini e chiar super beton
Ii merge cuiva Opera Mini pe 6230i cu apn wap  ? Eu n-am reusit sa setez proxy-ul de la Orange pentru aplicatiile Java :(

#35
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostVipeR85, on Apr 7 2007, 07:52, said:

tot un SE k750i am si eu....pana acum am instalat opera mini de m-am saturat si tot conection failed mi-a dat. am schimbat in http si 8799 si merge....traiasca forumurile. ms
opera mini e chiar super beton

SE k610 i :peacefingers:  imi functioneaza foarte bine si cu NetFront si cu Opera Mini :coolspeak:  , doar ca la cei ce vor sa descarce ceva utilizand Opera Mini , amabila companie "Orange" :nonobad:  nu prea mai ingaduie download si "citricii" te sfatuiesc sa iti faci abonament la pachet de date ! :photo:

Edited by Teophileos, 07 April 2007 - 15:43.


#36
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postypl, on Apr 19 2007, 17:32, said:

_
SE k610 i  :photo:  imi functioneaza foarte bine si cu NetFront si cu Opera Mini , doar ca la cei ce vor sa descarce ceva utilizand Opera Mini , amabila companie "Orange"  :nonobad:  nu le prea mai ingaduie sa faca download si binevoitori "citrici" te sfatuiesc sa iti faci abonament la pachet de date !  :puke:   :peacefingers: :coolspeak:

Edited by Teophileos, 19 April 2007 - 21:52.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate