Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408

Problema Service - Preturi diferite
 IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...

Ridicare act de identitate cu pro...
 Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?
 Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...

Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania
 

In Sorte Diaboli

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
DCA Member

DCA Member

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 22.11.2006
Cu o luna inainte de lansarea oficiala, deja albumul a ajuns pe net, si dupa cum suna se pare ca or sa faca iar bani buni cu el. Seamana cu Death Cult Armaggedon, mai precis cu melodiile de pe partea a 2a acestuia. Tobele sunt cam la fel, deci nimic in genul celor Nick Barker, chitara se aude mai clar, ritmul, midtempo, vocea la fel cu cea de pe DCA, se aude si corul....productie buna!  e reusit albumul.

#2
DarkMajesty

DarkMajesty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 13.02.2007
Vrei sa spui "In Sorte Diaboli" ("By the Choosing of Satan") ,noul album DIMMU BORGIR......More infos... http://www.dimmu-borgir.com/  :peacefingers:

#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
DCA_Member, numele tau vine de la Death Cult Armageddon? :D

Trebe sa il caut si eu... e cu Hellhammer la tobe?

#4
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostAlexIP, on Mar 11 2007, 21:53, said:

DCA_Member, numele tau vine de la Death Cult Armageddon? :D

Trebe sa il caut si eu... e cu Hellhammer la tobe?

Din cate am inteles eu da...dar numai pentru album, nu si in turneu. (E ocupat omul, apare album nou Arcturus..yaaay ! => Asta ar trebui sa-l ocupe si pe Vortex, basistul de la Dimmu si solist la Arcturus)

Edited by krossfire, 12 March 2007 - 07:33.


#5
DCA Member

DCA Member

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 22.11.2006

View PostAlexIP, on Mar 11 2007, 21:53, said:

DCA_Member, numele tau vine de la Death Cult Armageddon? :D

...coincidenta... :naughty:
si da, e cu hellhammer, aceleasi ritmuri ca pe dca.

#6
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postkrossfire, on Mar 12 2007, 07:32, said:

Din cate am inteles eu da...dar numai pentru album, nu si in turneu. (E ocupat omul, apare album nou Arcturus..yaaay ! => Asta ar trebui sa-l ocupe si pe Vortex, basistul de la Dimmu si solist la Arcturus)

Acus apare si albumul care ziceam ca ma va dezamagi, Ordo Ab Chao de la Mayhem. Din preview-uri, Hellhammer suna ca un motor diesel.

P.S. DCA o fost cu Barker. :huh:

#7
DCA Member

DCA Member

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 22.11.2006

View PostAlexIP, on Mar 12 2007, 09:33, said:

P.S. DCA o fost cu Barker. :huh:
eu nu inteleg cum naiba a fost barker la tobe pe DCA si acum suna EXACT la fel pe asta nou, pt ca in videoclipuri aparea el la tobe si pe net scrie ca hellhammer a inregistrat in studio.  :deadtongue: prea complicat pt mine

#8
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Hellhammer poate sa imite pe oricine. :P

#9
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006
Mizerabil.

Am facut playlistul cu DB si m-am asezat in pat. Dupa ce am terminat de ascultat albumul, mai ca s-a facut coada de hauseri la mine la usa...

Pur si simplu execrabil.

RIP Dimmu Borgir,[ http://www.geocities.com/invizibilperadar/11martie2007/dig.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] v-am scos din peisaj.

Edited by Graveland, 12 March 2007 - 23:57.


#10
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ceva nu se leaga pe acolo... Am vrut sa il ascult mai cu atentie, asa ca mi l'am pus in player, am stins lumina, m'am pus in pat (cu toate ca nu imi era somn) si dupa primele 20 de secunde am adormit. :w00t:

#11
DCA Member

DCA Member

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 22.11.2006
nu are nimic special, e facut ca stormblastu din 2005, fara "vana". Prima si a 4-a piesa ce mai sunt bunicele, in rest...monotone, bune de trecut timpul. Pacat, ca productia e misto.
Am auzit si trackul de la mayhem, incepe bine, apoi....somnu... :confuzzled:  Oare tot albumul asa o fi?

#12
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Is la piesa a 6'ea si deja mor de somn :yawn:, cred ca renunt la auditia de Dinu Burghiu si ma intorc la Radiohead. :)

Pt cine intreba de Mayhem: si'au pus deja spre download o piesa de pe nou album: http://www.moonfrost...wnload/anti.zip

later edit: despre albumul Mayhem continuam aici.

Edited by AlexIP, 13 March 2007 - 14:15.


#13
Herod

Herod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 03.03.2007
Chiar daca nu am asteptat cu nerabdare noul album Dimmu Borgir, sunt sigur ca multi rockeri mai adevarati decat mine l-au asteptat cu sufletul la gura. Simt nevoia sa mai fac o precizare inainte de a incepe. Nu sunt fan black-metal, dar un album bun il recunosc de la distanta, indifferent de genul caruia ii apartine......
CITESTE MAI DEPARTE AICI

#14
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostHerod, on Mar 19 2007, 23:16, said:

Chiar daca nu am asteptat cu nerabdare noul album Dimmu Borgir, sunt sigur ca multi rockeri mai adevarati decat mine l-au asteptat cu sufletul la gura. Simt nevoia sa mai fac o precizare inainte de a incepe. Nu sunt fan black-metal, dar un album bun il recunosc de la distanta, indifferent de genul caruia ii apartine......
CITESTE MAI DEPARTE AICI

Junior din moment ce-ti plac ultimile 2 albume in mod special, sunt 2 variante:

1. Ori esti genul evanesens si licking porc si ai ascultat ultimile 2 albume ca sunt in genul celor 2 formatii de la inceput.

2. habar n-ai ce au scos DB la inceput si n-ai termen de comparatie.

Anyway, cam patetica tentativa de reclama.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate