Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Serie noua - Profetii biblice cu....

Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens
 Hidroizolatie piscina

Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...
 Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro
 Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...
 

misoginisme celebre

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
112 replies to this topic

#37
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
in cazul in care erai "antena", te-ai fi prins ca era o ironie... nu sunt adeptul comportamentului descris de el.
...si nu mai abera: nu ma regasesc printre cei descrisi de tine! dar asta nu inseamna ca nu am voie sa fie d'accor cu "domnii" aia de la inceputul thread-ului.

ps: in loc sa bati campii noaptea pa forum... mai bine dormi.

#38
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003

Quote

Originally posted by brandonel
in cazul in care erai "antena", te-ai fi prins ca era o ironie... nu sunt adeptul comportamentului descris de el.
...si nu mai abera: nu ma regasesc printre cei descrisi de tine! dar asta nu inseamna ca nu am voie sa fie d'accor cu "domnii" aia de la inceputul thread-ului.

ps: in loc sa bati campii noaptea pa forum... mai bine dormi.



...cum spuneam extrem de previzibil!

#39
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003
Despre barbati

El ii da explicatii in legatura cu obiceiurile lui:
"Dimineata la 7 sa fie gata micul dejun, indiferent daca eu sint
acasa sau nu. Clar?"
"Clar!"
"La amiaza, la 12.30 e gata masa de prinz, indiferent daca eu sint
acasa sau nu. Clar?"
"Clar!"
"Si la ora 19 sa fie gata cina, indiferent daca eu sint acasa sau
nu. Clar?"
"Clar! Si acum, iubitule, sa-ti spun sie eu regulile mele: lunea,
miercurea si simbata fac amor, indiferent daca esti acasa sau nu.
Clar?"


Un barbat sta gol in fata oglinzii, se priveste si spune:
"Ah, doi centimetri in plus si as fi rege!"
Sotia: "Doi cm in minus si ai fi regina".


Un barbat urca cu masina un drum de munte. Pe acelasi drum coboara
intr-o masina o femeie. Cind se intilnesc, femeia scoate capul pe
geam si striga:
"PORC!" Barbatul striga imediat inapoi: "VRAJITOARE!"
Ambii conduc mai departe... cind barbatul face urmatoarea curba,
calca un porc, care statea in mijlocul strazii.
Daca barbatii ne-ar asculta!!!


Acum s-a dovedit stiintific ceea ce se putea demult presupune:
Femeia nu a fost creata din coasta lui Adam ci din creierul lui.
Dovada?
Barbatul (mai) are coaste.


De ce e mai important pentru o femeie sa arate bine decit sa-si
arate inteligenta?
Pentru ca barbatii vad mai bine decit gindesc.


Cum isi face un barbat planuri de viitor?
Isi cumpara doua lazi de bere.


Ce face o femeie desteapta cind sotul ei, ducindu-se dupa cartofi,
cade pe treptele pivnitei si isi rupe gitul?
SPAGHETTI.



Care sint masurile ideale ale unui barbat? 80-20-42
80 de ani
20 de milioane$ in banca
42 de grade febra.


De ce sint bancurile cu blonde asa de scurte?
Ca sa le inteleaga si barbatii.


Care e drumul cel mai scurt spre inima unui barbat?
Prin piept, cu ajutorul unui cutit ascutit.

Cum isi sorteaza barbatii rufele?
In doua categorii: "murdare" si "murdare dar care se mai pot purta".


Prin ce se deosebeste un barbat de un PC?
PC-ului trebuie sa-i spui numai o data.


Daca un barbat spala o duzina de farfurii intr-o ora, cite farfurii
vor spala 4 barbati in 2 ore?
Nici una. Se aseaza impreuna la TV si se uita la fotbal.


Ce intelege un barbat prin a face treaba in casa?
Sa-si ridice picioarele ca sa poti aspira.


Cum ar fi o lume fara barbati?
Plina de femei fericite si grase.


Ce titlu poarta cartea cea mai subtire din lume?
"Ce stiu barbatii despre femei"
_________________
Incearca sa iei de la fiecare om ce are mai bun in el.

#40
dondo

dondo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.04.2003
Foaarte frumos threadu' asta..
Chiar e pe placul meu..
Meritam si noi niste liniste..chiar daca mai apar unele redundante inerente democratiei
Seamana cu cluburile englezesti selecte unde femeile n-au ce cauta

#41
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003

Quote

Originally posted by dondo
Foaarte frumos threadu' asta..
Seamana cu cluburile englezesti selecte unde femeile n-au ce cauta

Cred ca am vazut ceva la televizor...domnii aveau in general pantaloni negri de piele si fermoar la spate.

#42
dondo

dondo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 24.04.2003
@ Dian30..

Nu exclud posibilitatea (cu probabilitate certa de peste 99%) ca tu sa te fi uitat la TV la ceva neadecvat contextului..
Deh, nimeni nu-i perfekt... :drac:

Eu ma refeream la cluburi englezesti traditionale, redate de seriale englezesti clasice gen Forsythe Saga sau in filme gen My Fair Lady...

#43
scavenger

scavenger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 29.01.2004
Eu vroiam sa zic altceva... nu vreu sa credetzi ca sunt mitocan, dar pur si simplu la mine la faculta (calculatoare), toate fetele sunt varza, se toceste la greu, iar proiectele sunt facute de "fraieri", ca sa citez din limbajul zilnic al fufelor...

Ce ma deranjeaza este exact feminismul dus la extrem, nu feminismul in sine! De ex fac o comparatie cu rasismul in state: s-a ajuns ca un negru, sau o femeie sa aiba un avantaj la un interviu, la fel se intampla si cu femeile si toate minoritatile, deoarece angajatorilor le e frica de acuzatii de discriminare!

Va rog nu judecatzi fara sa stitzi... Sunt cazuri si cazuri iar Dian30 chiar sunt deacord cu tine, nici eu nu fac mancare dar vorba vine curatz masa, repar totul prin casa, imi fac mancare daca trebuie... Iar comportamentul descris de tine e chiar aberant! Iar la mine in famile intr-adevar mama lucreaza de la 8 la 8 dar nici taica-miu nu e mai prejos (sofer de taxi), venind in zilele de trafic pe la 5 dimineata...

Deci repet... nu-mi plac extremele... Barbatii sunt mai buni in domenii tehnice, unde este nevoie de fortza bruta iar femeile in relatii interumane, contabilitate, chiar conducere... asta e parerea mea... Nu se poate spune ca barbatul e egal cu femeia! Ambii sunt mai buni decat celalaltul in anumite situatii si asta e dovedit stiintific - am vazut pe discovery! Deci chestia cu femeia este egala cu barbatul e pura barbologie! La fel si cu superioritatea unuia asupra celulilalt! Sa vad care nu e deacord cu mine!

Un singur barbat vreau sa vad care e mai bun, fara sa aiba cine stie ce talent innascut la relatii cu clientii! E clar, asta e slujba de femeie! sau secretara? Catzi barbatzi ar suporta sa le duca cafeaua sefilor?? Instincul le dicteaza contrariul! Maxim 1 an si un barbat e distrus pe un astfel de post! Invers e valabil... Constructori, zidari, mecanici de locomotive... cate femei a-ti vazut??? aaa???

I REST MY CASE!

#44
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
Imi pare rau ca tot trebuie sa citez de la altii...(oricum...asta arata ca mai citesc si eu cate ceva...)


"Femeile sunt de doua feluri: feministe si feminizate. Ele se diferentiaza prin filozofia lor de viata si prin acceptarea sau inacceptarea realitatii.

Feministele sunt niste razvratite, nemultumite si anarhiste. Anarhismul femeilor duce la revolutii in sentimente, la barbati mai atenti, la carti si poezii care inceteaza sa mai fie de dragoste si devin imnuri dedicate celui de-al treilea sex, in acceptiunea cea mai fidel simonedebeauvoirista. Barbatul feministelor este deosebit de lucid, deoarece sfera de activitate este clar trasata, datorita implicarii active aici si a partenerei de viata.
Joan Baez nu este mai putin femeie, chiar daca lupta impotriva inchistarii in traditia supunerii. Ea este femeia care isi trage ponchoul, doarme trei ore cu o noapte in urma, pentru a pregati mancarea de drum si a lasa locul in ordine in urma ei si pleaca in munti sa-si sustina tovarasii de arme. Cand canta, barbatii o doresc, o doresc cum nu au mai dorit pana atunci o femeie, o doresc sa le tina capul greu de oboseala in poala si sa le induca vise aromate, o doresc pentru ca alaturi de acest gen de femeie nu se simt niciodata singuri, ea le tine stransa incheietura bratului drept, atunci cand ridica sabia pentru a-si apara caminul.
Compromisul este in viziunea lor colapsul in fata pasiunii.
Din aceasta categorie: Penelopa, Vitoria Lipan, Ioana D'Arc, Ecaterina Teodoroiu, Marie Curie, Elena Ceausescu, Elisabeta Polihroniade, Jana Gheorghiu, Simone de Beauvoire.

Feminizatele sunt supuse, multumite si conservatoare. Filozofia lor spune ca cerebelul barbatilor este doar de decor si ca adevaratul cerebel este localizat in cu totul alta parte. Barbatul acestor femei este mult mai combativ, si mult mai stresat, sprijinul din partea partenerei in principiu lipseste dincolo de viata sexuala, ceea ce inseamna ca acesta trebuie sa cantareasca de doua ori situatia inainte sa ia o decizie, avand mereu in vedere consecintele ce vor decurge a doua zi, cand barbatul si femeia vor sta tete-a-tete.
Mylene Farmer nu este mai putin combativa, chiar daca armele sale sunt in cerebel si nu in tonus si puterea bratelor. Ea este multumita sa fie intretinuta, plange atunci cand nu primeste ce si-ar fi dorit, viseaza castele in Spania si petale de trandafiri in fiecare dimineata presarate peste trupul ei gol si ameninta cu divortul nu neaparat daca te vede tragand cu ochiul la alta, dar mai cu seama daca prietenele ei au primit un diamant care lor le lipseste din colectia de bijuterii.
Compromisul este in viziunea lor colapsul in fata realismului.
Din aceasta categorie: Elena din Troia, Catherine Deneuve, Marilena Nitu, Florina Juncan, Marilyn Monroe."

Cand se va omologa Ziua Internationala a Barbatului abia atunci ii voi imparti si pe acestia in doua categorii: barbati care sunt magari si barbati care au fost magari.

#45
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,021
  • Înscris: 17.10.2003
Scavenger :oK:

Problema e asta: in timp ce barbatii isi vad de treaba si nu incearca sa croseteze sau sa faca maioneza, femeile isi fac o datorie din a incerca sa conduca o locomotiva (de exemplu). Iar cand li se ia interviu cu ocazia asta, nu uita sa spuna ca o fac pentru a demonstra ca si ele sunt in stare de asa ceva. Barbatii nu incearca sa-si dovedeasca superioritatea femeilor, in timp ce pentru femei asta constituie unul din scopurile vietii.

#46
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
Barbatul a descoperit ARMELE si a inventat VANATOAREA,

Femeia a descoperit VANATOAREA si a inventat BLANURILE

Barbatul a descoperit CULORILE si a inventat PICTURA,

Femeia a descoperit PICTURA si a inventat MAKEUP-ul

Barbatul a descoperit LUMEA si a inventat CONVERSATIA,

Femeia a descoperit CONVERSATIA si a inventat BARFA

Barbatul a descoperit JOCURILE si a inventat CARTILE DE JOC,

Femeia a descoperit CARTILE DE JOC si a inventat DATUL IN CARTI

Barbatul a descoperit AGRICULTURA si a inventat MANCAREA,

Femeia a descoperit MANCAREA si a inventat DIETA

Barbatul a descoperit PRIETENIA si a inventat DRAGOSTEA,

Femeia a descoperit DRAGOSTEA si a inventat CASATORIA

Barbatul a descoperit FEMEIA si a inventat SEXUL,

Femeia a descoperit SEXUL si a inventat DURERILE DE CAP

Barbatul a descoperit COMERTUL si a inventat BANII,

Femeia a descoperit BANII.....

..... si atunci s-a dus naibii totul !!!!!


PS

DIAN30 ar trebui sa te sterilizezi...una ca tine ne ajunge!

#47
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
Intrebare: De ce au femeile orgasm?
Raspuns: Cred ca ne pasa!!!!

#48
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
DIAN30 te intreb Care este cea mai urata femeie ?
Si ca sa te scutesc de grija exercitiului deductivo-cognitiv iti si raspund:


Cea la care nu se intoarce nici macar bumerangul.

#49
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
pentru a putea sa intelegi te iau cu inceputul

La inceput Dumnezeu a creat pamantul si apoi s-a odihnit..
.....
Dupa aceea a creat barbatul si s-a odihnit...
.......
Apoi a creat femeia si de atunci nimeni nu mai are odihna...

#50
masterbobs

masterbobs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 16.12.2003
Demiurgos a creat prima data doi barbati.
Deoarece se certau foarte des le-a ascuns organele reproducatoare si le-a spus ca cine si-l gaseste primul,va fi barbatul si celalalt femeia.
Nu se stie cum a facut dar cert este ca Adam l-a gasit primul si Eva il mai cauta si azi.

#51
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Dian30
Am intalnit oameni care pana au ajuns la facultate nu credeau ca exista femei destepte!
De ce vrei sa le dai apa la moara?

#52
Ina

Ina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 06.01.2004
Ceea ce urmeaza sa scriu este un citat care nu e adresat vreunui user anume ci ca replica la ideea threadului (misoginisme celebre). consider ca trebuie sa fac o mica precizare:NU CONTINE UMOR; dar asta nu inseamna ca am luat toata discutia de pe acest thread in serios,ok? pana la urma suntem la fun,nu? :) enjoy.


" - De ce  plingi?
   - Pentru ca  sint femeie ! - raspunde mamica.
     Nu  inteleg ... - zice micutul.
Mamica il imbratiseaza si spune :
   - Si n-ai sa intelegi niciodata ...
Mai tirziu, copilul isi intreaba tatal :
    - De ce plinge mamica ?
    - Nu stiu nici eu ! Toate femeile pling fara motiv ! - a fost tot ce i-a putut  spune taticul.
Devenit adult, il intreaba pe Dumnezeu :
     -Doamne, de  ce pling femeile asa de usor ?
     -Si Dumnezeu raspunde:
     -Cind am  facut femeia, ea trebuia sa fie o fiinta deosebita. I-am facut
umerii destul  de puternici ca sa poarte pe ei toata greutatea acestei lumi
si destul de  moi ca sa fie confortabili. I-am dat forta de a da viata si cea de a  accepta respingerea cu care o trateaza adesea propriii copii.
I-am dat  forta care-i permite sa continue cind toata lumea abandoneaza.
Forta de a  avea grija de familie in pofida bolilor si oboselii. I-am dat sensibilitatea de a-si iubi copiii cu o dragoste  neconditionata, chiar  si atunci cind  ei o ranesc cumplit. I-am dat forta de a-si suporta barbatul in caderile sale si de  a-i ramine alaturi cu aceeasi tarie. Si, in fine, i-am dat  lacrimi  sa plinga atunci cind simte nevoia. Vezi, fiule, frumusetea unei femei nu  sta in vesmintele pe care le poarta, nici in chipul ei, nici in  coafura. Frumusetea unei femei sta in ochii ei. Aceasta e poarta catre  inima ei - locul unde se adaposteste dragostea.
Si adesea  lacrimile ei sint cele prin care poti sa-i zaresti inima.

Trimiteti aceasta  povestioara tuturor femeilor pe care le cunoasteti.
Si tuturor barbatilor, ca sa afle ca TOATE FEMEILE SINT  FRUMOASE! "

#53
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
sincer, nu m-a impresionat deloc chestia aia, si NU are ce cauta pa threadu asta. asa ca...

Quote

Originally posted by masterbobs
Care este cea mai urata femeie ?

Cea la care nu se intoarce nici macar bumerangul.


cel mai tare banc pe care l-am "auzit" in ultima vreme. GENIAL  :D

#54
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
cine a lasat femeile sa intre pe thread-ul asta ? nu vedeti ce se intampla?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate