Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...
 Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...
 Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror
 

Laptop

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#19
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.755
  • Înscris: 05.09.2005
ai incercat sa formatezi? si instalezi totul de la 0......parerea mea

#20
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 605
  • Înscris: 03.01.2007
s-ar putea sa fie de la driverele placii video ,sa nu fie instalate corect sau deloc .

#21
worker

worker

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 26.02.2007
Se apropie rezolvarea. Am fost la service, s-au minunat si aia (am stat pana au facut un reinstall de win si drivere) iar cand am probat altul la fel se comporta si acela. Atat poate placa video de la VIA (nu Intel cum am scris mai sus parca). Merg dupa-amiaza cu o diferenta de bani si upgradez  la un Acer cu turion si placa video de la ATI. Stiu ca multi au prejudecati vis-a-vis de Acer dar nu vreau sa investesc si mai mult. Multumesc tuturor pt sfaturi. Daca aveti ceva de spus despre Acer AS5101 ANWLMI va astept.

PS Are in plus Bluetooth si card reader parca. E si Vista ready.

Editat de worker, 01 martie 2007 - 12:34.


#22
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 605
  • Înscris: 03.01.2007
sa ne spui si noua ce ai rezolvat .

#23
worker

worker

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 26.02.2007
Deja postez de pe asta: Acer AS5101 ANWLMI. Merge excelent. Se cunoaste Turionul dar mai ales placa ATI fata de acel Fujitsu. Displayul incomparabil mai bun, card reder... multe plusuri. Ca o comparatie la cald insa pot spune ca FS avea un design mai office, era mai fin la partea de tastatura iar DVD-RW era f slim si f fiabil, silentios. Nu sunt insa copil si pt ca ma intereseaza ce e sub capota si felul in care se comporta pot spune ca Acer AS5101 ANWLMI (Vista ready) e muuult peste FS Amilo Pro v3515. Cand ma gandesc la placa aia video de la VIA ma intreb ce-o fi fost in capul meu. Multumesc mult pt toate raspunsurile si sper ca experienta mea sa fie de folos cuiva. PS Diferenta am platit doar 196 ron.

Editat de worker, 02 martie 2007 - 04:30.


#24
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.755
  • Înscris: 05.09.2005
Sa-l stapanesti sanatos atunci. Oricum ma mir ca au fost de acord sa dai diferenta si sa iti iei altul, avand in vedere ca din ce am inteles eu laptop-ul nu avea nimic, atata putea el duce. Eu, si de fapt oricine de pe forum, din ce stiu eu, am dat ca alegere clara un pentium m sau turion fata de celeron sau sempron.

Editat de mynameismada, 02 martie 2007 - 18:46.


#25
worker

worker

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 26.02.2007

Vizualizare mesajmynameismada, pe Mar 2 2007, 18:44, a scris:

Sa-l stapanesti sanatos atunci. Oricum ma mir ca au fost de acord sa dai diferenta si sa iti iei altul, avand in vedere ca din ce am inteles eu laptop-ul nu avea nimic, atata putea el duce. Eu, si de fapt oricine de pe forum, din ce stiu eu, am dat ca alegere clara un pentium m sau turion fata de celeron sau sempron.

Pai le-am explicat clar ca nu am vrut jocuri: doar office si internet dar daca nici un browser nu se misca cum trebuie ce sa fac cu el atunci...? Anyway am avut noroc de 2 lucruri: cei de la Turbozone au fost amabili si intelegatori iar eu nu am scos tiplele de pe laptop.

PS Am mai avut prin 2004 o tentativa de Celeron dar acum sunt lamurit pt totdeauna. Deasemenea prejudecata vis-a-vis de produsele VIA mi s-a mai confirmat o data.

Editat de worker, 02 martie 2007 - 22:37.


#26
popescusv

popescusv

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 7
  • Înscris: 09.03.2007

Vizualizare mesajworker, pe Mar 2 2007, 23:36, a scris:

Pai le-am explicat clar ca nu am vrut jocuri: doar office si internet dar daca nici un browser nu se misca cum trebuie ce sa fac cu el atunci...? Anyway am avut noroc de 2 lucruri: cei de la Turbozone au fost amabili si intelegatori iar eu nu am scos tiplele de pe laptop.

PS Am mai avut prin 2004 o tentativa de Celeron dar acum sunt lamurit pt totdeauna. Deasemenea prejudecata vis-a-vis de produsele VIA mi s-a mai confirmat o data.
Cum se poate schimba  o placa video de VIA la Acer aspire , nvidia geforce fx 5700  64MB . prin upgrade\? ca asta nu mai merge deloc. te rog daca cunosti un servis  sau ceva cu cine sa vorbesc?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate