Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Explozie la Dedeman Botoșani...

Cat consuma un AC ?

La mulți ani @Tyby!

Reprogramare examen auto prin pro...
 Are cineva instructiunile de conf...

Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...
 Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 

drepturile conducatorului auto

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
eu_foo

eu_foo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.02.2007
intamplare face ca in seara asta sa ma plimb cu masina uni prieten prin oras.....ma opreste un echipaj al politiei rutiere prima data. suflu  in fiola, n`a iesit nimic si m-au lasat sa plec.imi vad de drum, iar ma intalnesc cu ei in alte parte a orasului, iar ma opreste, da s-a uitat la mine si m-a lasat sa plec....iar imi vad de drum, iar ma intalnesc cu ei la aproximativ 100 de m de locul in care m-au oprit a doua oara, iar ma trage pe dreapta, vine la masina ma vede si iar ma lasa sa plec......vi se pare normal  sa fii oprit de 3 ori in decurs de 10 minute de acelasi echipaj de politie, acelasi agent?

iar o alta intrebare care ma roade...care sunt drepturile conducatorului auto in astfel de cazuri?ma refer la faptul daca am dreptul sa`l intreb pe domnu agent de chestii precum foaia de parcurs,  daca e delegat sa conduca masina de servici, etc...asta in cazul in care stiu ca sunt in regula din toate punctele de vedere :rolleyes:

astept parerile voastre....

#2
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 eu_foo, on Feb 23 2007, 23:58, said:

intamplare face ca in seara asta sa ma plimb cu masina uni prieten prin oras.....ma opreste un echipaj al politiei rutiere prima data. suflu  in fiola, n`a iesit nimic si m-au lasat sa plec.imi vad de drum, iar ma intalnesc cu ei in alte parte a orasului, iar ma opreste, da s-a uitat la mine si m-a lasat sa plec....iar imi vad de drum, iar ma intalnesc cu ei la aproximativ 100 de m de locul in care m-au oprit a doua oara, iar ma trage pe dreapta, vine la masina ma vede si iar ma lasa sa plec......vi se pare normal  sa fii oprit de 3 ori in decurs de 10 minute de acelasi echipaj de politie, acelasi agent?

iar o alta intrebare care ma roade...care sunt drepturile conducatorului auto in astfel de cazuri?ma refer la faptul daca am dreptul sa`l intreb pe domnu agent de chestii precum foaia de parcurs,  daca e delegat sa conduca masina de servici, etc...asta in cazul in care stiu ca sunt in regula din toate punctele de vedere :rolleyes:

astept parerile voastre....

dar cind te-a oprit a 2 si a 3 oara...te-a mai controlat...?
..a vazut ca ai mai trecut prin filtru...si te-au lasat...
...ce fiola ai suflat ?...acum am vazut niste aparate de test cu afisaj electronic...nu mai sunt ca pe vremuri cu colorarea fiolei ?
tu in ce ai suflat ??
agentul trebuie sa se legitimeze, sa precizeze de ce te-a oprit si ...in caz de "probleme" sa completeze corect procesul verbal
...restul documentelor se arata in instanta  ..:)

#3
eu_foo

eu_foo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.02.2007
nu, nu m`a mai controlat, doar s`a uitat la mine si mi`a dat drumu sa plec

fiola era cu afisaj electronic si el agentu s-a legitimat....doar gradul si numele, n`avea ecuson cu numele si nr matricol, parca, n`a specificat sectia de politie...cum prevede legea...

#4
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 eu_foo, on Feb 25 2007, 00:49, said:

nu, nu m`a mai controlat, doar s`a uitat la mine si mi`a dat drumu sa plec

fiola era cu afisaj electronic si el agentu s-a legitimat....doar gradul si numele, n`avea ecuson cu numele si nr matricol, parca, n`a specificat sectia de politie...cum prevede legea...

nu cred ca legea prevede sa spuna si sectia...:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate