Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

HP Pavilion dv6000t

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
eucutinetucumine

eucutinetucumine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.01.2008
am un laptop hp dv 6000 cumparat din italia si am sters wind in italiana fara sa mi fac acele cd uri cu drivere. am instalat toate driverele posibile gasite pe internet dar tot nu mai lucreaza la aceeasi parametrii ca la inceput: nu mai pot sa vizionez dvd uri pe unitatea optica, nu mai am acel program sa l folosesc ca dvd normal fara sa deschid wind, etc...AS DORI SA MA AJUTATI CU ACELE CD URI CARE TREBUIAU FACUTE IN MOM CAND ACHIZITIONEZI ASTFEL DE LAPTOP, DACA ARE CINEVA ASA CEVA ROG SA MA AJUTE. PLATESC CD URILE GOALE TRANSPORT PENTRU ELE DACA LE TRIMITE LA MINE SI FAC SI O CINSTE MARE...VA MULTUMESC....AAA SI NU MAI AM NICI SUNET PE BOXE SI BUTONUL DE POWER NU MAI FUNCTIONEAZA...IL DESCHID NOROC CU ACELE TASTE DIGITALE CARE AR FI TREBUIT SA L DESCHIDA CA DVD PLAYER...DAR CUM NU MAI MERGE CA DVD PLAYER AM NOROCUL SA MI L DESCHIDA PE WIND... VA MULTUMESC SI VA ASTEPT

#38
eucutinetucumine

eucutinetucumine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.01.2008
AM SI EU ACELASI LAPTOP DAR AM VISTA SI MERGE PLACA DE RETEA SI A MERS SI PE WIND XP....AM DRIVERUL ...UITE ASTA E ADRESA MEA DE MEE: EUCUTINETUCUMINE   , POATE AI CUMVA CD URILE CU DRIVERE ORIGINALE DE CAND AI CUMPARAT LAPTOPUL???

#39
eucutinetucumine

eucutinetucumine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.01.2008
VEZI CA ESTE PE NET O PAGINA CU UN CERVICE BUN DE LAPTOPURI...NU AM MAI DAT PESTE EA CA AM INCERCAT SA O CAUT....EU AM INTRAT CANDVA PE EA SI AM DISCUTAT CU CINEVA ....EU AM LA FEL CA SI TINE UN HP PAVILION DV 600 DAR PROBLEMA MEA ESTE CA NU AM ACELE CD URI CU DRIVERE ORIGINALE....SI IMI FACE MEREU PROBLEME CU POROGRAMELE SI DRIVERELE..... POATE TU LE AI FACUT CAND L AI CUMPARAT..PENTRU MAI MULTE DETALII MA GASESTI PE ADRESA DE MESS : EUCUTINETUCUMINE   SAU LA UN NR DE TEL 0752848699..ASTEPT UN RASPUNS... MERSI

#40
eucutinetucumine

eucutinetucumine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.01.2008
Uite adresa mea de messenger :   [email protected]   ...sa discutam despre laptop ca si eu am un hp pavilion dv 6000 si am ceva probleme cu driverele caci nu mai am cd urile acelea de trebuia sa le fac in mom cumpararii....te astept mersi

#41
eucutinetucumine

eucutinetucumine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.01.2008
problema ta este de la placa video ....se incalzeste un rahat de cipset si nu mai rezista cand da de rezolutie mare....cred...:)....uite adresa mea de messenger : eucutinetucumine ... si o sa discutam mai multe aici...eu as avea nevoie de acele cd uri cu driverele originale...am si eu un hp pavilion dv 600 dar nu maiam driverele originale...nu le am facut pe cd cand l am cumparat sia cum am mereu probleme cu el....mersi

#42
eucutinetucumine

eucutinetucumine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.01.2008
eu am aceeasi problema...nu mi mai citeste si nu mi mai scrie dvd uri..cineva mi a zis ca trebuie sa mi schimb unitatea optica fiindca s a nustiu ce cip set de la soft de citit dvd uri...caci cd uri pot sa vad si sa scriu.....mai am o problema....poate ma ajuti cu acele cd uri cu driverele ce trebuiau facte cand cumperi laptopul caci eu nu le am...euite adresa mea de mess : eucutinetucumine...meri

#43
eucutinetucumine

eucutinetucumine

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.01.2008
am si eu hp pavilion dv6000 si am ceva probleme cu driverele....poate reusesc sa fac rost de la voi de ceva drivere originale mai exact acele cd uri care trebuiau facute la achizitionarea laptopului...adresa mea de mess : eucutinetucumine...va multumesc

#44
maco_cristina

maco_cristina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.04.2007

 eucutinetucumine, on Jan 29 2008, 21:15, said:

am un laptop hp dv 6000 cumparat din italia si am sters wind in italiana fara sa mi fac acele cd uri cu drivere. am instalat toate driverele posibile gasite pe internet dar tot nu mai lucreaza la aceeasi parametrii ca la inceput: nu mai pot sa vizionez dvd uri pe unitatea optica, nu mai am acel program sa l folosesc ca dvd normal fara sa deschid wind, etc...AS DORI SA MA AJUTATI CU ACELE CD URI CARE TREBUIAU FACUTE IN MOM CAND ACHIZITIONEZI ASTFEL DE LAPTOP, DACA ARE CINEVA ASA CEVA ROG SA MA AJUTE. PLATESC CD URILE GOALE TRANSPORT PENTRU ELE DACA LE TRIMITE LA MINE SI FAC SI O CINSTE MARE...VA MULTUMESC....AAA SI NU MAI AM NICI SUNET PE BOXE SI BUTONUL DE POWER NU MAI FUNCTIONEAZA...IL DESCHID NOROC CU ACELE TASTE DIGITALE CARE AR FI TREBUIT SA L DESCHIDA CA DVD PLAYER...DAR CUM NU MAI MERGE CA DVD PLAYER AM NOROCUL SA MI L DESCHIDA PE WIND... VA MULTUMESC SI VA ASTEPT


Buna! eu am un hp dv 6131ea cumparat din italia. daca te ajuta pot sa-ti fac o copie pt hp recoveri insa nuj daca se ptrivesc....tre sa ie frustrant sa nu-l poti folosi k lumea......

#45
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,764
  • Înscris: 23.05.2013

 maco_cristina, on Feb 18 2008, 22:21, said:

Buna! eu am un hp dv 6131ea cumparat din italia. daca te ajuta pot sa-ti fac o copie pt hp recoveri insa nuj daca se ptrivesc....tre sa ie frustrant sa nu-l poti folosi k lumea......
Nu merg maco_cristina, stai linistita.

@eucutinetucumine pe site la HP gasesti absolut toate driverele necesare modelului tau de PC. Dai la search modelul tau si apare tot ce ai nevoie. (eu nu pot sa iti dau linkul pentru ca nu imi merg toate siteurile,nu stiu de ce)
Asa ca de acolo iei tot ce ai nevoie, intalezi cum trebuie si va merge ! Bafta ! In plus, cu licenta Windowsului cum faci?! :)

P.S: Eu nu as fii formatat sistemul pus de ei, nu stiu, aia cand il fac fac la gramada pentru toate PCurile (acelasi model) dar e facut bine, are partitie speciala pentru back-up, eu chiar am folosit unul si am ramas uimit, functiona ireprosabil chiar si dupa 2ani. Limba era singurul lucru care nu iti convenea...?!

Edited by d4m4g3, 18 February 2008 - 22:29.


#46
maco_cristina

maco_cristina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.04.2007

 d4m4g3, on Feb 18 2008, 22:25, said:

Nu merg maco_cristina, stai linistita.

@eucutinetucumine pe site la HP gasesti absolut toate driverele necesare modelului tau de PC. Dai la search modelul tau si apare tot ce ai nevoie. (eu nu pot sa iti dau linkul pentru ca nu imi merg toate siteurile,nu stiu de ce)
Asa ca de acolo iei tot ce ai nevoie, intalezi cum trebuie si va merge ! Bafta ! In plus, cu licenta Windowsului cum faci?! :)

P.S: Eu nu as fii formatat sistemul pus de ei, nu stiu, aia cand il fac fac la gramada pentru toate PCurile (acelasi model) dar e facut bine, are partitie speciala pentru back-up, eu chiar am folosit unul si am ramas uimit, functiona ireprosabil chiar si dupa 2ani. Limba era singurul lucru care nu iti convenea...?!

Mai eu le am si nu stiam k se gasesc p site k nu m-am uitat...... pare rau k nu am putut sa te ajut. Bafta!

Edited by ripper, 19 February 2008 - 09:27.
NU MAI FOLOSI PRESCURTĂRI DE MIRC!!!


#47
pure_francis

pure_francis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.03.2008
Salut,

Imi puteti spune cam cat m-ar costa un display pt hp pavilion dv6000? sau cu cat as putea sa-l vand daca e display-ul stricat? E mai bine sa-l vand asa sau dupa ce-i pun display-ul nou?

Mersi mult!

#48
sharky21

sharky21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.05.2008

 pure_francis, on Mar 17 2008, 14:37, said:

Salut,

Imi puteti spune cam cat m-ar costa un display pt hp pavilion dv6000? sau cu cat as putea sa-l vand daca e display-ul stricat? E mai bine sa-l vand asa sau dupa ce-i pun display-ul nou?

Mersi mult!

Daca te gandesti sa il vinzi sa imi spui si mie k eu am unul la care s-a ars placa de baza si as fi interesat sa cumpar!

 sharky21, on May 6 2008, 21:42, said:

Daca te gandesti sa il vinzi sa imi spui si mie k eu am unul la care s-a ars placa de baza si as fi interesat sa cumpar!

id meu de mess e costea_marius57

#49
diabboliq

diabboliq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 590
  • Înscris: 22.01.2006
ca tot am vazut ca se discuta....
Am si eu un HP DV6000 din Franta luat si pana nu demult totul mergea brici. Am folosit Vista si nici o plangere.
Ei .. cam de vreo saptamana nu reusesc sa mai citesc cu unitatea optica nimic: nici DVD nici CD. Nu stiu ce are. O recunoaste Windowsul, apare ok ca si drivere, bag CD/DVD si nimic. Il invarte si apoi gata. Nu citeste nimic.

Ce poate fi? Eu il las noaptea la incarcat. Poate sa se fi ars in urma unei pene de curent? Se poate inlocui..sau repara?

Multumesc,
Alex.

#50
MRmodchip

MRmodchip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2007
vad ca multi au probleme cu modelu asta , cau si eu un display pt pavilion dv6000 sau eventual cumpar unu complet care are defecta placa de baza. cumpar si alte componente de pavilion dv60000 .astept vesti la tel: 0722 83 85 74

#51
alexutz20

alexutz20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2008
Salut
Cine ma poate ajuta si se pricepe ?
Am primit din irlanda un hp pavilion dv6000... care nu avea placa video instalata... Este pe el windows vista 64 BIT... am luat driveru de pe site de la hp si cand instalez placa video nu mai merge... nu se mai vede nimik.... trebuie sa intru dupa prin safe mode sa o dezinstalez...ce problema poate sa aiba?

#52
MRmodchip

MRmodchip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.07.2007

 alexutz20, on Jun 24 2008, 00:52, said:

Salut
Cine ma poate ajuta si se pricepe ?
Am primit din irlanda un hp pavilion dv6000... care nu avea placa video instalata... Este pe el windows vista 64 BIT... am luat driveru de pe site de la hp si cand instalez placa video nu mai merge... nu se mai vede nimik.... trebuie sa intru dupa prin safe mode sa o dezinstalez...ce problema poate sa aiba?


nu ai instalat driverul bine. sigur ai descarcat driver pt 64 bit?

#53
traforas

traforas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 16.04.2007
Downloadeaza driverul de pe Nvidia.com

#54
bizarre17

bizarre17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 26.05.2008
Drivere pentru placile video nVidia "mobile" aici: http://www.laptopvideo2go.com .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate