Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet

Mai poarta careva papuci prin oras?

Amortizoare - 2024 - gaz / ulei ?...
 Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Felicitari Republica Moldova pent...
 Ușa exterioara care scar5...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror
 

Card debit in USD

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
shpid3r

shpid3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.02.2007
Am nevoie de un card in USD pentru tranzactii pe internet, atat pentru a plati eu cu el cat si pentru a primi bani in contul lui. In aceste conditii, am vizitat paginile de internet ale bancilor (mari) din Romania si am vazut ca oferta de cardur iin moneda americana este destul de saraca. Iar printre cele care exista (excluzand cardurile business), m-am oprit asupra Visa International (USD) de la BCR sau Virtuon (BCR sau Transilvania).
Diferenta intre ele am inteles ca ultimul este virtual (nu are banda magnetica / pin => il folosesc doar pentru tranzactii pe internet).
Acum, m-ar interesa cateva sfaturi despre acestea... in primul rand daca n-am auzit eu de anumite carduri in USD care sa nu ceara sume mari pt deschidea contului sau sume mari de mentinut in cont.
In al doilea rand, ce stiti despre cardurile virtuale... chiar functioneaza sau siteurile de afara le ocolesc ?
Si 3: Ce carduri suporta tranzactii in monede diferite (contul sa fie in USD de exemplu, dar sa pot scoate lei atata timp cat sunt in tara, cu comisionul de rigoare al tranzactiei).
Orice sfat / parere pe teme inrudite cu intrebarile mele sunt bine-venite!

#2
lokoman

lokoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 02.06.2006

View Postshpid3r, on Feb 18 2007, 21:34, said:

Am nevoie de un card in USD pentru tranzactii pe internet, atat pentru a plati eu cu el cat si pentru a primi bani in contul lui. In aceste conditii, am vizitat paginile de internet ale bancilor (mari) din Romania si am vazut ca oferta de cardur iin moneda americana este destul de saraca. Iar printre cele care exista (excluzand cardurile business), m-am oprit asupra Visa International (USD) de la BCR sau Virtuon (BCR sau Transilvania).
Diferenta intre ele am inteles ca ultimul este virtual (nu are banda magnetica / pin => il folosesc doar pentru tranzactii pe internet).
Acum, m-ar interesa cateva sfaturi despre acestea... in primul rand daca n-am auzit eu de anumite carduri in USD care sa nu ceara sume mari pt deschidea contului sau sume mari de mentinut in cont.
In al doilea rand, ce stiti despre cardurile virtuale... chiar functioneaza sau siteurile de afara le ocolesc ?
Si 3: Ce carduri suporta tranzactii in monede diferite (contul sa fie in USD de exemplu, dar sa pot scoate lei atata timp cat sunt in tara, cu comisionul de rigoare al tranzactiei).
Orice sfat / parere pe teme inrudite cu intrebarile mele sunt bine-venite!

eu am Mondo de la Transilvania insotit de o Visa

ideea e ca la Transilvania au cele mai mici comisoane sau mai bine zis inexistente.
E un cont in Lei pe care in accesezi in tara cu Visa  si in strainatare sau pe net folosesti Mastercardu aceluiasi cont.

S-a mai discutat enorm pe tema cardurilor unde prin zona :)

#3
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,720
  • Înscris: 26.11.2001
Exact pentru asta am USD Mastercard de la Raiffeisen.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate