Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...
 Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?
 Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...
 

Siemens M55 - E-mail Client & Internet

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
22 răspunsuri în acest subiect

#1
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 624
  • Înscris: 12.09.2003
Acum doua zile am activat la connex abonamentul de internet pentru telefonul mobil .....

Dupa ce am ascultat 30 de minute muzica alora de la *222 a raspuns pana la urma cineva si am reusit sa-mi configurez telefonul [ Siemens M55 ] ...

Problema este urmatoarea  ... clientul de e-mail de pe telefon citeste e-mail-urile de pe server .... dar nu vrea sa trimita ... la inceput zicea ca nu se poate conecta la contul respectiv .... iar mai nou ramane in stadiul de conecting .... si tot sta .... acelasi lucru se intampla si cu MMS-urile .....

S-a mai jucat cineva cu aceste optiuni ale telefonului .... astept sugestiiiiiiiiiii .... pareri .... si informatiii

#2
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 9.062
  • Înscris: 26.11.2001
Eu iti spun cum e la Orange, nu se accepta trimiterea de Email-uri de pe mobil decat prin serverul de SMTP propriu, asta pentru a limita SPAM-ul, asa ca va trebui sa aflii care este acesta.

Pentru cei care au Orange SMTP este: relay.orange-gsm.ro.

Greets,
Speedo

#3
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 624
  • Înscris: 12.09.2003
Cand am facut configurarea clientului de e-mail am facuto cu unul de la *222 si nu a zis nimic de ceva de genul asta .... dar se poate sa fi omis .... am sa sun sa intreb de chestia asta .... multumesc !

Dar la MMS zice ceva de genul Network error ..... ?!?!?!?

#4
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 9.062
  • Înscris: 26.11.2001
Pentru Orange!

Fișiere atașate



#5
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.988
  • Înscris: 28.11.2001
Banuiesc ca poti primi MMS-uri dar nu poti trimite; trebuie rescris MAP-ul (la service) ;)

#6
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 624
  • Înscris: 12.09.2003

Quote

Originally posted by Intel
Banuiesc ca poti primi MMS-uri dar nu poti trimite; trebuie rescris MAP-ul (la service) ;)


?!?!?!?!?!?!?!?!?

Nu am incercat sa trimit de la altcineva un MMS sa vad dca primesc

#7
inu

inu

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 306
  • Înscris: 31.05.2002

Quote

Originally posted by Speedo
Eu iti spun cum e la Orange, nu se accepta trimiterea de Email-uri de pe mobil decat prin serverul de SMTP propriu, asta pentru a limita SPAM-ul, asa ca va trebui sa aflii care este acesta.

Pentru cei care au Orange SMTP este: relay.orange-gsm.ro.

Greets,
Speedo


eu am trimis prin APN: internet la orange mail de pe un alt server de SMTP si a mers perfect (asta acum 3-4 zile cu un M55)

#8
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.103
  • Înscris: 07.08.2003

Quote

Originally posted by Gizmo
Dar la MMS zice ceva de genul Network error ..... ?!?!?!?


si eu am avut problema asta la inceput... si era un thread in care a pus cineva setarile!!! (sorry, dar nu am reusit sa-l mai gasesc...)

#9
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 640
  • Înscris: 13.01.2003
eu am reusit cu cont de myx.net sa trimit email cu attachment dar am fost foarte dezamagit :(

doar din a 3(trei)-a incercare reusea sa-l trimita si eram taxat pentru restul traficului desi nu mergea. Exceptand cazul 10mb gratuiti va dau in scris ca nu merita!

#10
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 624
  • Înscris: 12.09.2003

Quote

Originally posted by tudor
eu am reusit cu cont de myx.net sa trimit email cu attachment dar am fost foarte dezamagit :(

doar din a 3(trei)-a incercare reusea sa-l trimita si eram taxat pentru restul traficului desi nu mergea. Exceptand cazul 10mb gratuiti va dau in scris ca nu merita!


Eu am incercat cu contul de la servici si nu a mers decat sa primesc ....

Sa fie o problema de soft ?!?!?!?!?!?

#11
DG

DG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 217
  • Înscris: 11.12.2003
Am si eu o problema oarecum legata de subiect si anume:

Intru pe net, pe m55, cu browserul lui, prin GPRS, la wap.yahoo.com, unde vreau sa imi accesez posta. Imi cere sa bag login-ul si pass-ul si NU VREA sa intre (zice ceva de invalid cont sau de parola, nu mai stiu exact, ce stiu e ca datele le-am bagat corect).
Precizez ca la posta de la Hotmail merge fara probleme.

Aveti vreo solutie? E de la yahoo, e de la mobil, e de la setari??

#12
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 624
  • Înscris: 12.09.2003
Nu mai are nimeni nici o ideeeeeeeeeeeeee ?!?!?!?!?

#13
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 640
  • Înscris: 13.01.2003
gizmo: suna la *222 si foloseste cont de myx/xnet cu toate setarile de rigoare. iti va merge la un moment dat... si eu l-am convins greu dar a mers :)

DG: de pe wap pot sa iti spun sigur ca de pe motorola/siemens/nokia merge cu uk sau alte tari gen italia. nu merge cu us...

#14
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 624
  • Înscris: 12.09.2003
Am sa incerc si cu contul de la MYX .... dupa ce am sa i-mi regasesc paroal ..... q ; - )))

#15
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 04.08.2003
servus! scuze ca ma bag si eu in discutia voastra dar as vrea sa ma ajute cineva sa imi configurez M55-ul pt a putea trage jocuri,poze....alte alea. cine se ofera???

#16
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 624
  • Înscris: 12.09.2003
te referi la configurarile pt WAP .... daca da le gasesti pe site la Connex sau la Orange .... daca e cumparat la oferta de la Connex are deja configurarile facute ... trebuie doar sa suni la ei sa activezi serviciul de GPRS .... au si un abonament freeeeee cu 4 centi la 10 K transferati

#17
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 04.08.2003
da,la wap...e cumprat la oferta!yupii!e configurat!la ce numar de tel tre`sa sun?scuzati incepatorii...

#18
Gizmo

Gizmo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 624
  • Înscris: 12.09.2003
*222 si le ceri sa activese GPRS-ul ... uita te pe site la connex si ai sa vezi acolo tipurile de abonamente ....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate