Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie Externa Solara, Power Ban...

Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...

Durata estimata de viata a unei i...
 Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...

Salariu minim european in Romania
 verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua
 Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...
 

vreau o mana de ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
b0rgu`

b0rgu`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 03.09.2005

View Postx_ulescu, on Feb 11 2007, 23:35, said:

noul corsa cade, e 10900 varianta enjoy (80CP) si nu are aer conditionat, si ca sa-l pun e 749 euro, nu are computer de bord care mai costa 212 E preturi fara tva.
eu am zis maxim 10k, cel mult 11k daca se merita dar aici depasim lejer 11k...

Pe la Toyota ai fost? Chiar daca e o idee mai scumpa la inceput intretinerea ei e foarte rezonabila!

#20
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
SH la 10 mii se gasesc garla.Iei o ASTRA H de moare lumea.Insa mai mult ca sigur km NU VOR FI REALI , ori a fost accidentata.
Pentru Passat iti mai trebuie vreo 2 mii, ca sa iei ceva ca lumea.Deci Loganul pt inceput si apoi, mai strangi ceva banuti si iei ceva nou sau SH ca lumea.
Logan ruleeeezzz.

#21
x_ulescu

x_ulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.10.2006

View Postsanddy1964, on Feb 14 2007, 08:47, said:

SH la 10 mii se gasesc garla.Iei o ASTRA H de moare lumea.Insa mai mult ca sigur km NU VOR FI REALI , ori a fost accidentata.
Pentru Passat iti mai trebuie vreo 2 mii, ca sa iei ceva ca lumea.Deci Loganul pt inceput si apoi, mai strangi ceva banuti si iei ceva nou sau SH ca lumea.
Logan ruleeeezzz.

dar la Logan ii scade mult pretul de vanzare ... daca iau acuma un dci cu 10900 (10200 baza + airbaguri laterale + vopsea metalizata + garantie extinsa)
o sa-l dau dupa 3-4 ani cu maxim 6000 ... cam nasol ... la logan asta nu ma incanta pe mine ... dupa ce ca dau destul de mult pe el nu il pot vinde la un pret decent...
binenteles ca mai sunt si altele care nu ma incanta la el (probabilitatea foarte mare de a avea breo belea cu el)

#22
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View Postx_ulescu, on Feb 14 2007, 14:09, said:

dar la Logan ii scade mult pretul de vanzare ... daca iau acuma un dci cu 10900 (10200 baza + airbaguri laterale + vopsea metalizata + garantie extinsa)
o sa-l dau dupa 3-4 ani cu maxim 6000 ... cam nasol ... la logan asta nu ma incanta pe mine ... dupa ce ca dau destul de mult pe el nu il pot vinde la un pret decent...
binenteles ca mai sunt si altele care nu ma incanta la el (probabilitatea foarte mare de a avea breo belea cu el)


Un moment, te rog !

In aceeasi situatie am fost si eu - acum 3 ani (sau sa fie 4 ? :confuzzled: ) Aveam bani de-o Solenza noua, dar am zis ca nu mai iau masina romaneasca cate zile oi trai ... am condus mai multe dacii de firma (unele noi noute), si dupa ce-am facut  o lista cu produse (electrocasnice, electronice, tractoare :confuzzled: , etc,... masini) am ajuns la concluzia ca nu vreau masina facuta de romani (scuze). Apoi am zis ca vreau sa fie diesel, break si sa fie cat mai mare :coolspeak: . In final am luat un Mondeo din Nov. 96 (SH), din RO :console: (deh, nu eram inca in UE) 1,8 TD, de care sunt extra multumit.

Cauta si pe site-uri (ex. topgear.com) parerea despre marcile SH pe care le gasesti pe mobile.de. Asa am gasit eu de exemplu parerea lui topgear (care ma incanta :rolleyes: ) - "you can never go wrong with a Ford". Mai ales cand am vazut ca apreciaza cu patru stele Ford Mondeo sau Galaxy second-hand. Toata treaba - parerea mea - sa gasesti pe mobile.de o masina vanduta de un privat (mai ieftina), si cu carnetul de service la zi. Una ca nu-si bat joc de calitate cand livreaza in Germania, alta ca aia de la service nu-si bat joc de meseria lor.

Cat despre piese, nu sunt chiar asa de scumpe: filtru aer 35 RON, filtru motorina 7 RON :coolspeak: , filtru ulei 30 RON. Daca e sa-i schimb cureaua de distributie cu tot cu role si cu intinzator - vreo 150 EUR cu tot cu manopera. Plus ca nu platesti revizii (la 1500, la 7500 - ?!? :cursing: - ci cam la doi ani, cand faci ITP-ul) - bine, in functie de cat mergi - eu nu fac cu a mea mai mult de 10 mii km pe an. oricum, la 10 mii EUR, gasesti in Germanica masini care bat la kur Logan-ul. Intreaba si un mecanic (cauta un inginer, sef de service, pasionat de masini - eu am unul, dar in Bucuresti).

#23
underplayer

underplayer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.02.2007
vb bora
motor de 1.6
de prin 2002-2003
sub 70000 de km
sutas-n mie gasesti sub 10.000
e mult mai bun decat loganul
e nemtesc frate..

#24
black_shadow

black_shadow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 30.07.2006
Hyundai accent nou ? Pret mai mult decat bun.

#25
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Posthoria66, on Feb 15 2007, 14:00, said:

Un moment, te rog !

In aceeasi situatie am fost si eu - acum 3 ani (sau sa fie 4 ? :confuzzled: ) Aveam bani de-o Solenza noua, dar am zis ca nu mai iau masina romaneasca cate zile oi trai ... am condus mai multe dacii de firma (unele noi noute), si dupa ce-am facut  o lista cu produse (electrocasnice, electronice, tractoare :confuzzled: , etc,... masini) am ajuns la concluzia ca nu vreau masina facuta de romani (scuze). Apoi am zis ca vreau sa fie diesel, break si sa fie cat mai mare :coolspeak: . In final am luat un Mondeo din Nov. 96 (SH), din RO :console: (deh, nu eram inca in UE) 1,8 TD, de care sunt extra multumit.


a avut un fost coleg un Ford mondeo de ala cu faruri simple (nu mai tin minte ce an). Nu a fost un monument de fiabilitate insa nici ceva catastrofal. Mai pica una alta , dar noroc ca era baiat descurcaret :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate