Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...
 roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 

Ajutorrrr

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
coleguboy

coleguboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.02.2007
Deci... vreau sa imi fac un sistem audio pt PC unul puternic frate... cine imi poate zice toate informatiile care trebuie... dar toate informatiile... Sau cineva care lucreaza pt o firma si pot face comanda de componente de la el... sa`mi explice tot... Vreau claritate ABSOLUTA LA SUNET ! Sa ma contacteze pe mess la : coleguboy ! Thx

Edited by coleguboy, 08 February 2007 - 22:41.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,572
  • Înscris: 08.12.2006
pai depinde ce sistem vrei, stereo sau 5.1, 7.1, depinde cati bani esti dispus sa bagi in treaba asta, mai da niste amanunte de genu asta

#3
coleguboy

coleguboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.02.2007
Vreau sa`mi fac un 5.1... eu am cateva difuzoare... doar atat... fara amplificator... filtre sau altceva... am vreo 2 de 100 W si 1 de 80W... dar mai vreau sa iau ! Le`am legat in locul la alte boxe de la pc da is moarte alea, si se aude super naspa si incet... ast informatii...  Thx

#4
coleguboy

coleguboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.02.2007
Desi acel 5.1 se poate skimba si in 2.1 ... vreau ceva care sa faca "zgomot" da ffff clar sa se auda ! si vreau si bass :D

#5
proffesor

proffesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 18.03.2004
sistem audio de calitate 5.1 implica si muzica inregistrata 5.1 care inca nu prea se gaseste pe piata...

#6
coleguboy

coleguboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.02.2007
Daca nu 5.1, makar un 2.1 super ! dar imi trebuie toate informatiile pt realizarea lui... cine stie... sa`mi zica :P

#7
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,572
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcoleguboy, on Feb 9 2007, 21:17, said:

Daca nu 5.1, makar un 2.1 super ! dar imi trebuie toate informatiile pt realizarea lui... cine stie... sa`mi zica :P
pai in primul rand nu stiu ce difuzoare ai, 100W e irelevant, e imposibil sa dai niste sfaturi fara sa stii despre ce e vorba
in al doilea rand pentru 2.1 va trebui sa faci un bass activ, ceea ce e cam dificil de facut home made, dar nu imposibil, cat de bine te pricepi?
in al treilea rand nu stiu ce inseamna super pentru tine, daca suntem pe aceeasi lungime de unda te va costa cam scump

eu ti-as recomanda sa-ti faci doua boxe full range, daca te pricepi cat de cat la faza asta

#8
coleguboy

coleguboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.02.2007
100W Majestic ... cu boxele stiu doar sa fac + cu + si - cu - ! si`atat :)) Eu momentan sunt in italia... si vreau sa`mi fac niste boxe... am facut eu legatura intre difuzoare dar se aude incet si f prost la claritale... si vreau sa fac si un bass ... zi`mi tot ce treb sa fac si ce treb sa cumpar... si eu am sa fac... cu banii nu e o problema ! ast informatii si indicatii ! Thx

Edited by coleguboy, 10 February 2007 - 16:46.


#9
coleguboy

coleguboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.02.2007
Difuzoarele sunt de 4 ohmi... :D

#10
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,572
  • Înscris: 08.12.2006
tot nu ma ajuta prea mult, as fi vrut sa stiu dimensiune, raspunsul in frecvente, poate scrie pe ele modelul :D  Majestic din cate stiu fac difuzoare pentru auto (asta nu inseamna ca nu poti sa faci si o boxa de casa cu ele), am vazut o data un dif de bass de 12 inchi (30 cm) Majestic care suna frumos de tot.

pai in principiu, iti trebuie un amplificator macar de 2x100W RMS, care il gasesti pe unde esti tu acuma mai ieftin decat in tara, si doua boxe pe doua sau trei cai, asta depinde de difuzoarele pe care le ai deja...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate