Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...
 Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...
 Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?
 Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...
 

am si eu un c5

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
raulc5

raulc5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.02.2007
Imi place mult masina sunt incantat de ea dar am insa cateva mici probleme. Am sa le descriu in speranta ca cineva dintre cei care impartasesc aceeasi frumoasa pasiune pentru c5 ma va putea ajuta. 1)Masina e prevazuta cu gps insa eu am doar cd-ul pentru franta belgia germania, problema e de unde pot sa-mi procur un cd care sa mearga in romania. 2)Cand motorul e oprit imi apare un mesaj pe display cum ca masina intra in sistem economic de energie si in cateva secunde nu mai functioneaza nimic electric, cel mai mult ma deranjeaza ca nu se mai aprinde nici lampa din plafoniera. De asemenea nici cand deschid masina cu telecomanda nu se aprinde lampa. 3)Sistemul de parcare asitat prin senzori a inceput sa-mi faca figuri in sensul ca nu se mai activeaza de fiecare data cand merg in spate si atunci cand nu se activeaza nu se aprind nici lampile pentru mersul inapoi. 4)Ultima problema ar fi consumul urban care la mine este cam 12%. Locuiesc in Cluj-Napoca si in ultima vreme e foarte aglomerat clujul din punct de vedere rutier si se circula greu insa tot mi se pare un consum mult prea mare. Sper ca ati avut rabdare sa cititi toate problemele cu care ma confrunt eu si astept cu interes parerile voastre.

#2
T.rac3Er

T.rac3Er

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 08.12.2006
bine ai venit
-in primul rand consumul fara o viteza medie nu valoreaza prea mult. nu ai precizat mce motor ai. spre exemplu, in bucuresti motor de 1.6 110cp consuma 12%-15%, iar in alte orase mai lejere din pdv al traficului 9%-10%. in bucuresti mergi din 5 in 5m
-economy mode e un trademark Citroen. e prezent si pe c4 si are grija de ceva de ce proprietarii nu au. bateria. cu cat rulezi mai mult cu masina cu atat mai mult timp vei avea dupa ce opresti motorul. se poate merge la service si deconecta respectiva optiune, dar peste o anumita perioada de timp sa nu te vaiti ca nu mai ai baterie.
-pentru mine navigatia standard face exact cat negru sub unghie. poate arata mai bine masina cu ea, dar din nefericire cand schimbi masina pierzi si facilitatea respectiva. e mult mai convenabil un gps aftermarket plus adaptabil la orice marca auto :D
se gasesc pe internet, prin surse mai putin oficiale, tot felul de harti si programe de navigatie. ideea ca tre sa stii ce program de navigatie ai tu pe masina. daca ai alte cd-uri cu harti, poti sale introduci intr-un calculator si vezi ce tip de fisier sunt (macar te va ajuta sa te dumiresti ce fisier e compatibil cu c5-ul tau)
oricum sa nu te astepti la mare lucru (comparat cu vesticii) spre exemplu pt "igo2006" harta de germania era ~200mb, cea de italia ~180mb si cea de romania undeva la ~10mb  :naughty:
-pentru senzori sigur e o problema cu electrica pe spate (nu iti aprinde nici lampile de marsarier)
bafta in rezolvarea situatiior descrise de tine

#3
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,013
  • Înscris: 17.10.2003

View PostT.rac3Er, on Feb 2 2007, 15:18, said:

cea de romania undeva la ~10mb  :naughty:


Probabil e numai autostrada Bucuresti-Pitesti :)

Edited by akeem, 02 February 2007 - 15:51.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate