Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...

Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...
 Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...

ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...
 Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...

Cadere frunze la lamai
 Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie

Adaptor mandrina la paleta
 

Mai există dreptate în România ?

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 73,515
  • Înscris: 15.06.2007
Cat de naiv am putut sa fiu ca un om cinstit ce ma consider: eu credam ca toata lumea are RCA, si doar vre-un adormit care uita ca a expirat termenul , ramane fara, astia fiind exceptia care intareste regula.
Politia ameninta ca va radia toate masinile fara RCA?? Se pare ca sunt foarte multe masini fara RCA care misuna in trafic. de parca ar fi romanii atat de bogati si-si pemit sa plateasca cash din buzunar orice daune produse.
SI daca esti lefter, fara casa pe numele tau, eventual cu masina imprumutata, si busesti vreo masina scumpa, ala (pagubitul) poate sa-ti sufle 1 kil de pene in fund, ca justitia noasta e oarba.

#92
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
4 ani și aprox 4 luni de la accident.

Cred că s-a terminat cu procesul de la accidentul suferit din urmă cu 4 ani.

la curtea de apel, sentința cred că e definitivă,

http://portal.just.r...DAwMDAwMTk0NjQ*

și aici cum a decurs procesul anterior.
http://portal.just.r...DAwMDAwMTk0NjQ*

http://portal.just.r...DAwMDAwMzc4MTg*

dar mai sunt niște procese care nu prea le ințeleg legate tot de latura civilă cred.
http://portal.just.r...DAwMDAwMTAxODE*

Edited by c_anicai, 03 October 2010 - 14:34.


#93
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,941
  • Înscris: 06.10.2003

View Postc_anicai, on 3rd October 2010, 15:22, said:

4 ani și aprox 4 luni de la accident.
Cred că s-a terminat cu procesul de la accidentul suferit din urmă cu 4 ani.[...]
Dar tu esti ok? :console:

Io nu am Casco pentru ca valoarea masinii mele e prea mica. Dar de multe ori, a trebuit sa franez puternic si chiar sa ies jumatate de pe sosea din cauza unor grabiti de pe contrasens care se baga in depasire si noaptea, mai ales. Iar in orase n-o pot calca pentru ca ma gandesc cu groaza cum ar fi sa lovesc un pieton ratacit pe carosabil. Doamne feri'!

#94
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
nu prea sunt ok, dar asta e, viața merge înainte, sau măcar așa se zice.

Acum după ce e încheiat cazul și se cunoaște vinovatul, despăgubiri nu pot obține nimic deoarece la asigurări nu mai am pe ce face evaluare, epava de mașină lăsată la un service mi-a fost furată ... dezmembrată /am dat dispărută la poliție dar nimic. Tre să deschid alt proces civil cu vinovatul pentru despăgubiri dar nu mai sunt în stare psihic.

#95
dennis12225

dennis12225

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 15.05.2007
Cred ca nu e ok, a murit omul langa el, plus socul impactului, ani de procese (4 ani). Bine ca s-a facut dreptate. Dumneata sa fi sanatos Anicai.

#96
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,286
  • Înscris: 25.01.2007
După circa 4,5 ani de la accident, am ieșit nevinovat, la Aliant Tiriac a fost dosarul care mi-a evaluat daune totale pt. epava aprox 1070-lei, deacum dacă văd ceva. Dosarul a fost făcut în 2006 imediat după accident și clasat, și evaluarea a fost făcută atunci.

#97
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,722
  • Înscris: 14.10.2004
Incredibil.  :angry:  
Cred ca poti sa scrii o carte pe marginea acestui subiect. acestei tragedii.

Edited by xymzar, 11 January 2011 - 23:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate