Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...
 cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?

Huawei GT4 46mm afisare altitudin...
 Cine produce AC Tesla?

Toyota CHR -modelul 2024

Recomandare lanterna frontala

Meciuri euro cu comentariu in eng...
 Dop furtun evacuare condens combi...

Ce poze faceti?

Durere penis

Sticker ciudat pe cutia aerului c...
 

Dacia X 90

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
akeem

akeem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,027
  • Înscris: 17.10.2003
Nu-mi dau cu parerea. In lista cu furnizorii de repere apar numai firme mari, insa acestia au dat fuga in Romania si fie si-au facut o mica fabricuta acolo (ceea ce nu e rau, daca au adus si utilaje), fie au contactat furnizorii omologi romani. Asadar multe componente vor fi fabricate tot de traditionalii de la Dacia, chiar daca apare pe ele nu stiu ce firma straina. Acestia au pus piciorul in prag, dar una e omologarea, alta e productia de serie.
Ramane de vazut. Eu unul sunt inca sceptic.
Si nu uitati regula ce se aplica la orice pe lumea asta: "Cat dai atata face".

#20
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 23.10.2003
Subscriu la ideea lui Bertino ca seamana al naibii de mult, cel putin la spate, cu Clio Symbol. ASta n-ar fi mare lucru, la urma urmei acelasi lucru il putem spune si despre Renaul Megane 2 sedan... pare o politica de firma. De obicei se facea o fata repezentativa, mai nou vad ca se procedeaza si cu spatele... :P

Ce nu imi place mie, este faptul ca rotile par sa fie destul de mici. Mor pe francezi ca pun roti mici pe masini. doar mai incoace, la laguna 2, megane 2 si peugeot-uri 307 in sus par sa fii pus neste roti mai de doamne ajuta.

#21
dualled

dualled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 29.05.2003
zetics ai dreptate la chestia cu rotile, mor cand vad masinile astea de origine frantzuzeasca ca au niste role pe post de roti.
Cel mai bine arata break-ul, asa chiar imi place cum arata, dar cea normala ma enerveaza spatele asta de Clio, e naspa
Sa speram ca vor fi mai bune ca naSolenza, si ca vor lucra ai nostri cum trebuie, asa cum sunt daciile 1300 de pana in 1980, care merg saracutzele perfect chair si acum, si le strica piesele astea noi de schimb, care sunt facute cu picioru, nu stiu cum sunt facute ...
Doamne ajuta :)

#22
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
daca vreti sa vedeti absolut toate pozele de la Dacia x90 uitati aici :
http://www.automotor...0DaciaX90_2.htm
si
http://www.automotor...0DaciaX90_2.htm
NU STIU CUM SE POT ATASHA AICI POZELE DE AIA NU LE PUN :)(

#23
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
Mie mi se pare o incrucisare avortata intre Laguna si Megane 2
Laguna in fara, Megane 2 Sedan in spate, dar cu dimensiuni micsoarate !

Sa vedem cand va iesi !
E un mister total si gasesc nerealist pretul...

Din cate stiu eu, noua linie de ansamblare de la Colibasi este departe de functionare....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate