Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri scule INCGO

Model similar de aplicație f...

Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...
 Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina

cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...
 Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?
 Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma
 

alternative hosting xnet?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
36 răspunsuri în acest subiect

#19
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.535
  • Înscris: 17.03.2003
Se poate plati lunar?

#20
Cipri

Cipri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 23.06.2003
@Fun-SmS - la mine se poate plati si lunar si la trei luni si pe an (pe an ai 2 luni reducere si domeniul .ro la 30 Euro, altfel 40). Pentru .com, .net, .org il primesti gratuit daca platesti pe 3 luni gazduirea.

take a look: www.net-solution.ro

#21
papi

papi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 30.10.2003
Fun-Sms la iPower Romania plata se poate face la 3,6 sau 12 luni.
Poti alege acest interval pentru orice pachet de hosting.

iPower - Hosting for small business

#22
papi

papi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 30.10.2003
Inca nu a raspuns nimeni la intrebarea: Credeti ca oferta iPower poate concura cu cea de la Myx?

#23
Nyana

Nyana

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.702
  • Înscris: 02.04.2002
in momentul in care se va putea plati fara "deplasare" va fi concurenta reala

#24
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.535
  • Înscris: 17.03.2003

Citat

Originally posted by papi
Inca nu a raspuns nimeni la intrebarea: Credeti ca oferta iPower poate concura cu cea de la Myx?


Nu poate inca concura, la Myx este mai usor, ai luat o cartela de reincarcare si iti faci cont, nu trebuie sa mai mergi nicaieri sa platesti, plus ca se poate plati lunar, sau daca ai abonament la connex iti intra pe factura si platesti odata cu factura la telefon.

#25
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.521
  • Înscris: 14.12.2003
La xnet nu ai nici un fel de scripting server-side, ceea ce e cam lame. Ce faci daca vrei un forum, un poll sau un guestbook? Xnet iti ofera cam ceea ce iti ofera orice serviciu free, doar ca ai domeniu .ro (care de fapt nici nu e alt tau) si nu ai bannere.

#26
Cipri

Cipri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 23.06.2003
Nu cred ca e poate problema de a concura oferta Ipower sau Net-Solution cu cea de la Myx, fiindca oferta Myx se adreseaza celor care au nevoie doar de un site simplu, fara prea multe facilitati.
In schimb, daca cineva este interesat ca site-ul lui sa aiba toate facilitatile (forum, poll, guestbook etc.) atunci o sa opteze la companiile care se ocupa efectiv de asa ceva.

Ca si planuri de viitor, Net Solution va implementa si posibilitatea de a se plati cu card pentru a evita deplasarea clientilor la banca pentru a plati.

Daca aveti si alte propuneri pentru usurarea platii pentru serviciile de webhosting suntem interesati si o sa incercam sa le aplicam.

#27
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.521
  • Înscris: 14.12.2003
Da, propunerea mea e ca serviciul sa fie gratis ;) Ca si cardul ala trebuie alimentat si daca n-ai internet banking trebuie sa te deplasezi la bancomat. Btw, cum se implementeaza asa ceva in Romania (ma refer la acceptarea cardurilor ca mijloc de plata).

#28
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.932
  • Înscris: 11.01.2004
OK. So = myx e bun in cazu' in care esti un profesionist ce nu va avea nevoie de support tehnic. Daca shtii foarte bine cu ce se mananca hostingu' si'ti vezi de treaba si daca mai ai si norocu' sa nimeresti pe un server bun, e great.
Acuma...la astia mari se aplica teoria "bulanului". 1and1.com, inet interactive, verio, yahoo si etc. aduc o gramada de probleme tocmai datorita server-loadului si al lipsei de timp/interes pentru fiecare client in parte. Daca insa cauti ceva mai familiar, te sfatuiesc sa te uiti dupa niste firme mai mici, insa sa ai grija.
Partea cu 70GB trafic la sub 40$/luna e mancatorie - incercati vreodata sa papatzi atata trafic si veti vedea ca va zboara de pe server. Ia ganditi - 5 conturi care vor consuma 50GB intr-o zi = 250GB.
In 24 de ore, in medie, 10GB de trafic. Adica 10000MB pe 60min. Adica 160MB/minut. Adica peste 2.5MB/s. Adica cam rupe serveru'.
Mare grija. Afara e valabila treaba cu "you get what you pay for". Am incercat cateva companii de la noi, insa afacerea e departe de a fi deja "maturizata". Ca'n *.ro, sincer.
Hang over www.webhostingtalk.com si vezi p'acolo. Te sfatuiesc sa te hostezi afara, ca e mult mai rentabil.
Personal, te'as putea sfatui catre o firma la care lucrez de cca. 1an (foarte corecta, de altfel si accessibila la pretz) insa s-ar putea sa fie contrar politicilor forumului.
Drop me a PM if interested :)
In alta ordine de idei, companii SERIOASE: unitedhosting.co.uk, httpME.com (resell only) and...mine! (voted no. 1 de in Australia de catre revista PC Magazine).
Noroc :oK:

#29
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.932
  • Înscris: 11.01.2004

Citat

Originally posted by evi|one
Btw, cum se implementeaza asa ceva in Romania (ma refer la acceptarea cardurilor ca mijloc de plata).

Merchants sau transaction operators: mypaysystems.com, 2checkout.com - dar vor accepta cardurile efectiv valabile worldwide.
Am impresia ca BCR'u se chinuie sa lanseze un merchant pentru online payments la noi...

#30
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.521
  • Înscris: 14.12.2003
Pai asta si vrei nu, carduri valabile worldwide. Eu am cumparat prin 2checkout de exemplu si n-am avut probleme. M-ar interesa insa ceva cat mai direct, fara intermediari.

#31
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.932
  • Înscris: 11.01.2004

Citat

Originally posted by evi|one
M-ar interesa insa ceva cat mai direct, fara intermediari.

Atunci incerci direct cu authorize.net sau alte merchanturi (ikobo.com au si ei, amaratzii), insa te va rupe la pret. In plus, nu prea stiu cum te'ai descurca cu API'u - tocmai de aia 2checlout si paysystems sunt atat de folosite. Mult mai ieftine si mai usoare de integrat :oK: :oK:  :oK:

#32
papi

papi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 30.10.2003
Problema nu sunt intermediarii, pentru ca oricum comisionul pentru tranzactie il plateste vanzatorul, ci faptul ca nu se pot face plati cu carduri romanesti in lei.

iPower Romania - Web Hosting for small business

#33
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.521
  • Înscris: 14.12.2003
Poti sa platesti cu carduri virtuale care sunt carduri romanesti in lei. Eu am doua bucati: un Mastercard Taifun de la BancPost si un Visa Virtual de la Banca Romaneasca. Ambele sunt acceptate pentru plati pe internet. Singura problema ar putea fi ca magazinul sa nu trimita colete in Romania (asta evident nu se aplica pentru webhosting). Dar si in cazul asta poti sa le trimiti un mail in care le zici ca esti de buna credinta, te oferi sa scanezi buletinul, cardul si eventual cateva facturi pe care sa apara numele tau si adresa, si de obicei se rezolva.

#34
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.932
  • Înscris: 11.01.2004

Citat

Originally posted by papi
Problema nu sunt intermediarii, pentru ca oricum comisionul pentru tranzactie il plateste vanzatorul, ci faptul ca nu se pot face plati cu carduri romanesti in lei.

iPower Romania - Web Hosting for small business

Te'am inteles, dar parerea mea - nu e necesar sa'ti faci reclama la fiecare pas.
Cum si tu esti reseller la randul tau, sunt foarte multe lucruri care nu depind de tine.
Cat despre hosting - cati bani dai, atata face. Si se aplica cele spuse de mine in postu' precedent.

Salutari  :cya:

#35
papi

papi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 30.10.2003
Imi pare rau daca am deranjat prin postarile mele.

Nu asta a fost intentia mea.

Toate cele bune.

iPower Romania

#36
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.932
  • Înscris: 11.01.2004

Citat

Originally posted by papi
Imi pare rau daca am deranjat prin postarile mele.


Nu a spus nimeni ca ai deranjat. Omu' ceruse doar niste pareri, iar tu i-ai prezentat ceva de genu' "io-s cel mai bun".
Daca am face toti asha, nu shtiu ce ar ieshi.

Respect.  :oK:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate