Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme functionare motocoasa Ma...

Imprimanta 3D mai "moderna"

Folie anticondens

Hidroizolatie piscina
 Am gasit un IPhone

Eveniment 14-16 iunie nZEB expo

Semnalizare incarcare Pachet acum...

Implantologie & Cityscape (re...
 Scurta sinteza a atacurilor posib...

Cel mai bun antivirus / firewall ...

Honor 200 si 200 Pro

Sfat inchidere spatiu intre cada ...
 ANCPI: Scaderi pe piata imobiliara

Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense
 

Protel Help

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Cristisor

Cristisor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 27.12.2005
folosesc DXP 2004 si am o schema in Protel.. am un bus de date la care sunt conectati 8 pini de o parte si 8, la care ajung informatiile, de cealalta parte. la nets label am denumit de la D$0-D$8 si pinii de iesire, si cei de intrare.. bus-ul vine in forma de dreptunghi, caruia ii lipseste latura de sus.. cand compilez primesc urm warning:
Unconnected line (120,815) To (120,995)
insa bus-ul nu e doar intre aceste coordonate, ci merge spre dreapta apoi in sus la ceilalti 8 pini de legatura.. am pus bus entry pt fiecare pin.. de ce nu arata unconnected line de la inceputul la sfarsitul bus-ului??
mai primesc si alt warning: net D$0...D$8 has no driving source
inca ceva.. ce inseamna adding hidden net, adding items to hidden net GND, VCC??
e prima schema in protel si aici chiar mi-am prins urechile. ms de ajutor

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate