Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

ETERNA SI FASCINANTA ROMANIE

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postturistu, on Sep 4 2008, 22:36, said:

Romania , undeva intre Gura Humorului si Vatra Dornei.

pai e excelent daca se amenajeaza drumul, cin' te-a pus s-o iei pe acolo? Mai asteapta 8-10 luni si poate va fi super marfa...

Edited by sanddy1964, 04 September 2008 - 21:48.


#38
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,299
  • Înscris: 24.05.2003
asa se spunea si acu cativa ani...

#39
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,177
  • Înscris: 02.04.2007
Si se va mai spune cativa ani de acum inainte pentru ca trebuie sa mananca si gura lor. Trebuie sa mananca gura lu' aia de fac drumuri, lu' aia de manaresc licitatii, lu' aia de supravegheaza/receptioneaza lucrarile etc. Si prostul plateste taxe si impozite si reparatii la masina. Iar cand ii dai in judecata pentru ca ti-ai distrus masina din cauza lor, esti gasit tot tu vinovat ca nu ai stat acasa. Eterna si fascinanta ...

#40
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
In Romania avem cele mai proaste drumuri din Europa!

Saptamina trecuta si saptamina asta am fost prin Balcani: Serbia, Muntenegru, Croatia si Bosnia si drumurile sunt mai bune ca la noi!
Prin Bosnia am fost de la Mostar la Sarajevo, apoi Zenica, sunt orase care au fost grav afectate de razboiul civil, imi aminteam de ele din stirile de la televiziuni cu razboi, masacre, chestii urite, si am constatat cu stupoare ca drumurile sunt mai bune decit la noi si ca se lucreaza in draci la autostrada Sarjevo - Zenica, o portiune din ea fiind gata deja!
In Muntenegru am trecut printr-un tunel de 4 km, amenanjat, luminat, drumuri bune si tara aia e numai munte !
In Serbia saracia se vede cu ochiul liber, e cam cum era la noi prin '92, dar drumurile sunt bune!
In Croatia drumurile sunt impecabile!
Si nu am mers numai pe autostrazi si drumuri nationale, am fost prin Republica Srpska (va suna cunoscut?), pe drumuri judetene si drumurile erau mult mai bune decit in celebrul judet Timis, fala Banatului!

Ce pot sa ma zic, probabil astia nu stiu sa fure ca ai nostri! Mi se face greata de Romania, la 20 de ani de la revolutie in privinta infrastructurii suntem considerabil in urma unor tari care au trecut prin razboaie civile!

#41
ecologistul

ecologistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 15.02.2009
Pai ca sa dau un citat din clasici in viata:"aici sunt bani dumneavoastra"

prin urmare in gropile din romanica, unde imi rup zilnic masina, m-am hotarat sa nu mai tratez cu indiferenta si sa vad ce se poate face.
Una din situatii este sa-ti recuperezi dauna de la asigurator iar el prin regres de la administratorul drumului.
Dar eu vreau varianta direct cu actiune in instanta cu recuperarea daunei de la administratorul drumului, dar pentru asta imi trebuie un jurist (nu un avocat bon jurist, care se pricepe la toate, dar nu in cazul de fata) care lucreaza cumva in domeniu.Voi incerca la ACR, unde m-au ajutat si cu taxa auto.
Din punctul meu de vedere este evident ca politaiul te va constrige prin acte, proces verbal sa aprobi tacit ca esti de vina, iar de aici judecatorului ii va fi foarte usor sa traga concluzia.Adica iti va zice ca de fapt ai avut viteza, ca de fapt faptul ca nu esti atent la volan se pedepseste cu avertisment in procesul verbal,etc..
Practic trebuie sa treci prin niste pasi, dar strecurindute asa cum trebuie...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate