Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...
 Impamantare suplimentara

Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?
 Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...

Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race
 Recomandare fosa ecologica

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online

Investitie imobiliara in strainat...
 

Samsung Digimax

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
O parere personala, dupa un an jumate de folosit 360-ul, ar fi ca nu e cazul sa te cramponezi pe megapixeli decat daca faci multe printuri mari. In rest, pentru utilizatorul obisnuit, care tine pozele pe calculator, 3.2 Mpx sunt inca arhisuficienti. Un zoom optic in schimb e bun. Vezi ca inca mai sunt alternative la 6-7 milioane prin oras. De exemplu, tocmai mi-am luat un Ricoh Caplio RX pe la 7 bulioane: are 3,2 Mpx, zoom optic 3,6x, o viteza de raspuns a declansatorului foarte buna (0,12 s) si lentile wide (unghi de 75 de grade). E chiar ok. Cat despre 360, numai de bine! :)

Edited by RedGuy, 22 April 2005 - 17:43.


#20
stefan_ignec

stefan_ignec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.06.2005
sal baieti..trebuie sa recunosc ca sunt incepator in ceea ce priveste camerile fotodigitale...
totusi mi-a atras atentia modelul digimax s700 cred ca ati auzit de el.
vreau sa aud opiniile voastre despre aceasta camera...isi merita ea banii: circa 13.5 mil?
ce alte optiuni as mai avea la banii astia...
astept sfaturile voastre....merci

#21
florian_cj

florian_cj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 08.06.2005
O intrebare pt. 'fanii' Samsung: ati avut in mana si un alt aparat, ca sa puteti face o comparatie (ma refer la Canon, Fuji, Nikon)?

P.S. Daca pe cineva intereseaza doar 'full-automatic' exista solutii mai ieftine, de genul BenQ, Trust sau alte abureli de genul asta...  :D

#22
RedGuy

RedGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 10.09.2002
De Digimax S700 n-am auzit pe nicaieri, cred ca vrei sa zici V700. Cum o fi camera? Uite, acolo, o camera, face poze, na... Auzi, poti sa-ti iei si Trust. Sau mai bine ia-ti un Canon, sa fie si Florian linistit ca n-ai dat banii pe prostii.

#23
hoinar

hoinar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 20.10.2004
Salut

Am peste 4Gb de filme si poze.
Referitor la comentariile voastre la Camera digitala Samsung A400:
Acesorii recomandati, in plus:
- un card SD de 1Gb;
- acumulatori 2250 mAh;
- trepied.

Nu are limitare la film, duce pana umple cardul.
Recomand cel de 1Gb deoarece poti sa-l setezi la 640x480 cu 15fps si e cat de cat acceptabil, vrei mai mult sari la 24 fps. La banii astia sa faci poze cu rezolutie de pana la 2272x1704 - cat cere sa scoti pe hartie, 2048x1536, 1600x1200 - cat cere pentru PC mi se pare excelenta.
Sa merg la o nunta, de exemplu, cu un aparat care-mi limiteaza video la 3 minute mi s-ar parea absurd, daca spuneti ca la Canon se intampla asta! Cineva imi recomanda Canon dar pe urma am ramas la Samsung.
Manual in limba romana http://www.samsungca...DigimaxA400.pdf
Daca acest manual cu atatea detalii despre aceasta camera nu va multumeste...
Concluzie: Foarte multumit, apropos, ieri mi-am luat si trepied :)

Link cu poze de la nunta de unde puteti vedea poze care au fost prelucrate de SimpleViewwer, se poate vedea interior si afara. Nu sunt cele mai reusite pentru ca si eu de acuma numai vreau sa trec de la AUTO pe PROGRAM si mai avansat: http://hoinareala.ne...ntaVasileLucia/

Link cu poze care daca se descarca sunt si in formatul original, este si primul filmulet care e la 640x480 iar celelate la 320x280 http://hoinareala.net/pensionareDelia/

Sa ne auzim numai de bine Samsung-istilor

#24
costty_g

costty_g

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 06.12.2006
Salut! Ma gandeam sa imi cumpar un Samsung Digimax S600 (6 mil in magazin) Ce parere aveti? Cum vi se pare? Merita?

#25
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
Se merita dar nu face poze foarte reusite noaptea.Ziua scoate destul de bune.La pretul asta mai e Canon A530 sau altele.

#26
MissLady

MissLady

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.05.2006
Super camer Samsung S700.Eu am primit-o de curand din state ( ca acolo e f ieftine...4,5 mil )si face niste poze excelente.Singura problema e ca nu stiu de unde pot lua o husa dar imi imaginez ca nu va fi atat de greu de gasit :P

#27
Clau88

Clau88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.04.2007
Salut!
As avea si eu o intrebare daca mati putea ajuta.. miam luat un samsung digimax 630 si as vrea sa stiu daca pot  sa il folosesc ca webcam? si daca merge cum as putea face! va rog daca ma puteti ajuta.

                                                                                                                              mersi mult!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate