Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 Sony Xperia 1 VI

Eroare E-15, msv Bosch Silence Pl...

La Anmgd Cluj se face master dupa...

Prezentatori TV cu telefoanele in...
 

Dovada permis...

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
kye04

kye04

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 745
  • Înscris: 14.01.2002
Salut.
Ma confrunt cu o problema mai cuidata si v-o expun aici poate unii dintre voi imi pot da anumite sfaturi care m-ar putea ajuta:
Mi-a fost ridicat permisul ptr neacordare prioritate.Dupa ispasirea pedepsei,m-am dus sa mi-l ridic.Ei bine,nu s-a putut acest lucru deoarece s-a constatat ca permisul intre timp...expirase.
Asa ca mi-au spus ca ei vor trimite permisul direct la Serviciul public Comunitar,acolo unde se fac permise si sa ma duc sa-mi fac direct acolo alt permis.Numai ca acest lucru o sa dureze 4-5 zile(pina trimit permisul de colo-colo).I-am intrebat in cazul asta eu ce sa fac.Mi-au zis: "Umblati fara permis".Le-am zis ca in acest caz voi lua amenda.Au zis ca asa este dar k nu au ce-mi face.I-am rugat sa-mi dea o dovada ceva,insa mi-au zis k nu pot elibera.A trecut o saptamina in care am umblat fara permis,m-am prezentat la Serviciul Public Comunitar unde mi-au spus ca permisul nu a ajuns inca,sa revin peste o saptamina!!!!Le-am cerut un nr de telefon sa ii contactez caci eu stau tocmai la 50km de oras si.....mi-au zis sincer NU AVEM !!!
Ce trebuie sa fac intr-un astfel de caz caci sunt prins intre ciocan si nicovala !!!!

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
sa acorzi prioritate si sa-ti reinnoiesti permisul de conducere la timp

#3
kye04

kye04

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 745
  • Înscris: 14.01.2002
Multumesc moderatorului pentru raspunsul extrem de precis si axat exact pe problema mea......stau si ma gindesc ce s-ar alege de forumul asta daca toti moderatorii ar fi sarcastici si in loc sa ajute omul dau niste raspunsuri care nu au nici o legatura cu problema in sine...

#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
hoooooooooo, ca io nu-s moderator pe auto. mai bine mai spune si in ce oras ti s-a intimplat minunea, ca sa stim si noi ce zone din tare nu sint telefoane.

nu cred ca ai ce sa faci decit sa umbli fara permis. adevarule este ca nu prea au motiv sa te opreasca decit daca nu dai prioritate din nou...

#5
kye04

kye04

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 745
  • Înscris: 14.01.2002

View PostMosotti, on Dec 9 2006, 00:51, said:

mai bine mai spune si in ce oras ti s-a intimplat minunea, ca sa stim si noi ce zone din tare nu sint telefoane.

Constanta


" adevarule este ca nu prea au motiv sa te opreasca decit daca nu dai prioritate din nou..."

Scrie pe undeva negru pe alb chestia asta?Politistul te va opri fara nici o motivatie si va aplica legea dupa bunul plac.....iar in cazul de fata eu ma aflu in afara legii si fara voia mea....Numai k tot el va avea dreptate...

#6
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Nu trebuia sa depui o fisa medicala, o cerere, sa te pozeze?

Stiu ca permisele nu se elibereaza fara fisa medicala si poza (care acum parca se face la ei)...

Edited by H725, 09 December 2006 - 03:21.


#7
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Corect. Trebuie sa faci toate actele inainte si le lasi acolo.

#8
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Fisa medicala se face la spital (pana in 500 de mii), mai trebuie o taxa de 450 de mii platita la o banca (scrie la politie unde, parca era vorba de BCR printre altele) si in rest nu mai tin minte ce mai trebuie, dar scrie la politie undeva pe langa ghiseul de schimbare permise. Pozele se fac la ei.

#9
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Pana in 800.000 :) Actele la tomberoane :) 100.000.

TAXA 450.000. Timp 2 zile.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate