Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?
 Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...
 Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...
 Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...

Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?
 

editati pe lcd?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
Andrey1

Andrey1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 20.05.2005
Salut!Re-inviez topicul asta cu o intrebare: mi-am facut comanda la cel.ro pentru un Philips 190P7ES.Maine ma duc sa-l iau, asa ca daca stiti ceva de rau, un raspuns urgent ar fi de preferat... Are panel MVA, 16.7 mil culori, deci ar trebui sa fie OK pentru prelucrare foto...teoretic.Astept raspuns.... ......

#56
CountZero

CountZero

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 10.09.2006
Revin si eu cu un "later edit" la postul meu de mai sus.

Monitorul e Ok. Problema cu culorile s-a rezolvat foarte usor - monitorul are un control de "RGB" in care poti sa setezi intensitatea culorilor pe canale - iar cand am scazut toate culorile la vreo 45% totul e foarte bine. Din fabrica era pe la 75%, si asta dadea problemele pe care le descriam.

#57
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,124
  • Înscris: 19.01.2004
ce mai zic si altii:
http://www.fototarge...96854#post96854

#58
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,124
  • Înscris: 19.01.2004
idem, si aici: http://forum.compute...oto-decent.html

#59
eliz

eliz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 17.02.2004

 Taxon, on Sep 21 2007, 09:24, said:


si hai sa vedem ce sfaturi da moderatorul KORG pe acel link:

"Samsungul ala nu e ep 8 biti. E misto ca design dar am inteles ca in timp slabeste balamaua de la brat."

in primul rand baiatul nu le prea are cu numararea bitilor iar cu balamaua cred ca nu e la curent cu stirile. pai tocmai asta e marele upgrade de la 970P la 971P.
deci total pe langa ... ciudat sa dai zeci de milioane pe un monitor (philips a ales el) si sa nu cercetezi atent ce iti ofera piata/concurenta.

daca vreti sa cautati sfaturi despre monitoare TFT pe computergames.ro faceti-o pe threadul de componente. acolo sunt gameri care sunt mai pretentiosi si mai si stiu ce vorbesc.
este acolo un thread despre monitoarele de 19inch care se intinde pe vreo 150 de pagini. am scris si eu o vreme pe el.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate