Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amplificator CATV XI-CAB HA 8626 ...

Unde pot asculta muzica anilor 90...

Nu cred ca voi mai plati pentru a...

Cumparare masina
 cum influenteaza numarul ETF-uril...

roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...
 Chestionar Medicina Alimentaț...

RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?
 Burete dur pentru perna scaun rul...

RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard
 

Hackers din toate tarile unitiva

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006

View Postaltrixd, on Dec 7 2006, 15:48, said:

Iar teoria "a-i lua la ei" este un pic cam depasita, cum marea majoritate a celor care se denumesc hackeri, si sunt doar niste script kiddies, care lucreaza cu unelte automatizate, acel efecct nu se produce. Sorry.

Ei o sa-si dea seama daca chiar e un tip bun sau in kiddie cum zici tu.
In cazul in care e un tip foarte bun sigur o sa scape.

#38
bresti

bresti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 21.08.2005
mari hekeri pe mirc:))) pe undernet mai ales.nu pe efnet
asta e dela frate ai un root

si daca il intrebi ce anume e un root habar nu are.

#39
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,161
  • Înscris: 05.12.2002
1. hacker != script kiddie != carder != cracker.
2. The compromised computers were used to collect, store and analyze scientific data -- including data from spacecraft in orbit and deep space -- and to evaluate new technologies. - voi chiar credeti?
3. Serverele de la NASA nu se sparg cu exploit-uri care se gasesc pe toate drumurile! Asta sa va fie clar!

Adunand "nu stia sa faca o banala conversie din zecimal in binar" inseamna ca NU EL a fost autorul.

#40
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View PostAlice, on Jan 8 2007, 04:58, said:

Adunand "nu stia sa faca o banala conversie din zecimal in binar" inseamna ca NU EL a fost autorul.


      Si eu cred la fel . Ca sa poata sparge compurile alea trebuia sa fie inteligent . Daca era inteligent , nu se apuca sa le sparga , sau daca le spargea o facea in asa fel incat sa nu fie prins sau facea in asa fel incat sa pice vina pe altcineva .

#41
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006
Astia habar n-au cine-s White Hats. Te doare mintea. Numai idioti in presa.

Incetati sa mai cititi presa. Spre binele vostru.

#42
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
dar de Calin Mateias, tipul care prin 96 -97 a "intrat" prin numaistiuce banci olandeze, mai stie cineva ceva? ii inchis? ii la SRI? ii la FBI? ii la CIA?

#43
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View PostTIC, on Jan 8 2007, 11:07, said:

dar de Calin Mateias, tipul care prin 96 -97 a "intrat" prin numaistiuce banci olandeze, mai stie cineva ceva? ii inchis? ii la SRI? ii la FBI? ii la CIA?


      Nu poate sa ne scrie din inchisoare . O fi ajuns pipitza cuiva ...

#44
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Catalin Mataias avea cumva pseudoninumul DrMengele? :)

Edited by FireEyes, 11 January 2007 - 14:05.


#45
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostFireEyes, on Jan 11 2007, 14:05, said:

Catalin Mataias avea cumva pseudoninumul DrMengele? :)

Ala e  :coolspeak:

#46
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
va zic eu ce a fost cu sirvic ala :)) mare hacker...se ruga zilnic la astia d p irc sa i dea un exploit :)) si pana la urma i a dat unu rootu de la nasa sa i faca o farsa...si cum ala e varza a dat format la PC uri si asa s-a produs paguba :)) root de nasa era...acu stiu zeci de persoane care dak ii rogi frumos iti fac print screen instant cum stau pe root nasa :) asa ca....marea securitate...si sirvic...lammer

#47
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

View PostKoKet, on Jan 17 2007, 15:18, said:

va zic eu ce a fost cu sirvic ala :)) mare hacker...se ruga zilnic la astia d p irc sa i dea un exploit :)) si pana la urma i a dat unu rootu de la nasa sa i faca o farsa...si cum ala e varza a dat format la PC uri si asa s-a produs paguba :)) root de nasa era...acu stiu zeci de persoane care dak ii rogi frumos iti fac print screen instant cum stau pe root nasa :) asa ca....marea securitate...si sirvic...lammer

:rolleyes:
:death:

#48
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Astia alaturi de celebri ebay sellers imi strica mie toata treaba am fost nevoitr sa lucrez si fara bani numa sa arat omului ca is roman da is cinstit si sa il las sa ma plateasca dupa (riscu meu fara metode de escrow etc) acuma ma plateste inainte ca are incredere ....


In fine oricum Americani = prostie dar prostia lor = banii mei asa ca sa fie ei prosti si sa ne plateasca pe noi sa facem treaba :) ca nu ma supar

#49
klopete

klopete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 29.10.2006

View Postw3bmaster, on Feb 1 2007, 19:41, said:

Astia alaturi de celebri ebay sellers imi strica mie toata treaba am fost nevoitr sa lucrez si fara bani numa sa arat omului ca is roman da is cinstit si sa il las sa ma plateasca dupa (riscu meu fara metode de escrow etc) acuma ma plateste inainte ca are incredere ....


In fine oricum Americani = prostie dar prostia lor = banii mei asa ca sa fie ei prosti si sa ne plateasca pe noi sa facem treaba :) ca nu ma supar


La multi le strica treaba! Uite aici ce au patit uni!

eBay has confirmed that, early on the morning of March 8 EST, an alleged Romanian hacker calling himself "Born_To_Scam_American_Guys" posted records for 15 eBay users on an eBay forum for between 40-60 minutes before the company removed them.



The posts were put up on the Trust & Safety board. According to other forum members who claimed to have taken part in the discussion and begged eBay to take down the information, the hacker signed in under a hijacked account and began taunting others, with the final result being the posting of the 15 accounts.

According to Firemeg.com, a site dedicated to eBay watching, the post that kicked it all off appeared at 1:52 EST on the forum. The initial post, according to Firemeg.com, reads: "read many opinions here.... All I saw it's just [misspelled obscenity]....Alot of things about scamms..stupid things I think. Romanian guys are the best boys !!!! We are in each country...each city...and every day alot of money from your pocket intro in pur bank accounts....You know why ?? I will tell you my opinion...because you are so stupid .....anyone can scam you very easy....not only with fake escrow and shipping websites....  

#50
superskill

superskill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 06.11.2006
:) un alt motiv pt care a venit bill gates in Ro sa se mai intereseze de soarta acestui baiat :) poate il scapa de parnaie

#51
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postsuperskill, on Mar 13 2007, 13:29, said:

:) un alt motiv pt care a venit bill gates in Ro sa se mai intereseze de soarta acestui baiat :) poate il scapa de parnaie
De unde ai scos-o si pe asta? e ceva oficial sau doar o presupunere?  :rolleyes:

#52
superskill

superskill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 06.11.2006
mai uitate si tu pe niste forumuri mai underground :D

#53
SirCrystiano

SirCrystiano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 07.02.2007
E vrajeala. Lasa-ne nene ca ala nu ia toti lammerii la microsoft. Ia baieti destepti interesati sa faca bine nu sa se lauda ca sparg nush ce server de la nasa.

#54
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005

View PostKoKet, on Jan 17 2007, 15:18, said:

va zic eu ce a fost cu sirvic ala :)) mare hacker...se ruga zilnic la astia d p irc sa i dea un exploit :)) si pana la urma i a dat unu rootu de la nasa sa i faca o farsa...si cum ala e varza a dat format la PC uri si asa s-a produs paguba :)) root de nasa era...acu stiu zeci de persoane care dak ii rogi frumos iti fac print screen instant cum stau pe root nasa :) asa ca....marea securitate...si sirvic...lammer

  Probabil mai fac cate o plimbarica si cu rachetele. Si eu (daca ma rogi frumos) iti fac un print screen cum stau pe root nasa... in photoshop

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate