Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare AC

Coramet sau Caparol?

Vecin cu probleme

Ford Focus 2007, motorul se opres...
 Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.
 Sfat achiziție motor pe benz...

Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...
 Consum RAM Mac OS

Insignia 2018-2020 Sport Tourer d...

Recomandari proteza auditiva

Oameni care traiesc pe bune
 

Se poate confectiona un spliter rf de5.7Ghz?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Priceputu21

Priceputu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2005
Am nevoie urgenta de un spliter pentru 5.4-5.7Ghz care nu este de gasit pe stoc la nici o firma din domeniu in Romania.As putea sa-l confectionez eu?Daca da ceva scheme si sfaturi si cam ce aparatura necesita treaba asta...

#2
algoritm

algoritm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.11.2006

View PostPriceputu21, on Nov 27 2006, 11:29, said:

Am nevoie urgenta de un spliter pentru 5.4-5.7Ghz care nu este de gasit pe stoc la nici o firma din domeniu in Romania.As putea sa-l confectionez eu?Daca da ceva scheme si sfaturi si cam ce aparatura necesita treaba asta...

De obicei se poate confectiona aproape orice. :) Depinde ce vrei sa faci cu spliterul respectiv si in ce masura vrei sa folosesti antena, emitatorul RF in 5.4-5.7 Ghz.Eventual explica-te mai bine sau cauta spliterul respectiv si la www.mondoplast.ro in caz ca nu ai cautat deja la ei pt. ca in domeniul asta sunt cei mai tari la noi in tara.

#3
Priceputu21

Priceputu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 04.11.2005
Am un echipament ALAVARION VL punct la multipunct si doi clienti in directii total opuse.Vreau sa adaug inca o antena la echipament sa leg al doilea client.La Mondoplast nu am gasit,au doar de 2,4Ghz.Folosesc mufe de tip N.

#4
algoritm

algoritm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.11.2006

View PostPriceputu21, on Nov 27 2006, 15:03, said:

Am un echipament ALAVARION VL punct la multipunct si doi clienti in directii total opuse.Vreau sa adaug inca o antena la echipament sa leg al doilea client.La Mondoplast nu am gasit,au doar de 2,4Ghz.Folosesc mufe de tip N.

Din cate stiu eu si cum am lucrat cu Alvarion nu poti pune doua antene ( extensii ) pe acelasi emitator.Nu spun ca nu-i posibil dar nu am incercat niciodata si depinde de la un model la altul.Dar totusi am legat mai multi clienti din pozitii diferite si a mers.Treaba e ca e semnalul mai slab dar in cazul tau poate ca ai emitatorul in centru si clientii la 180 grade.Chiar din spatele ei nu stiu daca reusesti sa conectezi ceva dar daca nu ai incercat eu zic ca merita  sa incerci.Daca totusi nu merge te sfatuiesc sa incerci pe forum ( mail ) la ASTRAL pt. ca folosesc destul de mult echipamentele Alvarion si de tot genu wireless in toate frecventele.Mai mult nu te pot ajuta ca nu mai lucrez cu asa ceva de vreo 3 luni ( am schimbat domeniul).

#5
lverestiuc

lverestiuc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 05.11.2006

View PostPriceputu21, on Nov 27 2006, 15:03, said:

Am un echipament ALAVARION VL punct la multipunct si doi clienti in directii total opuse.Vreau sa adaug inca o antena la echipament sa leg al doilea client.La Mondoplast nu am gasit,au doar de 2,4Ghz.Folosesc mufe de tip N.
Salutare

Ai putea sa dai ceva detalii vizavi de distanta dintre tine si cei doi clienti wireless?
Daca distanta e destul de micuta,te-ai putea sa te gandesti si la un omni...
Detaliaza un pic problema ca sa stim ce solutie corecta sa iti recomandam.Utilizarea unui spliter nu e o solutie prea indicata.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate