Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez
 Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online
 AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...
 Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa

"Gipane" cu girofar care ...
 

moneybookers

- - - - -
  • Please log in to reply
138 replies to this topic

#1
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.08.2006
a facut sa primesc urmatorul e-mail:


Due to recent currency restrictions in Romania, we can no longer send
withdrawals from your Moneybookers account to bank accounts in RON
currency. As a result, we have removed all bank details from your
Moneybookers account which don’t correspond to RON bank accounts.

Edited by bamse04, 16 February 2007 - 17:45.


#2
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

View Postlegalizes_crime, on Oct 24 2006, 02:20, said:

a facut sa primesc urmatorul e-mail:
Due to recent currency restrictions in Romania, we can no longer send
withdrawals from your Moneybookers account to bank accounts in RON
currency. As a result, we have removed all bank details from your
Moneybookers account which don’t correspond to RON bank accounts.

Pai si acum seteaza-l in EUR :P

#3
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,748
  • Înscris: 23.11.2005
Este o greseala in prima fraza,dupa cum puteti observa se contrazice singur mesajul in ultima propozitie.

Aceasta greseala ia facut pe multi sa se urce pe pereti.

Treaba sta in felul urmator,pana acum MB trimitea bani in conturi de EURO ( nu conteaza in ce valuta aveti contul de MB )

De acum inainte NU vor mai fi posibile platile spre conturi in EURO,ci doar spre conturi de RON,asa ca dai acolo in PROFIL ,ADD la contul de RON si e OK  :coolspeak:

Edited by InTech, 24 October 2006 - 02:00.


#4
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.08.2006
[contul meu e in euro
deci ar trebui sa-l setez in lei?

#5
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
moneda contului nu poate fi schimbata.singura schimbare e ca retragerile facute prin transfer bancar se fac doar  in conturi  in lei.deci  daca faci o retragere  tb sa pui ibanul   aferent unui cont in lei

#6
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
ce chestie... stiam ca face automat conversia. eu n-am primit acest mesaj de la ei...

folosesc card de la ing (visa electron)

#7
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.08.2006

View Postbamse04, on Oct 28 2006, 22:35, said:

moneda contului nu poate fi schimbata.singura schimbare e ca retragerile facute prin transfer bancar se fac doar  in conturi  in lei.deci  daca faci o retragere  tb sa pui ibanul   aferent unui cont in lei

am inscrise la moneybooers 2 carduri:
unul este in euro,de la brd
altul in lei,de la bcr
contul de joc la gb este in euro
prin urmare,eu acum pot face urmatoarea chestie:retrag euro de la gamebookers la moneyboors.
deic acum am euro in cont la moneybooers.
de la moneybookers pot retrage doar in contul de lei,corect?(respectiv in contul de la bcr).corect?
daca retrag prin moneybookers,prin transfer bancar,mai platesc alte taxe in afara de cei 1.8 euro?deci,daca vreau sa retrag 100 euro,bani ce-i am in cont la moneybooers,la mine vor ajunge 98.2 euro?


si alta chestie...am castigat binisor la australian open,si,cand am vrut sa retrag banii direct pe cardul visa de la bcr,nu am putut.le-am trimis un e-mai,si,explicatia lor a fost una care ma cam deranjeaza:acum au un plafon maxim stabilit de retrageri direct pe card,si,cand acest plafon e atins ei opresc efectuarea latilor direct pe card.mi-au spus sa mai incerc,ca poate voi reusi.cam aiurea suna.adica,cu alte cuvinte te face sa-ti mai lasi banii in cont,iar psihicul sa lucreze,adica sa-i joci si sa-i pierzi.
insa m-am ambitionat si i-am scos prin transfer bancar,unde am platit o taxa de 20euro +0.5% din suma...
insa tot mai bine decat sa-i pierd la oc

Edited by legalizes_crime, 03 February 2007 - 00:29.


#8
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.08.2006
retragerea pe cont bancar si retragerea pe card sunt 2 chestii distincte,nu-i asa?
daca am cardul in euro,moneybooers nu ii poate transfera pe el?


si,stie cineva cum calculeaza ei conversia euro-ron?
la 100e,cati ron-i primesc?
multumesc

#9
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
nu prea am inteles  ce nelamurire ai exact ,dar incerc sa rezum:retragerea  pe card  si retragerea prin transfer bancar sunt 2 chestii diferite.Transferul bancar presupune ca banii sa ajunga intr un cont bancar  (cu iban,de genu ro00...).De cele mai multe ori acel cont bancar are atasat si un card ,asa ca tu daca retragi de la mb prin transfer bancar  intr un cont si cardul care deja il ai e atasat acelui cont ..vei putea retrage banii direct de pe card.comisionul mb este de 1.8 eruo deci daca retragi 100  vor ajunge la tine echivalentul a 98.2 euro.la gb in weekend de obicei retragerile pe card  sunt sistate,dar in timpul saptamanii poti retrage  fara nici o problema.in cazul retragerilor pe card(visa),conversiile se fac la cursul international visa .

#10
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.08.2006
ok...
deci,acum pot retrage euro de la moneybookers in contul din banca al meu,in euro(care intr-adevar are atasat card)

#11
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
nu, poti retrage numai in contul de ron, chiar daca tu extragi din MB euro, conversia se va face de banca, ei iti trimit RON de la Banca din Bucuresti.

ce asa greu de inteles ?

#12
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.08.2006
nu spun ca e greu,vreau doar sa fiu sigur.
de altfel am intrat la MB si,cand am introdus datele am citit clar ca transferul se face,in romania,doar in cont de RON

#13
bocosb

bocosb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.10.2005
mai are cineva probleme cu moneybookers? mi-am facut un withdraw duminica si pana astazi, joi, inca nu o intrat nimic in cont - de obicei intra in 2 zile - le-am trimis mail sa vad ce imi raspund

#14
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
sa ne spui daca intra  :coolspeak: si cand ajung

#15
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.08.2006

View Postlegalizes_crime, on Feb 4 2007, 00:55, said:

nu spun ca e greu,vreau doar sa fiu sigur.
de altfel am intrat la MB si,cand am introdus datele am citit clar ca transferul se face,in romania,doar in cont de RON

mie mi-au spus ca dureaza maxim 6 zile lucratoare.abia in 6-a daca banii nu au ajuns,trimite e-mail.asa mi-au raspuns si mie

#16
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Exista posibilitatea ca transferul bancar să dureze mai mult decât transferul pe card. Mai așteaptă puțin. Cu siguranță îți vor veni.

#17
legalizes_crime

legalizes_crime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 13.08.2006
[mai exista posibilitatea ca MB sa transfere pe card??(nu transfer bancar,iar contul sa aibe atasat card)
deoarece  am dat la optiunile de retragere din romania,si figureaza doar transfer bancar
la alte state este si visa,master...etc
insa la noi doar transfer
inclin sa cred ca e adevarat,deoarece am card visa,in lei,verificat de ei(am mai retras anul trecut) si,cand am dat sa retrag,nu a mai aparut ca optiune decat transfer bancar

#18
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
retragerile  din moneybookers  se fac doar  prin transfer bancar

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate