Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Vadim la Cosmos TV.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
133 replies to this topic

#109
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Chinurile facerii Cosmos TV.

Mama natura s-a impotrivit cu cerul si cu pamintul ca proiectul Cosmos al lui Vadim Tudor, destinat „sa micsoreze suferinta omeneasca, animala si vegetala“, sa inceapa din eter reeducarea publicului sau tinta.
  
  • Proiectul „de anvergura“ Cosmos TV, „nu o televiziune de buzunar sau debara cum zic unii“- tine sa-i precizeze ordinul de marime directorul sau executiv, doctorul Ciprian Tanasescu - „s-a considerat ca trebuie sa existe“ inca din februarie 2005. Pina sa ajunga sa-l lanseze insa in februarie 2007 ca pe un post de televiziune aflat „sub semnul crucii“, neprevazutul si-a bagat de multe ori coada in planurile senatorului Vadim Tudor, patronul sau spiritual, si ale colegului sau de partid Dan Claudiu Tanasescu, patronul oficial. Fiul celui din urma, dr. Ciprian Tanasescu, povesteste cum echipa Cosmos TV a trebuit sa se lupte cind cu cerul, cind cu pamintul, si iar cu hirtogararia si cu banii ca sa poata scoate postul in eter. „Dupa cum stiti, 2005 a fost un an cu inundatii multe, multe. Noi aici ne aflam la subsol si am beneficiat de ele din plin. Prin august, dupa ce demontasem toata aparatura, instalasem luminile, cabluri, camerele in platou, faceam probe si alte minunatii din astea, ne trezim ca era apa de 30 cm in platou. Investisem in aparatura citeva sute de mii de euro, am carat cu circa totul la etaj!“, spune dr. Tanasescu cum au trebuit sa salveze investitia din Calea Serban Voda, de la subsolul Fundatiei de Tineret - „nu ma intrebati ca nu stiu care!“-, unde inainte de a-si instala Cosmos TV cartierul general se tinea o rockoteca.
Amenintati de obuze.
  • A doua oara, mama natura a dat lovitura pe acoperis. „Partea proasta e ca acelasi lucru s-a intimplat si la nivelul acoperisului, care e mai vechi, apa s-a infiltrat, a inceput sa ajunga in camerele pe care noi le amenajasem si ne-am trezit ca trebuie alocati bani si pentru refacerea acoperisului“, a mai trecut inca niste pierderi financiare colaterale pe raboj dr. Ciprian Tanasescu. N-au fost ultimele, caci echipa Cosmos TV a descoperit sub pamint ca ar fi putut deveni oricind praf de stele. „Sapind in jurul cladirii sa facem izolatia, muncitorii au gasit un cuib de obuze ramase din al Doilea Razboi Mondial. Erau citeva, dar erau de ajuns! Am chemat genistii, a fost alta fanfara si alta parada cu chestia asta, sa vina sa le dezamorseze!“, spune directorul Tanasescu. Ocupata sa securizeze cladirea, echipei Cosmos TV i-a trecut timpul in 2005, dar in 2006 a hotarit sa se apuce serios de treaba si sa dea gata televiziunea. „Ne-a expirat licenta in februarie 2006, din cauza acestor mici piedici si a trebuit sa depunem un nou dosar la C.N.A., am luat-o de la capat cu hirtogararia ca sa obtinem o alta licenta, care a iesit in iunie 2006“, isi aduce aminte Ciprian Tanasescu cind s-a incheiat primul capitol din istoria zbuciumata a crearii Cosmos TV.
Directorul Jolly Joker.
  • Ciprian Tanasescu spune ca s-a implicat de la inceput in punerea pe roate a proiectului Cosmos, dar in momentul in care C.N.A. i-a interzis senatorului Vadim Tudor sa fie patron si director al postului TV, medicul a acceptat propunerea de a fi directorul postului, desi nu si-a lasat meseria si „activeaza ca medic zi de zi la o policlinica particulara din centrul Capitalei“. „Mie-mi displace aceasta expresie «a conduce postul». Astea sunt functii care pot aparea pe o bucata de hirtie, dar care pe mine nu ma definesc. Eu intodeauna m-am considerat un Jolly Joker, omul de care este nevoie pentru a rezolva o anumita problema, omul potrivit la locul potrivit. Asa am fost toata viata mea, de ce m-as schimba acum?“, nu face concesii fiul senatorului P.R.M. Dan Claudiu Tanasescu. Slab si desirat, un flower power cu ghiuluri si bratara din aur, cu parul mare si cret, imbracat in blugi strimti si geaca Top Gun, doctorul Tanasescu da glas principalului obiectiv al echipei Cosmos TV. Sa salveze de la dezastru cultural natia romana: „Daca noi, cei implicati in mass-media, nu reeducam publicul nostru tinta, s-ar putea peste 10-20 de ani sa ne trezim ca reactii de genul pe care le-am auzit la copiii de liceu, intrebati cine e Eminescu habar n-aveau, nu numai ca s-ar putea perpetua, dar si amplifica si ar putea deveni de-a dreptul periculoase pentru identitatea noastra de romani!“
Sursa: http://www.cotidianu...Hash=3fcdb1b07o

Edited by megafanro, 08 February 2007 - 23:00.


#110
bluesys

bluesys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 04.01.2006
Domnilor "ioropeni"  ar fi cazul sa respectati regulamentul forumului si sa incetati
atacurile la persoana, nu va obliga nimeni sa va uitati la vreun post tv, incercati sa
acceptati regulile democratiei, ca tot fluturati steagurile UE peste tot...

IN CAZ CONTRAR AR FI CAZUL SA SE INCHIDA ACEST FORUM "TELECTUAL" SI
"IOROPEAN"  :D

#111
svstfn

svstfn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 25.04.2006

 megafanro, on Oct 13 2006, 23:08, said:

Corect. Dar o să fie scandal toată ziua. Vadim moderator. Vadim producător. Vadim prezentator (va prezenta jurnalul singur). Vadim la meteo. Vadim la sport. P.R.M. în direct etc. :coolspeak:  :roflmao:  :roflmao:  :roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast:
-------------------------------------
[ http://img1.xooimage.com/files/a/_/a_hit-4d5a.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
si cum ati  uitat de noapte buna cu vadim

#112
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Tribunul, interzis la Cosmos TV. :peacefingers:  :coolspeak:

Vadim Tudor l-a exclus pe senatorul Tanasescu din P.R.M.. In replica, Tanasescu il scoate pe Vadim din grila Cosmos TV. :console:
  •    Corneliu Vadim Tudor a ramas ieri fara televiziunea de casa a partidului - Cosmos TV. Liderul P.R.M. a anuntat sec, printr-un comunicat de presa, ca l-a exclus din partid pe senatorul Dan Claudiu Tanasescu. Acesta s-ar face ,,vinovat de incalcarea obligatiilor statutare“. Imediat, Tanasescu, care controleaza Cosmos TV, a anuntat ca Vadim va trebui sa plateasca daca va mai dori sa apara la televiziunea sa. Tot ieri, din P.R.M. a fost dat afara si controversatul revolutionar Bebe Ivanovici. Atit liderul P.R.M., C.V. Tudor, cit si vicepresedintele Lucian Bolcas au refuzat sa spuna mai multe.
  •   Tanasescu s-a declarat surprins de decizia conducerii partidului, pe care o considera nestatutara, si ii acuza pe Vadim si pe Bolcas ca au luat decizia de capul lor, fara convocarea Biroului Permanent al partidului. „Am intrebat mai multi colegi din partid, nimeni nu stia nimic“, ne-a declarat Tanasescu.
  •   Excluderea lui Tanasescu presupune insa mai mult decit pierderea unui senator pentru grupul P.R.M.. Inseamna ca, de ieri, Corneliu Vadim Tudor nu mai are ce cauta pe Cosmos TV, post a carui licenta de emisie este detinuta de societatea Unicorn S.R.L., patronata de familia fostului senator P.R.M.. Scoaterea Tribunului "de pe sticla" ne-a fost confirmata de Tanasescu insusi. „Vadim nu o sa mai apara, doar daca va plati. Putem inchiria spatiu oricui“, declara Dan Claudiu Tanasescu.
  •   De altfel, potrivit acestuia, tocmai de la televiziune i s-ar trage si excluderea. Mai precis, de la datoriile pe care Cosmos TV le inregistra si pe care Tanasescu i-ar fi cerut lui Vadim Tudor sa le achite, iar acesta a refuzat. Concret, S.C. Unicorn S.R.L. inchiriase spatiu de emisie firmei Cosmos TV Media, in care actionar majoritar este seful P.R.M. si familia sa. Inchiriase e un fel de a spune, pentru ca, potrivit lui Tanasescu, i-l acorda gratuit.
  •   Transmisiunile in direct de la conferintele de presa ale lui Vadim, relatarile cu actiunile liderului P.R.M., mai multe transmisiuni de la biserici - toate astea costau bani. Fostul senator P.R.M. spune ca a imprumutat cu bani societatea lui Vadim pentru plata datoriilor si a angajatilor, bani pe care si i-a cerut inapoi. „Am purtat discutii in legatura cu modalitatea de mentinere a postului, despre necesitatea de a aduce bani, de a plati salarii, de a aduce aparatura noua. Domnul Vadim mi-a spus ca nu sunt bani“, ne-a declarat Tanasescu. Acesta a anuntat ca va rezilia contractul cu societatea liderului P.R.M. pentru neplata datoriilor si ca va schimba imediat grila de programe. Surse din partid sustin ca Tribunul ar fi fost nemultumit de acceptarea de reclama din partea lui Ovidiu Tender pentru firma acestuia, Prospectiuni S.A..
  • O televiziune pentru Vadim. :deadtongue:
  

  • Lansarea Cosmos TV, la sfirsitul lunii ianuarie 2007, a reprezentat pentru Corneliu Vadim Tudor curmarea unei indelungi frustrari. Ani la rind, liderul P.R.M. a acuzat faptul ca nu este invitat la televiziunile nationale, lansarea unui post de televiziune la care sa fie chemat permanent fiind o idee mai veche de-a sa. Practic, vreme de aproape patru luni si jumatate, Cosmos TV a purtat amprenta liderului P.R.M.: Vadim, invitat permanent in studio, criticindu-si, in stilu-i consacrat, dusmanii politici, Vadim in conferinte de presa, Vadim la decernarea de premii. Nici propriii angajati nu scapau in direct de criticile liderului P.R.M., acesta dind indicatii si plingindu-se de mai multe ori de calitatea transmisiunilor.
  • „V-am spus ca nu e buna lumina!“, avertiza liderul P.R.M., nervos, in direct, in timp ce, in spatele sau, acelasi Vadim ridea imortalizat in citeva poze cu tenta religioasa. Cosmos TV nu a reusit niciodata sa inregistreze audiente notabile, fiind preluat in grila de programe de putine retele de cablu. In luna februarie, in decurs de o saptamina, Cosmos TV a primit doua somatii din partea C.N.A.: una pentru mediatizarea unei vindecatoare, iar cea de-a doua pentru incalcarea dreptului public la informare corecta.
Sursa: http://www.cotidianu...Hash=f98bcaecbe
[ http://www.cotidianul.ro/fileadmin/2007/Iunie/ed607/03_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] :gunsmilie:


Edited by megafanro, 11 June 2007 - 21:50.


#113
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Vadim ramane singur. :console:

Dan Claudiu Tanasescu, tovarasul lui C.V. Tudor de pe vremea lui Ceausescu, este al 27-lea parlamentar pierdut de P.R.M., din 2004.                                  
  • Prietenul „de-o viata” al lui Corneliu Vadim Tudor, Dan Claudiu Tanasescu, a fost exclus ieri din P.R.M., in urma deciziei conducerii centrale a partidului.
  • Anuntul a fost facut printr-un comunicat de presa care motiveaza decizia printr-o formula evaziva: „Se fac vinovati de incalcarea obligatiilor statutare”. Liderii P.R.M. au pastrat secretul in ceea ce priveste motivele acestei decizii radicale.
  • Tanasescu sustine ca nici macar lui nu i-au fost comunicate. El banuieste ca la mijloc ar fi o serie de neintelegeri legate de postul de televiziune Cosmos TV. In aceasta societate, C.V. Tudor are 60%, iar familia Tanasescu - 40%.
Banuieli.
  • Dan Claudiu Tanasescu, senator de Dambovita, ne-a declarat ieri ca nu a primit „niciun fel de comunicare de la nimeni”. „Ce pot sa spun e ca acolo scrie ca Biroul Permanent a hotarat, ori aici este un fals grosolan, pentru ca Biroul Permanent nu s-a intrunit astazi, ca sa ma dea pe mine afara.”
  • Mai mult, Tanasescu sustine ca a aflat de la televizor de excludere, motiv pentru care a vrut sa se intalneasca cu Vadim la Camera Deputatilor, dar acesta a absentat. Supararea lui Vadim s-ar trage, spune Tanasescu, din niste divergente de opinii referitoare la postul Cosmos TV, care insa nu au degenerat in cearta.
  • „Probabil ca sunt niste strambe, sunt niste oameni pe langa el care i-au spus niste tepe si el le-a preluat. Nici daca ma roaga nu mai intru in partid”, spune Tanasescu. Presedintele P.R.M., C.V. Tudor, a refuzat sa argumenteze decizia: „Nu am mandatul Biroului Permanent sa precizez de ce l-am exclus, s-a dat un comunicat, va multumiti sau nu va multumiti cu ala. Eu nu voi spune o litera in plus”.
TOVARASI VECHI.

Prieteni din anii ‘70.
  • Relatia dintre Dan Claudiu Tanasescu si Corneliu Vadim Tudor dateaza de cateva zeci de ani. Cei doi au lucrat impreuna la revista „Saptamina”, coordonata de Eugen Barbu, unde Tanasescu avea rubrica permanenta la pagina de sport, iar Vadim scria materiale de propaganda.
  • „Am mancat impreuna, am baut un sprit impreuna, am fost la meciuri, toate din lume am facut, ca eram tineri si frumosi...”, ne-a declarat Tanasescu. In spiritul acestei prietenii fiul senatorului de la Mogosoaia, Ciprian Tanasescu, l-a ajutat pe C.V. Tudor sa puna bazele postului de televiziune Cosmos TV, unde Vadim detine 60% din actiuni, iar familia Tanasescu - 40%.
  • Esentiala a fost contributia companiei Unicorn Production, detinuta in proportie de 60a de Ciprian Tanasescu, care a pus la bataie licenta de emisie a postului. Asta, pentru ca C.V. Tudor nu a putut obtine avizul C.N.A. din cauza functiei de parlamentar. Pe de alta parte, fiul lui Dan Claudiu Tanasescu a fost numit saptamana trecuta membru supleant in Consiliul de Administratie al TVR, in locul tatalui sau.
Sursa: http://www.evz.ro/ar...hp?artid=309122
[ http://www.evz.ro/pictures/normal/02%20PRM%20Rpres.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Lui Dan Claudiu Tanasescu (stanga) nu i s-au dat explicatiile necesare. C.V. Tudor si Lucian Bolcas, mana sa dreapta, au actionat de parte de ochii opiniei publice.

Edited by megafanro, 11 June 2007 - 22:18.


#114
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,961
  • Înscris: 28.11.2006
Nasol, asta inseamna ca o sa fie iar Vadim la greu pe la 0tv :puke:

#115
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,084
  • Înscris: 29.04.2006
Nu pot decat sa rad rau!  :lol:

#116
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Vadim spune ca el a renuntat la Cosmos TV. :naughty:


Liderul P.R.M.  neaga faptul ca ar exista vreo legatura intre excluderea lui Tanasescu din partid si neintelegerile cu acesta pe tema Cosmos TV.
  •    Liderul P.R.M., Corneliu Vadim Tudor, a declarat ieri ca excluderea din partid a senatorului Dan Claudiu Tanasescu nu are nici o legatura cu situatia de la postul Cosmos TV. Totusi, Vadim a tinut sa precizeze faptul ca la acest post de televiziune existau, in ultima vreme, unele chestiuni care nu ii mai conveneau. „De trei saptamini nu ma mai duceam la Cosmos TV, unde unii erau cu foloasele, iar eu trebuia sa suport pierderile. Erau chestiuni care nu mi-au placut. Imi consumau si foarte mult timp“, a declarat seful P.R.M., trimitind o sageata in directia lui Tanasescu.
  •   „Tribunul“ a refuzat din nou sa explice insa  motivele pentru care l-a dat afara din partid pe Dan Claudiu Tanasescu. „Nu ne spalam rufele in public“, a spus Vadim Tudor, precizind ca, in ciuda faptului ca l-a simpatizat Tanasescu, „vine un moment cind oamenii se mai si despart“.
  •   Senatorul Dan Claudiu Tanasescu a fost exclus luni din P.R.M. alaturi de seful filialei Ilfov a partidului, Bebe Ivanovici, cei doi fiind acuzati de „incalcarea obligatiilor statutare“. Imediat, Tanasescu a pus eliminarea sa din partid pe seama neintelegerilor financiare pe care le-ar fi avut cu liderul P.R.M. in ceea ce priveste functionarea Cosmos TV, post considerat pina ieri televiziunea de casa a lui Vadim. Firma Unicorn S.R.L., detinuta de familia lui Tanasescu, ii cedase gratuit spatiul de emisie unei firme controlate de liderul P.R.M.. Problemele au aparut in momentul in care Dan Claudiu Tanasescu i-ar fi cerut „Tribunului“ sa achite datoriile postului, iar acesta a refuzat sec, motivind ca nu are bani.
  • Luni, Tanasescu a declarat pentru Cotidianul ca liderul P.R.M. va mai aparea pe sticla televiziunii sale doar daca va plati.
[ http://www.cotidianul.ro/fileadmin/2007/Iunie/ed608/03_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Sursa: http://www.cotidianu...Hash=d935327a80

Edited by megafanro, 12 June 2007 - 21:15.


#117
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005

 megafanro, on Jun 11 2007, 23:11, said:

In aceasta societate, C.V. Tudor are 60%, iar familia Tanasescu - 40%.

Pai daca asa ar sta lucrurile poate CV Tudor l-ar fi exclus pe Tanasescu si nu invers!
CV Tudor n-are 60% asta e clar.

#118
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Corneliu Vadim Tudor, „căpușă" la Cosmos TV.


Interesele financiare ale liderului P.R.M. în televiziunea familiei Tănăsescu, scoase la iveală de o anchetă a C.N.A..

  • Licența Cosmos TV este deținută de Unicorn Production S.R.L., unde acționar majoritar este Claudiu Tănăsescu, fiul senatorului Dan Claudiu Tănăsescu, exclus recent din P.R.M.. Ancheta efectuată de C.N.A. a dus la concluzia că există o firmă coadministratoare a televiziunii, Cosmos TV S.R.L., care nu figurează în dosarul de licență. Această firmă gestionează 40% din fondurile salariale și totalitatea fondurilor de publicitate ale televiziunii, conform raportului C.N.A..
  •   Conform datelor de la Registrul Comerțului, firma Cosmos TV S.R.L. este deținută în proporție de 55% de C.V. Tudor, 4% de soția acestuia, Doina, 30% de patronul Comsos TV, Claudiu Tănăsescu, și restul de 10%, de firma acestuia, Unicorn Production. Surse apropiate de P.R.M. spun că recenta excludere din partid a senatorului Tănăsescu ar avea legătură cu finanțele televiziunii. Vadim Tudor ar fi făcut presiuni asupra familiei Tănăsescu în scopul de a acumula un procent mai mare din acțiunile firmei de publicitate.
  •   Încasările firmei de publicitate se împărțeau 60% către C.V. Tudor și 40% către famila Tănăsescu, în vreme ce cheltuielile de administrare ale televiziunii se făceau în proporție inversă.
  •   Audiența scăzută a televiziunii, o medie de sub un punct de rating, confirmă teoria conform căreia C.V. Tudor era nemulțumit de câștigul pe care i-l aducea televiziunea, din cauza lipsei de publicitate. Schimbarea acționariatului la Cosmos TV S.R.L. i-ar fi adus mai mult profit și mai puține cheltuieli.

Politicienii, moderatori doar în cultură.

  •   Ca urmare a raportului, membrii C.N.A. au decis, în ședința de miercuri, să îi audieze pe reprezentanții societății care deține licența audiovizuală a postului, Unicorn Production S.R.L., pe cei ai societății care coadministrează canalul de televiziune, Cosmos TV S.R.L., și pe reprezentanții Universității "Vasile Goldiș" din Arad, deținătoarea spațiului în care funcționează televiziunea. C.N.A. a decis că politicienii vor putea realiza și modera emisiuni, dar numai producții cultural-artistice. Modificarea va intra în vigoare după publicarea în Monitorul Oficial.
Sursa: http://www.adevarul....osmos-tv/315675
[ http://www.adevarul.ro/usr/imagini/2157-115092-vadim.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Afacerea Cosmos TV nu i-a ieșit lui Corneliu Vadim Tudor așa cum ar fi vrut.

Edited by megafanro, 14 June 2007 - 04:05.


#119
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

Vadim vrea un milion de lei de la ziarul lui Patriciu.

Presedintele P.R.M. da in judecata cotidianul „Adevarul“ pentru ca l-a facut „capusa la Cosmos TV“.
  
  • Liderul Partidului Romania Mare, C.V. Tudor, solicita in instanta daune morale de un milion de lei de la „Adevarul“ pentru publicarea unui articol in care se arata ca el este implicat financiar la postul de televiziune Cosmos TV.
  
  • Joi, cotidianul detinut de Dinu Patriciu a publicat articolul ,,Corneliu Vadim Tudor, «capusa» la Cosmos TV“, in care se scrie ca excluderea din partid a senatorului Dan Claudiu Tanasescu are legatura cu finantele postului Cosmos TV, iar C.V. Tudor ar fi facut presiuni pentru a acumula procente sporite din actiunile firmei de publicitate. „Incasarile firmei de publicitate se imparteau 60% catre C.V. Tudor si 40% catre familia Tanasescu, in vreme ce cheltuielile de administrare a televiziunii se faceau in proportie inversa“, mai scrie „Adevarul“.
  
  • Ovidiu Nahoi, redactor-sef adjunct al publicatiei „Adevarul“, a declarat pentru NewsIn ca articolul prezinta datele unei anchete C.N.A. si ca ei sint convinsi ca tot ce au scris „este acoperit de realitate“.
  •   Vadim Tudor a negat ieri implicarea financiara la Cosmos TV si a declarat ca a refuzat orice onorariu din partea postului. El a mai povestit ca decora studiourile televiziunii cu „icoane, carti si tablouri aduse de acasa“ si venea cu propria apa minerala la emisiunile la care participa.
  •   La lansarea postului, in ianuarie anul acesta, seful P.R.M. a declarat ca este actionar majoritar la Cosmos TV, desi membrii Consiliului National al Audiovizualului infirmasera acest lucru, declarind ca nu figureaza in documentele oficiale. Saptamina aceasta, C.N.A. a reluat discutia actionariatului acestui post si a hotarit sa-i audieze miercurea viitoare pe reprezentantii firmelor Unicorn Production si Cosmos TV Media.
  •   Contactat telefonic de Cotidianul, Dan Claudiu Tanasescu a explicat: „Societatea care detine licenta, contracte si aparatura pentru Cosmos TV se cheama Unicorn Production. Dupa ce am dat drumul la televiziunea Cosmos TV - aici nu s-au inteles lucrurile -, eu cu Vadim am facut o societate care se cheama Cosmos TV Media S.A.. In aceasta societate, el cu sotia si cu sora lui detin 60%, eu am 30%, iar 10% revin Unicorn. Apoi, societatea Cosmos TV Media a facut un contract de asociere de prestari de servicii cu Unicorn. In mod practic, Media Cosmos nu are nimic de acolo. Metaforic vorbind, inchiriaza sau a inchiriat spatiile Unicorn“.
Sursa: http://www.cotidianu...Hash=32e89ac505

Edited by megafanro, 14 June 2007 - 22:31.


#120
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 10.10.2005
S-a terminat cu cosmos tv.


-Cosmos TV face o informare către CNA prin care se cere ridicarea licenței. CNA va trimite o inspecție.

Sursa din Ședința CNA de marți, 12 iunie 2007

#121
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
COSMOS TV : :notangel:  :notangel:  :notangel:  :notangel:

Edited by megafanro, 15 June 2007 - 15:39.


#122
soldatel56

soldatel56

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 18.06.2006

 megafanro, on Jun 15 2007, 16:37, said:

COSMOS TV : :notangel:  :notangel:  :notangel:  :notangel:

Sa dea Domnul sa fia asa, sa scapam de postul asta penibil ce ocupa frecventa degeaba la RCS.
:roflmaofast: :roflmaofast: :coolspeak:

Edited by soldatel56, 18 June 2007 - 14:40.


#123
Bugghy1978

Bugghy1978

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 03.05.2006

 soldatel56, on Jun 18 2007, 17:39, said:

Sa dea Domnul sa fia asa, sa scapam de postul asta penibil ce ocupa frecventa degeaba la RCS.
:roflmaofast: :roflmaofast: :coolspeak:
Uitandu-ma cu totul ocazional la acest post tv (daca se poate numi asa) imi aduc aminte de televiziunile romanesti ale anilor 91-95. Ca un exemplu, ma distreaza la culme prezenta unui moderator ce are in spate o simpla perdea de o anumita culoare, sau anumite generice care parca sunt realizate pe un laptop mai mult decat slabut, intr-un moment de adanca cugetare intr-o toaleta publica. Vad ca multi dintre noi, desconsideram uneori posturi tv romanesti cum ar fi Kanal D, B1TV, National TV, OTV, DDTV, etc. Sunt intr-adevar foarte slabe, dar ma intreb atunci oare pe unde se claseaza acest Cosmos TV, facut parca doar sa fie......

#124
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005

 soldatel56, on Jun 18 2007, 15:39, said:

Sa dea Domnul sa fia asa, sa scapam de postul asta penibil ce ocupa frecventa degeaba la RCS.
:roflmaofast: :roflmaofast: :coolspeak:
Si uite ca am scapat!!!!!!!!
La RCS Brasov de ieri nu mai exista Cosmos Tv. Se pare ca l-au scos definitiv.

#125
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

 Miranda, on Sep 6 2007, 15:38, said:

Si uite ca am scapat!!!!!!!!
La RCS Brasov de ieri nu mai exista Cosmos Tv. Se pare ca l-au scos definitiv.
Altii nici macar nu s-au obosit sa-l mai bage in grila de programe...

#126
cretacic

cretacic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,450
  • Înscris: 04.02.2006

 Miranda, on Sep 6 2007, 15:38, said:

Si uite ca am scapat!!!!!!!!
La RCS Brasov de ieri nu mai exista Cosmos Tv. Se pare ca l-au scos definitiv.

au bagat ceva adevarat in loc?   ca de nu, nu vad de unde fericirea de a fi scapat de un canal, oricat de prost ar fi....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate