Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 

tu faci avansuri prima

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 14.11.2003

 Dida, on Oct 3 2006, 13:47, said:

Nu spuneati voi, barbatii, ca v-ar placea din cand in cand ca Ea sa preia initiativa, sa nu fie mereu la fel de gingasa si delicata, sa fie mai directa uneri..? :huh:  Sau ma insel eu?

Nu, nu te inseli.In general barbatii adora femeile sigure pe ele, care stiu ce vor..in special din pct de vedere sexual.
Ma intriga faptul ca pe forum toate fetele sunt dezinhibate..in realitate..mai putin... :huh:

@Epurica
Cred ca GrLgth se referea la faptul ca in timpul preludiului femeilor le place sa mangaie, sa simta aproape, etc..iar daca baiatul e ff slab sau ff gras, chestiile astea nu pica bine pentru el..ei doresc sa sara peste aceasta etapa, pentru a ajunge in locul unde conteaza mai mult actul in sine si mai putin mangaierile tandre.

Edited by tau_xxx, 03 October 2006 - 17:12.


#20
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

 tau_xxx, on Oct 3 2006, 18:10, said:

Nu, nu te inseli.In general barbatii adora femeile sigure pe ele, care stiu ce vor..in special din pct de vedere sexual.
Ma intriga faptul ca pe forum toate fetele sunt dezinhibate..in realitate..mai putin... :huh:

@Epurica
Cred ca GrLgth se referea la faptul ca in timpul preludiului femeilor le place sa mangaie, sa simta aproape, etc..iar daca baiatul e ff slab sau ff gras, chestiile astea nu pica bine pentru el..ei doresc sa sara peste aceasta etapa, pentru a ajunge in locul unde conteaza mai mult actul in sine si mai putin mangaierile tandre.
Nu doar fetele sunt dezinhibate pe forum. Adica in spatele unui monitor toti parem mai siguri de noi. Face to face mai putin.. ;)

#21
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005

 endless, on Oct 2 2006, 09:56, said:

pai daca esti barbat si o femeie iti face avansuri iar tu te inhibi, ai o problema. Grava. Un individ normal, in orice situatie, ar merge mai departe de placere sau macar sa vada ce are de gand respectiva ...iar aia care sustin altfel, sunt in alt grup, numiti "mincinosii"  :naughty:

Ce te faci daca iti face avansuri o tipa care nu-ti place ? Te sacrifici pt. o partida de sex pe principiul ca gaura este oricum la fel ?
Eu am primit pana acum avansuri doar de la tipe care nu-mi placeau...fizic :( cele care imi plac nu aveau timp sa-mi faca avansuri, eram mai rapid :)
Daca ar exista o astfel de situatie si mi-ar place tipa, nu m-ar deranja sa aiba ea initiativa :)

#22
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

 Ignition, on Oct 3 2006, 20:11, said:

Ce te faci daca iti face avansuri o tipa care nu-ti place ? Te sacrifici pt. o partida de sex pe principiul ca gaura este oricum la fel ?
Eu am primit pana acum avansuri doar de la tipe care nu-mi placeau...fizic :( cele care imi plac nu aveau timp sa-mi faca avansuri, eram mai rapid :)
Daca ar exista o astfel de situatie si mi-ar place tipa, nu m-ar deranja sa aiba ea initiativa :)
Voi in general continuati jocul ei nu?
Totusi, exista exceptii. Cazul lui amaterasu. Doar ca nu ne-a spus inca de unde a dedus ea ca nu ii place lui asta..Poate a interpretat gresit o reactie de mirare a lui sau ceva de genul asta. Sau poate a interpretat bine :deadtongue:

#23
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 Ignition, on Oct 3 2006, 20:11, said:

Ce te faci daca iti face avansuri o tipa care nu-ti place ? Te sacrifici pt. o partida de sex pe principiul ca gaura este oricum la fel ?
evident ca nu ... respectivul comportament enuntat mai sus, era valabil cand iti place ..daca nu iti place si esti domn nu taran, te descurci sa transformi refuzul in ceva digerabil care sa lase macar loc de buna ziua dupa esec. Daca ...

 Dida, on Oct 3 2006, 20:25, said:

Voi in general continuati jocul ei nu?
:) ..nu, vezi pct.1

sau altfel spus, ca jocul sa continue trebuie sa :
"She fills my heart with very special things
With angels' songs, with wild imaginings"

#24
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006
Eu inca mai incerc sa deslusesc problema. Sunteti impreuna de 1 an de zile si inca mai trebuie sa fii subtila cand vine vorba de sex? Trebuie sa discutati despre asta? Daca ai ocazia si timpul necesar (desi te poti incadra si in cel mai scurt timp :D), mai stati la discutii? Sau de fapt e plictisitor ca el vrea preludiu, tu nu, si asa mai pierdeti timpul pana se ajunge unde vrei tu de fapt?
O fata careia sa nu-i placa preludiul... am trait sa aud si asta.

Edited by Tabu, 03 October 2006 - 21:29.


#25
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

 Tabu, on Oct 3 2006, 22:27, said:

O fata careia sa nu-i placa preludiul... am trait sa aud si asta.
Nu a zis ca nu-i place ci ca i-ar placea cateodata si fara. E prea vulcanica in unele situatii probabil :P

#26
amma

amma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 12.09.2006

 GrLght, on Oct 3 2006, 10:40, said:

Unii barbatii invoca motivul preludiului datorita unor inhibitii de regula legate de aspectul fizic. Bineinteles pot fi si alte motive. Un lucru este cert. Oricate inhibitii ar avea,  instinctul primar barbatesc ramane instinct primar. Daca stii ce sa faci, poti reduce preludiul la maxim 30 de secunde.
Pai nu stie...da-i niste idei!

#27
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

 Amaterasu, on Oct 2 2006, 10:29, said:

Sa clarific. El e deja prietenul meu (de 1 an) si in marea majoritate a ocaziilor facem sex (despre  asta vroiam de fapt sa zic) atunci cand el propune SAU si atunci cand propun eu, dar trebuie sa fiu foarte subtila. Mi-ar placea sa pot sa il iau si direct, dar lui nu ii place. Ca sa zic asa, lui ii place numai cu preludiu  :P si mie mi-ar placea si fara.

Iti place moale.

#28
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006

 Bebeluska, on Oct 2 2006, 09:57, said:

Daca se inhiba, poate e gay ;)


Sau poate nu o place???  :rolleyes:

 Tabu, on Oct 3 2006, 22:27, said:

Eu inca mai incerc sa deslusesc problema. Sunteti impreuna de 1 an de zile si inca mai trebuie sa fii subtila cand vine vorba de sex? Trebuie sa discutati despre asta? Daca ai ocazia si timpul necesar (desi te poti incadra si in cel mai scurt timp :D), mai stati la discutii? Sau de fapt e plictisitor ca el vrea preludiu, tu nu, si asa mai pierdeti timpul pana se ajunge unde vrei tu de fapt?
O fata careia sa nu-i placa preludiul... am trait sa aud si asta.


Eh este genul ala probabil "Vreau sa vina sa ma ia de par, sa si-o bage in mine si sa ma izbeasca de pereti ca in filmele alea de la tv". Asta am auzit-o noi (un grup de prieteni-baieti si fete) de la o tipa, la sarbatorirea unei zile de nastere. A fost un minut de "silence"...

#29
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006

 ditto___, on Oct 6 2006, 01:36, said:

A fost un minut de "silence"...
:lol:
A cam disparut @Amaterasu. Sunt curioasa ca a mai facut..

#30
Meridius

Meridius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.07.2005
Habar n'am de altii dar eu cred ca am destule mobile prin casa ca sa mai adaug una care respira.

Poate bat campii dar atunci cand intalnesc femeia de tip "cum vrei tu" o las balta.

Pe de alta parte imi place la nebunie sa refuz o femeie, macar ca sa fac jocul mai interesant, asa ca...  :lol: Pentru femeile care stiu ce vor: tot respectul. Sunt atat de putine incat ar merita sa fie pretuite mai mult.

#31
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 Meridius, on Oct 9 2006, 15:41, said:

Habar n'am de altii dar eu cred ca am destule mobile prin casa ca sa mai adaug una care respira.

Poate bat campii dar atunci cand intalnesc femeia de tip "cum vrei tu" o las balta.

Pe de alta parte imi place la nebunie sa refuz o femeie, macar ca sa fac jocul mai interesant, asa ca... :lol: Pentru femeile care stiu ce vor: tot respectul. Sunt atat de putine incat ar merita sa fie pretuite mai mult.


Dar tu stii ce vrei?

#32
Meridius

Meridius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 07.07.2005
Hai sa zicem doar ca, de obicei, obtin ceea ce vreau.

De unde si marea dilema a femeilor ca nu au ce isi doresc, nu sunt intelese, samd. Daca ar sti mai bine ce vor si ar comunica asta mai bine cred ca ar elimina jumatate din problemele de genul asta. Oricum sunt si femei care stiu ce vor (prietena mea este una dintre ele) asa ca se poate.

#33
Black-Spirit

Black-Spirit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 02.07.2007
Adik o femeie e mai "buna" si mai tare atunci cand refuza? <_<  wrong boy. :nonobad: ....de ce sa refuze compania unui barbat daca ea isi doreste compania lui???doar pt a`l flata pe tip??? nu cred ca e chiar asa....parerea mea! :photo:

#34
szasza

szasza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.07.2007
A naibii emancipare! Principala realizare a bazaconiei astei cu emanciparea femeilor e ca a ajuns sa transforme majoritatea barbatilor in niste "muieri fastacite", care asteapta sa faca femeia primul pas. Sincer, tema de aici mi se pare o exceptie. In ultima vreme nu mai dai decat peste masculi sfiosi care se uita la tine cu ochii umezi dintr-un colt si asteapta "sa faci primul pas".
Amaterasu... treaba asta cu initiativa din partea ta e ok for a change, da stii cum e, ai grija ce-ti doresti! Eu am incheiat o relatie destul de lunga pt k ma saturasem sa port eu pantalonii... Indicat e sa se mai schimbe rolurile din cand in cand, k altfel intervine rutina, frustrarea... si gata!

#35
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,655
  • Înscris: 20.10.2006
HUH, acum sunt si fete/femei care platesc ca sa stai cu ele ?  :coolspeak:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate