Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dac+Amp sau DAC/AMP combo pentru ...

Camera cu panou solar 180° field ...

Eroare F16 msh Whirlpool 6 sense

Toyota - inconveniente minore poa...
 Cadere frunze la lamai

Releu protectie tensiune

Sfat achizitie masina noua

Numere inmatriculare inundatie
 Adaptor mandrina la paleta

Achiziție și inlocuire ...

Recomandare service BMW Bucuresti

Recomandare SSD
 Cheie BMW X4 G02 duplicat

Colantare auto, locatii, preturi,...

Boxe fata golf 5

Resizable BAR
 

Vreau sa imprim pe tricouri niste poze !!! cum naiba se face

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
goliat

goliat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.09.2003
ce aparatura imi trebuie ca sa pot sa scot niste imagini calumea pe tricouri  (in afara de pc....!?!?!?!)
si cum se face asta e problema mai mare....
multam fain pt cei care ma vor ajuta cu sfaturi (dar dalea bune.....)

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,720
  • Înscris: 26.11.2001
O solutie "efemera" ar fi imprimantele alea destepte, dar dupa primul spalat.. :)

In general tricourile bune se realizeaza prin imprimare cu ajutorul unor aparate speciale.
Se creaza matrita ce poate avea mai multe culori.
pentru fiecare culoare trebuie o sita (gravura)

Cu cat mai multe site, cu atat mai mult costa...

Am invatat asata de la magazinul din pasajul de la P-ta Universitatii.

Candva doream sa facem tricouri cu Softnews, si inca nu am am renuntat la gandul asta...
Daca faci multe tricouri, mai bine vorbesti cu o falrica de confectii si isi coase misto ceea ce ai nevoie :P
E mai durabil si poate chiar mai ieftin.

#3
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
ai doua variante....

prima shi cea mai ieftina:

imprimi "in oglinda" pe hartia speciala numita "de transfer" cu o imprimanta inkjet normala. Apoi, foaia aia o "calci" cu fierul de calcat sau ai o presa termica speciala...

a doua varianta:
serigrafie (screen printing). nu e scump tare... dar trebuie sa shti procesul plus sa ai ramele, sitele, vopselele ... etc... asta nu merge facut acasa decat daca nutz pasa unde traieshti... necesita un atelier dedicat acestei activitatzi...

#4
mnemonic

mnemonic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 30.09.2003
eu am un astfel de atelier, pentru 300000 iti fac poza alb-negru sau alta culoare  cu cerneluri cauciucate:) (plastex se numesc) , rezista mai mult decat tricoul.Pentru policromie pretul nu se justifica decat la serii mari, matritele costa mai mult (300000 x4 buc.) si manopera 50000/buc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate