Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior
 La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...
 Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...
 Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara

Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...
 

Cisco Vpn si firewall

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
klaus74

klaus74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 24.06.2006
Pentru a putea sa intru in reteaua de la serviciu de acasa mi s-a dat acces prin VPN (Cisco VPN).
Toate bune si frumoase.

Din pacate acesta intra in conflict cu ce folosesc eu ca si firewall (FSecure Client Security).

Pana acum am tot pus - o pe seama vreunui conflict hard sau altceva (pur si simplu mi se reseta cand incercam sa ma conectez daca aveam FSecure instalat).

In urma unui upgrade care a implicat si reinstalarea Windowsului, am facut (mai bine zis am vrut sa fac) instalarea invers. Intai CISCO si apoi FSecure. La momentul instalarii, FSecure mi-a spus clar ca nu este compatibil cu CISCO Vpn si sa -l dezinstalez :death:

Din pacate am nevoie de el si nici fara firewall nu vreau sa stau.

Aveti idee asupra vreunui firewall cu care se impaca bine?

Multumesc.

#2
moltit

moltit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 20.08.2004
De acasa, eu folosesc Cisco VPN Client pe un sistem cu SP2 si nu am intalnit nici o problema. Firewall suplimentar nu am pus (il am pe cel din pachetul Bit Defender 9, dar e dezactivat). Cum am "internet de cartier", mi-am cumparat un router LinkSys si de un an si jumatate nu am avut nici un fel de problema, atac, etc.
E solutia pe care o recomand cu caldura.

Cu bine,

#3
klaus74

klaus74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 24.06.2006
Eu netu' il am la RDS.
FSecure imi raporta de cateva ori pe zi diverse atacuri, scanari etc.
Poate ca e mai mult pentru linistea mea, dar parca nu sunt impacat numai cu firewallul Windowsului.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate