Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Inundatie, vecini si nesimire

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
pirannia

pirannia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 25.07.2003
Tarzy !!! Genial moshule ....

Eu am asigurare (de bunuri) shi m-a costat fo 1400k, iar in asta intra shi una civila de 1500 euro (adicatalea pot sa inund la greu), tot la Tiriac. Shi am shi la apartament, ca e cu credit shi trebuia.

Singurul lucru care ma oftica la bloc este ca nu prea am pe unde sa parchez mashina, am vb. cu adminul sa facem niste locuri de parcare da' nu am mai auzit nimic de atunci...

AIA CARE V-ATI LUAT CASE CAND ERAU IEFTINE, BRAVO, ATI FOST DESHTEPTZI !!!!

#20
Overall

Overall

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 25.09.2003

Quote

Originally posted by Crash
cel mai ar fi sa astepti............nu de alta da te trezesti ca esti  bun de plata  :(  

totusi cred ca ai putea sa intrebi la politie daca se poate sparge usa in prezenta organelor........parca asa se procedeaza  :confused:

Am avut eu o problema exact la fel : m-a inundat o dobitoaca de vecina si nici nu dadea drumu'-n casa la nimeni ( pretindea ca nici nu era acasa ), am sunat la primarie, la regia de apa si mai stiu eu pe unde, in final am chemat sectoristu' ca deja inotam prin casa, asta a venit, a batut si el la usa, bineinteles javra de baba nu s-a sinchisit nici macar la cuvintele magice ''deschideti, politia''. Asa am aflat ca este de fapt nevoie de mandat ca as spargi usa cuiva.

In fine, am ajuns la concluzia ca alta solutie nu este decat sa-ti lasi casa sa se dizolve, apoi mergi frumos la judecata vreo 2-3 ani si ceri despagubiri daca te mai tin nervii pana atunci si intre timp iti repari pagubele pe banii tai ( asta cu judecata tine in caz ca vinovatul pentru potop nu e lefter cumva ).

Chestia cu asigurarea e super dar pagubele din casa tot exista, degeaba nu le platesti tu...:(

#21
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
lasa ca nimic nu se compara sa stai in dormitor sa dormi si pe la 5 dimineata sa te trezeasca picaturile de apa din tavan
sa mergi la vecinu si sa vezi ca apa e pana la genunchi in toata casa si el sforaie..ii spargi usa si il trezesti tu
si sa iti zica: astia cu apometrele is de vina ca au uitat sa faca treaba buna
sau sa sati la clc si sa se ude mouseul...era sa se "inece " saracul soricel
:P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate