Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Inundatie, vecini si nesimire

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
Ma duc sa beau apa.. dar stai, ca nu curge nimic pe teava de apa rece d ela bucatarie de 2 zile. Uitasem...

Acum 2 zile vine vecina de langa mine sa intrebe daca si am inundatie la bucatarie (la ea e sufrageria).
Da, curgea apa de zor de la vecina de deasupra...

Nu e nimeni acasa, dar pentru ca M-me e recunoscuta pentru aceste aventuri, avem nr de tel ale ei si ale copiilor ei..

Copii spun ca nu au chei, dar ne dau un nr. de mobil.

Dau de d-na Colonel, care foarte tafnoasa imi spune ca e in concediu la munte si ca sigur nu e de la ea. Ea tocmai a reparat inainte de a pleca...

Apoi imi inchide telefonul si de atunci asa a ramas...

Am inchis apa pe toata coloana, dar acum este rascoala, ca toata lumea are nevoie de apa la bucatarie !

Baba, e tembela si de o rautate rara, mosu e decrepit total. Cu un litru de votca ii esti prieten pe viata... sarracu.

Ce ma fac eu acum ?
I-as sparge usa, dar e de fier si cum la noi legislatia e super, parca vad ca platesc tot eu.
Nici macar nu stiu cand vine !

Imi vine sa o strang de gat :@

#2
Crash

Crash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,066
  • Înscris: 27.08.2002
cel mai ar fi sa astepti............nu de alta da te trezesti ca esti  bun de plata  :(

totusi cred ca ai putea sa intrebi la politie daca se poate sparge usa in prezenta organelor........parca asa se procedeaza  :confused:

#3
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
muta-te la casa :drac:

#4
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
asa meritati daca va caliciti la cateva zeci de USD/an pt asigurare. Sa vezi ce cuminti se fac vecinii cand vine firma de asigurari sa le ceara banii pt reparatii sau ii da in judecata :)

#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
@menetz

Asa o sa fac..

Nus e mai paote ! Atata nesimtire :mad: :@

#6
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
Courage - nu-i asa ca iti pare rau ca nu s-a legalizat portul de arme in Romania /fire/ /sHit
nu e vorba de asigurare  , e vorba ca daca Courage avea niste vecini mai cumsecade nu-si mai varsa nervii pe forum ..
Si acum sa cantam impreuna : "Noi suntem romani .. "
aaaa ? nu v-aud :drac:

#7
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
in mod normal, daca cineva pleaca amar de zile, ar trebuii sa existe o cheie la administratzie sau nu shtiu. in orice caz, in cazuri de fortza majora ar trebuii sa se poata actziona. dar e vorba de romanika.. uit mereu, sorry...

#8
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
ma copii..la 20-24$/an stai LINISTIT. Eu de ex acum imi doresc o inundatie de la desteapta de deasupra, caci as vrea sa zugravesc casa si nu am chef sa dau bani :)

Dupa ce m-a inundat de 2 ori..m-am dus la ea cu polita de asigurare, i-am spus ca de acum incolo EA va plati reparatiile (si voi avea grija sa nu fie ieftine, ci voi apela la firma de constructii), atunci cand asigurarile se vor satura sa dea bani din buzunarul propriu.

E atat de ieftina asigurarea incat chiar nu inteleg de ce nu e o practica mai raspandita in Romania... toti prefera sa se planga, sa se enerveze, sa faca scandal si in final sa dea bani pt reparatii :)

Courage, exista un departament in primarie, ceva gen "disciplina in constructii". Du-te acolo si fa scandal si poate mergi cu politia si le spargi astora usa :)

#9
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
@menetz

La ce firma de asigurari ai aceasta facilitate ?

#10
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
eu sunt asigurat la Allianz-Tiriac (rezolva cel mai repede "incidentele" si nu sunt asa cusurgii ca altii). Dar banuiesc ca este o practica generala.

#11
mirceat

mirceat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 12.01.2003
este o practica normala la orice firma de asigurari care isi respecta clientii ca sa despagubeasca pe asiguratul-daunat de un tert si apoi sa se indrepte catre tert pentru recuperea cheltuielilor
aceasta practica se numeste despagubire prin regres
de aceea polita de asigurare pentru locuinta si bunuri poate fi o arma puternica in relatiile cu vecinii rauvoitori  :cool:

#12
nirolf

nirolf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 29.10.2002

Quote

Originally posted by arty
in mod normal, daca cineva pleaca amar de zile, ar trebuii sa existe o cheie la administratzie sau nu shtiu. in orice caz, in cazuri de fortza majora ar trebuii sa se poata actziona. dar e vorba de romanika.. uit mereu, sorry...

Vreau si eu sa vad pe unu care are asa incredere in vecini ....

#13
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
well, eu am cheia de la 3 din vecinii mei, ei au cheia de la mine, daca se intampla ceva se poate actziona. asta nu inseamna ca nu am asigurare, insa daca e ceva, foc sau doamne fereshte altceva ne putem ajuta unu pe altul. asha e normal, nu?

#14
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
yeah , daca dau eu cheia la vecini aici sigur ma trezesc cu pc-ul lipsa , nota la telefon imensa ... etc , aw - usa mea e din lemn si e usor sa o sparg , am spart-o de cateva ori , deh - am ramas fara chei :drac:

#15
Iris_

Iris_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 02.06.2002

Quote

Originally posted by Shobolanu
yeah , daca dau eu cheia la vecini aici sigur ma trezesc cu pc-ul lipsa , nota la telefon imensa ... etc , aw - usa mea e din lemn si e usor sa o sparg , am spart-o de cateva ori , deh - am ramas fara chei :drac:


Daca ai fi procedat ca arty, ai fi putut lua cheia de la vecini :P

#16
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Asa ieftina e o asigura? Acuma sar in masina sa imi fac o asigurare!!!
:cool:

:cya:

#17
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
La parintii mei in bloc se practica alta metoda.

Se da o cheie de rezerva la administrator cand pleci.

Cheia e intr-un plic sigilat.
Din pacate vecina de deasupra e mai paranoica si nebuna ! :@

#18
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001
eu zic sa-i spuneti babei ca ati spart usa cu sectoristul de fata, sa vezi ce viteza o sa bage cand o sa auda.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate