Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Recomandare soundbar pentru telev...

Salariile romanilor urca la cer

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...

Impamantare suplimentara
 Scartiei frana fata bicicleta noua

Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...
 

Discutii intre oameni pe care ii intereseaza ce asculta

- - - - -
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#55
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostRaInInGmaN`, on Sep 6 2006, 23:57, said:

nu iti da cu parerea ce ascult eu.ascult orice shit imi cade in mana in cautarea muzicii bune.din toti care intra pe topicul asta sunteti doi impotriva M.T.eu zic ca e bine.

azi am reascultat Phil Colins-Another Day In Paradise  :inlove:

Pai tu-l compari pe Colins cu MT ?

Ma rog, pana la urma e treaba ta ce asculti, dar Colins are totusi o profunzime lirica pe care nu o simti la multi artisti...

#56
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
decat modern crap mai bine Margareta Paslaru.

#57
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005

View Postkrossfire, on Sep 7 2006, 07:48, said:

Pai tu-l compari pe Colins cu MT ?

Ma rog, pana la urma e treaba ta ce asculti, dar Colins are totusi o profunzime lirica pe care nu o simti la multi artisti...

nu l'am comparat.phil colins e unic.
eu nu fac aici decat sa dau niste example de melodii pe care eu le consider bune,si putem si discuta pe marginea lor,iar in ciuda aparentelor criticile voastre la adresa MT sunt binevenite.va respect parerile.speranta mea esta ca acest topic sa fie citit si de pustanii care stiu numa morandi si 50 cent.poate asa vor fi curiosi sa mai asculte si ei o melodie recomandata de noi.de aceea va rog sa dati si voi example de melodii care voi considerati ca merita ascultate.

#58
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Vama Veche - Epilog (de cand nu am mai auzit-o...)

astept critici :D

#59
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005

View PostAndreas1, on Sep 8 2006, 23:53, said:

Vama Veche - Epilog (de cand nu am mai auzit-o...)

astept critici :D
hmmm...da...desi vama veche nu e printre formatiile mele preferate trebuie sa recunosc ca au cateva melodii care vor ramane in istoria muzicii romanesti.epilog este una dintre ele. :)

#60
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostRaInInGmaN`, on Sep 7 2006, 23:59, said:

nu l'am comparat.phil colins e unic.
eu nu fac aici decat sa dau niste example de melodii pe care eu le consider bune,si putem si discuta pe marginea lor,iar in ciuda aparentelor criticile voastre la adresa MT sunt binevenite.va respect parerile.speranta mea esta ca acest topic sa fie citit si de pustanii care stiu numa morandi si 50 cent.poate asa vor fi curiosi sa mai asculte si ei o melodie recomandata de noi.de aceea va rog sa dati si voi example de melodii care voi considerati ca merita ascultate.

Apropo de 50 Cent...individul a facut recent galagie ca toate magazinele ii puneau noul CD la R'nB, cand el le considera hip-hop. Exatraordinar...versuri despre sex oral pe un ritm de manea se incadreaza la hip-hop. Nu ca hip-hop-ul ar fi mai breaz, dar macar pe-acolo s-au mai pierdut si 1-2 oameni desteptei.

#61
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005
pai dupa succesul nebun pe care l'a avut cu primul album(nu stiu de ce ca e la fel de  :puke:  ca toata 'munca' lui) nu mai regaseste acelasi succes si inj cearca si el ca si alti cantareti de hip hop(vezi scandalurile lui eminem) sa atraga atentia asupra lui,poate asa mai vinde 10 cd'uri in plus.

#62
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostRaInInGmaN`, on Sep 1 2006, 00:25, said:

mda...azi am reascultat cu placere o veche melodie de la stigma.melodia se numeste 'zi'mi noapte buna' si merita din plin apluzele mele :first: .e una dintre cele mai une melodii romanesti din toate timpurile din punctul meu de vedere...
Deci cu asta ai dat-o-n bara rau de tot chiar pe topicul tau  :D

Ia asculta te rog Shivaree - Goodnight Moon, si mai zi-ne putin ce inspirati au fost Stigma sa compuna "una dintre cele mai bune melodii romanesti din toate timpurile"   :lol:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FwcjrAXTiEk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cu MT sunt de acord totusi, au melodii care au insemnat ceva  - pe segmentul lor, pacat ca seamana toate intre ele.

krossfire: de ce orice topic trebuie transformat in rock de calitate vs restul lumii? Mere cu pere?

Edited by don_dannielo, 09 September 2006 - 17:33.


#63
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005

View Postdon_dannielo, on Sep 9 2006, 18:14, said:

Deci cu asta ai dat-o-n bara rau de tot chiar pe topicul tau  :D

Ia asculta te rog Shivaree - Goodnight Moon, si mai zi-ne putin ce inspirati au fost Stigma sa compuna "una dintre cele mai bune melodii romanesti din toate timpurile"   :lol:

Cu MT sunt de acord totusi, au melodii care au insemnat ceva  - pe segmentul lor, pacat ca seamana toate intre ele.

krossfire: de ce orice topic trebuie transformat in rock de calitate vs restul lumii? Mere cu pere?


hmmm....uite ca despre asta nu stiam ca e copiata...imi placea mult melodia,mai ales versurile dar vad ca si astea sunt cam acelea numai ca traduse...nu'i nimic,inca o dezamagire din partea muzicii romanesti,doar suntem obisnuiti.oricum...inlocuit Stigma-Zi'mi Noapte Buna cu Shivaree-Goodnight Moon in playlist'ul meu.mersi de pont.

#64
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006
Exemple de muzica buna:
Rock (1970-1995),Pop Rock,Jazz,Opera,Corala,Clasica
In rest , ascultare!

#65
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005

View Postwhitewizard, on Sep 9 2006, 18:52, said:

Exemple de muzica buna:
Rock (1970-1995),Pop Rock,Jazz,Opera,Corala,Clasica
In rest , ascultare!
de aici subscriu pentru opera si clasica.ascult foarte des si sunt unele melodii care dupa sute,chiar mii de ascultari,inca ma lasa cu gura cascata si imi dau fiori...:)

#66
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Opera , Corala, Clasica - total de acord.
Jazz-ul este o muzica buna dar mai greu de digerat, si e pacat, avand in vedere cate trupe bune de Jazz avem in tara. (Garana anyone ?)

#67
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005

View Postkrossfire, on Sep 10 2006, 08:02, said:

Opera , Corala, Clasica - total de acord.
Jazz-ul este o muzica buna dar mai greu de digerat, si e pacat, avand in vedere cate trupe bune de Jazz avem in tara. (Garana anyone ?)
in general cam toata muzica necomerciala e mai greu de digerat(pentru unii).personal nu sunt un fan al jazz'ului dar merg la un bar jazzrock destul de des si ma simt bine acolo.

#68
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostRaInInGmaN`, on Sep 10 2006, 13:32, said:

in general cam toata muzica necomerciala e mai greu de digerat(pentru unii).personal nu sunt un fan al jazz'ului dar merg la un bar jazzrock destul de des si ma simt bine acolo.

In Valcea exista un bar numit "Jazz", printre cele mai vechi din oras...acum ceva ani buni chiar se canta Jazz Live acolo...acum este un bar curatel (langa biserica :)) ) in care nu se asculta manele si in care chiar poti prinde perioade de muzica buna.

#69
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,235
  • Înscris: 10.04.2006
Orff - Carmina Burana, O (Fortuna)

Asta ce defect, in afara de faptul ca nu e rock , are?

#70
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostNenea Zap, on Sep 10 2006, 18:32, said:

Orff - Carmina Burana, O (Fortuna)

Asta ce defect, in afara de faptul ca nu e rock , are?

N-are nici unul ;)

Faptul ca nu e rock nu este un defect, atata timp cat este MUZICA , nu behaiala.

#71
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,235
  • Înscris: 10.04.2006
O parere ; astept si altele .

#72
RaInInGmaN`

RaInInGmaN`

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 09.10.2005

View PostNenea Zap, on Sep 10 2006, 18:32, said:

Orff - Carmina Burana, O (Fortuna)

Asta ce defect, in afara de faptul ca nu e rock , are?
DAAAAA!!!subscriu pt mel asta. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate