Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

ANTI Fulgerul Bragadiru aka Poli Timisoara

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
malexoid

malexoid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.08.2006

View Postfanariotul, on Aug 26 2006, 07:44, said:

A considera ca aia 30 de golani sunt reprezentativi pentru Timisoara este ca si cum l-ai considera ca reprezentativ pentru Bucuresti pe Corsicanu, Mustata, sau mai stiu pe ce alt baiat d'asta ca se "ocupa" de forbal.

Si sa nu uitam ca dupa meciul Fulgeru(Poli) - Steaua din prima etapa, au fost si niste articole prin ziare + niste reportaje pe la tv, in care se vorbea despre CUTITELE cu care au fost intampinati stelistii in Timisoara; so, dincolo de faptul ca nu am un moment impresia ca baietii aia veniti din Bucuresti erau niste calugarite, totusi aerul "european" se dilueaza cu o rata extrem de mare. ;)

A fost exact invers: consumatorii de aurolac bucureshteni care au insotit echipa pentru acel meci, au scos cutzitele intr-un club. E adevarat ca au sfarsit toti pe la clinica de maxilo-faciale, dar nicidecum taiati!
Cutitul e o arma perversa, folosita de lasi, nu foloseste timisoreanul asa ceva!
Apărare cu cutter
"Înaintea meciului direct, suporterii timișoreni s-au ciocnit violent cu fanii Stelei la una dintre terasele din oraș. Cum steliștii au fost depășiți numeric, cîțiva au rupt-o la fugă, lăsîndu-i pe trei dintre ei în fața furiei bănățenilor. Steliștii au scos niște cuttere, provocîndu-le cîteva răni superficiale susținătorilor lui Poli. Totuși, fanii Stelei nu au scăpat ușor, avînd nevoie de îngrijiri medicale la clinica de maxilo-faciale, însă au refuzat spitalizarea. (Dana Surulescu)"
http://www.gsp.ro/in.....7C1|surulescu

#20
malexoid

malexoid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.08.2006

View Postfanariotul, on Aug 25 2006, 19:15, said:

Dar e culmea ca 30 de golani sa ocupe buricul orasului, sa fluiere dupa fete(chit ca erau cam naspa), si sa zica ca e interzis a se bucura lumea acolo.

Sorry.
Astept si eu explicatiile tale pentru modul in care s-au comportat baietii aia "europeni" . :coolspeak:

Cei 30 de..."golani" sunt suporteri ai Poli Timisoara si au perfecta dreptate! Timisoara e a timisorenilor!!!
In ce priveste acolitii stelei din Timisoara, da exista cativa...unii neadaptati veniti cu pluta de te miri unde, in cautare de identitate...si se orienteaza si ei saracii la ce e mai colorat...nu le are nimeni treaba. Asa cum ii acceptam pe adventisti/baptisti/penticostali asa cum acceptam comunitatea gay, asa cum acceptam copilul sarman care iti spala parbrizul pentru 1 leu ori prostituata de pe centura...atata doar ca nu au voie sa se bucure zgomotos si nu in centru.

#21
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,893
  • Înscris: 13.10.2003

View Postmalexoid, on Aug 30 2006, 13:28, said:

Cei 30 de..."golani" sunt suporteri ai Poli Timisoara si au perfecta dreptate! Timisoara e a timisorenilor!!!
In ce priveste acolitii stelei din Timisoara, da exista cativa...unii neadaptati veniti cu pluta de te miri unde, in cautare de identitate...si se orienteaza si ei saracii la ce e mai colorat...nu le are nimeni treaba. Asa cum ii acceptam pe adventisti/baptisti/penticostali asa cum acceptam comunitatea gay, asa cum acceptam copilul sarman care iti spala parbrizul pentru 1 leu ori prostituata de pe centura...atata doar ca nu au voie sa se bucure zgomotos si nu in centru.

malexoid, si eu sunt ,,acolit'' al Stelei, dupa cum vezi in profil sunt din Timisoara... -_-
Timisoara este a timisorenilor care au dreptul sa simpatizeze ce echipa vor, inclusiv Steaua. Neadaptati veniti cu pluta sunt cei care fac din fenomenul sportiv un motiv pentru a-si elibera violenta acumulata in ei din varii motive...
Trebuie sa acceptam pe toata lumea, iar daca tu nu vrei sa accepti inseamna ca esti dovada vie a ceea ce acuza fanariotul mai sus: nici aici civilizatia nu este mai este ce ar trebui sa fie...
Eu m-am bucurat de celebrul 8-1 al Stelei chiar pe stadion, iar publicul timisorean a dat dovada de fair-play...tu probabil nu ai fost atunci acolo.  :deadtongue:

Edited by radumiki, 30 August 2006 - 13:17.


#22
malexoid

malexoid

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.08.2006

View Postradumiki, on Aug 30 2006, 13:58, said:

malexoid, si eu sunt ,,acolit'' al Stelei, dupa cum vezi in profil sunt din Timisoara... -_-
Timisoara este a timisorenilor care au dreptul sa simpatizeze ce echipa vor, inclusiv Steaua. Neadaptati veniti cu pluta sunt cei care fac din fenomenul sportiv un motiv pentru a-si elibera violenta acumulata in ei din varii motive...
Trebuie sa acceptam pe toata lumea, iar daca tu nu vrei sa accepti inseamna ca esti dovada vie a ceea ce acuza fanariotul mai sus: nici aici civilizatia nu este mai este ce ar trebui sa fie...
Eu m-am bucurat de celebrul 8-1 al Stelei chiar pe stadion, iar publicul timisorean a dat dovada de fair-play...tu probabil nu ai fost atunci acolo.  :deadtongue:

Faptul ca acuma domiciliezi in Timisoara, nu inseamna nimic. Eu personal cred ca suporterii (ca vad ca termenul 'acolit' te deranjeaza) timisoreni ai acelor grupari, nu sunt timisoreni get beget...fac parte din cei (estimativ) 30-40% din populatia noastra colonizati fortat pe vremea impushcatilor, sau veniti in cautare de alimente/servici mai bine platit, ori sunt descendenti ai acestora.
Motivul ca eu sa lipsesc de pe Dan Paltinisanu la vre-un meci al Politehnicii, poate fi eventual lipsa din tara, ori vre-o spitalizare/boala grea...din pacate am fost (si) la acel meci.

#23
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,893
  • Înscris: 13.10.2003

View Postmalexoid, on Aug 30 2006, 15:16, said:

Faptul ca acuma domiciliezi in Timisoara, nu inseamna nimic. Eu personal cred ca suporterii (ca vad ca termenul 'acolit' te deranjeaza) timisoreni ai acelor grupari, nu sunt timisoreni get beget...fac parte din cei (estimativ) 30-40% din populatia noastra colonizati fortat pe vremea impushcatilor, sau veniti in cautare de alimente/servici mai bine platit, ori sunt descendenti ai acestora.
Motivul ca eu sa lipsesc de pe Dan Paltinisanu la vre-un meci al Politehnicii, poate fi eventual lipsa din tara, ori vre-o spitalizare/boala grea...din pacate am fost (si) la acel meci.

Cunosc destui timisoreni get beget care sunt suporteri ai echipelor Steaua, Dinamo sau Craiova...nu este o regula ca toti bastinasii (nu vorbesc acum doar pentru timisoreni) sa tina cu echipa locala. Tu cred ca confunzi patriotismul local (vad ca ai un avatar sugestiv si o semnatura pe masura...) cu simpatia pentru o echipa de fotbal...cred ca esti intr-o mare confuzie... :D
Daca doresti sa discuti despre Banat poti sa o faci aici sau aici...pe Arena discutam despre fotbal si echipe de fotbal. Fiecare are dreptul la propria optiune pentru echipa favorita, iar violentele la care se dedau unii chiar pentru a inabusi bucuria altora care sustin o rivala tot violente se numesc. Iar violenta este sinonim cu lipsa de civilizatie. Mai exact este o caracteristica a animalelor...sper ca am fost destul de explicit in logica explicatiilor date pentru tine.
Si acum, inchid mizeria asta!  :angry:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate