Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
interceptare ip android

Nota de relație

Cand trebuie sa porti botnita la ...

Arc iesit din canapea. Ce e de fa...
 SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata

Flatulenta și responsabilita...
 Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...

Cost bransare curent ENEL 2024
 Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 

sulina + crop + chenar

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
claudiu.oana

claudiu.oana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.01.2006
salut
de fiecare data cand merg in vacanta fac sute de poze (neprofesioniste, doar amintiri)

in ultimul timp am cam pierdut timpul pe aici pe aria foto si am vazut ca lumea vine si cere parerea
am luat si eu cateva poze si le-am pus aici spre critica dumneavoastra...

enjoy  :photo:

c.o.

Attached File  casa.jpg   152.52K   125 downloads Attached File  lib.jpg   88.04K   111 downloads Attached File  no_sun.jpg   61.24K   73 downloads Attached File  w_sun.jpg   65.28K   98 downloads

#2
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
In prima se ascunde mult potential, insa pomii si chiar distanta (mergea mai din departare) o cam impiedica sa-l valorifice.

A doua nu e rea, insa si atunci cand faci macro-uri trebuie tinut cont de incadrare si de linia orizontului care nu trebuie sa fie nici la mijloc, nici incadrata...de fapt in macro-uri nici nu prea are ce cauta.

Apropo de linia orizontului, ai respectat legea de compozitie in ultima poza, desi e putin cam inclinata :)

Am avut si eu A75...a rezistat eroic :D

Edited by krossfire, 21 August 2006 - 06:46.


#3
foxulante

foxulante

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 14.06.2005
prima poza era mai bine daca o faceai undeva la apusul soarelui si eventual cu o expunere mai lunga ;), iar la ultima, cred ca puteai sa incadrezi soarele mai in dreapta pt ca se echilibra cu stalpii aia din stanga. bafta in continuare

Edited by foxulante, 21 August 2006 - 09:00.


#4
claudiu.oana

claudiu.oana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 12.01.2006
mersic de critici

chestia e ca pozele nun sunt studiate >> am vazut mi-a placut >> am pozat

bagati pareri, poate data viitoare o sa imi iasa mai bine, sa am si eu poze frumoase  :rolleyes:

#5
Addy007

Addy007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 31.03.2005
cum zicea si krossfire, a doua are probleme de incadrare pe linii. Tine cont de asta alta data, iar la macrouri cu insecte da bine daca surprinzi si putina miscare sa se vada viata, de exemplu daca surprindeai exact momentul in care libelula se desprinde de pe obiect. Normal e mult mai dificil dar iese mai bine.

a treia imagine e prea stearsa si prea centrat pe linia orizontului

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate