Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu se mai gasesc e Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...
 Achiziție telefon nou.

Picurare in AC?

Huawei GT4 46mm afisare altitudin...

Cine produce AC Tesla?
 Toyota CHR -modelul 2024

Recomandare lanterna frontala

Meciuri euro cu comentariu in eng...

Dop furtun evacuare condens combi...
 Ce poze faceti?

Durere penis

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...
 

Renault Megane II

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
Kugarth

Kugarth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 25.06.2003
Pe protv ziceau ca este 10300 euro CIP !

#20
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Probabil ca sunt versiuni diferite... Si eu am vazut mai multe "preturi" vehiculate...
Cred ca pe www.renault.ro ar trebui sa fie lamurirea adevarata...

#21
Kugarth

Kugarth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 25.06.2003
Cred ca protv-ul dadea pretul la varianta de baza (benzina) iar NostraDamnUs la varianta pe motorina ...

#22
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Right, Kugarth... am "pus botul" direct la varianta pe motorina.

Si cei de la ProTV au dreptate in felul lor... dar atentie, am impresia ca in varianta respectiva nu este inclus aerul conditionat in configuratia standard.

Pentru cei interesati, recomand link-ul de pe site-ul Renault.ro, pe care l-am indicat mai sus, unde gasiti un configurator destul de bun.

#23
georgerc

georgerc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 26.02.2004
Pretul ca pretul, sunt de acord, insa a condus cineva asa ceva (Megane Sedan)?

#24
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001
are seful meu, bineinteles ca chitrosul (cacofonie ntentionata) nu m-a lasat sa ma dau si eu cu masina lui, dar de pe scaunul din dreapta totul pare OK, cred totusi ca la consum sare peste cal (motor de 2000 - benzina, in afara orasului cam cu 160Km/h a scos peste 10l/100Km)

#25
georgerc

georgerc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 26.02.2004
Eu ma gandeam la motoarele de 1,6 (ca am vazut pe site-ul Renault ca 1,4 consuma in media mai mult decat 1,6).

#26
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
Eu am un megane2 1.4 16v 98hp si e ok , consumule este un pic marisor dar daca stii sa o conduci acesta scade considerabil
Am mers si cu Sedan , este aceeasi masina , dar totusi made in turkey :)

Thkz!

#27
georgerc

georgerc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 26.02.2004
Ce  vrei sa spui cu 'daca stii sa o conduci'? :)

#28
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Probabil trebuie sa ai experienta si afinitatile englezului(daca nu ma insel) acela care a scos un consum de 2,9/100 litri parca conducand o Toyota. Din cate imi aduc aminte asa era si reclama.

#29
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
Hahha , da cam asa e , daca iti lasi picioru in acceleratie creste consumul considerabil . SI la 60 km/h daca tii un pic mai apasat consumul creste , eu ca sa ma invat cu ea am tinut in permanenta pe computerul de bord consumul instantaneu ca sa vad exact cat consuma . Eu in oras consum cam 8-8,4 l /100 , am resetat computerul si am dat masina prietenei mele , si cand s-a intors m-am uitat pe calculator si ce sa vezi 11,5l/100 Avarange

Thankz !

#30
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
:)...Ii place sa calce pedala?? Bravo ei..:)

Tarzy..daca 10% la 160km/h ti se pare mult..atunci propun o bicicleta...merge cu 100km/h la vale si nu consuma decat calorii

#31
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
Jarrive ca in melodia lui BUG Mafia - cu bicicleta nu treb sa te uiti in 2 oglinzi , poti sa-i dai lantu jos imediat , daca faci pana o iei in carca si pleci :)

#32
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
looooooool xfil3s...cata dreptate au baietii si tu de asemnea...oricum revenind on topic Renault Megane II cred ca isi merita banii. despre fiablitate sa ne vorbeasca cei avizati.cat despre fabricarea ei in turcia...cui ii pasa???

#33
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,649
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by Jarrive
...

Tarzy..daca 10% la 160km/h ti se pare mult..atunci propun o bicicleta...merge cu 100km/h la vale si nu consuma decat calorii


sincer acum, ptr o masina din ultima generatie 10% mi se pare mult, dar poate ca-s eu prea bizon de felul meu.

#34
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
Tarzy , cred ca e un pic cam mult 10% dar spune-ne tu o masina care la aceasta viteza are consum sub 10%.

Jarrive , eu am 4500km cu a mea , dar e made in france si no problem , cred ca sunt reusite, nu stiu ce sa zic de cele din turkey , dar cred ca e aceasi linie de fabricatie , si nu are ce sa nu fie ok la ele .

Thankz!

#35
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
xfil3s....asta doream sa subliniez si eu. nu conteaza unde este facuta. cu atat mai putin ca este facuta in turcia.

#36
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002
Turcaletii construiesc de mult Renault-uri, si n-am auzit înca de lucruri negative.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate