Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...

Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?
 Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 

NOKIA BLUETOOTH GPS LD-3W si LD4W

- - - - -
  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#109
ronie

ronie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.08.2007
salutare,

sunt si eu in cautare de un bluetooth gps reciver am un ipaq hp hx 2110 am instalat deja IGO 2006 deci mai am nevoie doar de GPS reciver. din cate am citit pe aici se poate ca nu orice gps reciver sa fie compatibil? mai foloseste careva hx 2110? la ce anume trebuie avut grija la achizitionarea unui gps reciver?

#110
leevyou

leevyou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.08.2004
nu am urmarit totate paginile topicului, s-a discutat cumva daca este compatibil cu iPhonul? Are cineva asa ceva? M-ar interesa, pt ca ca o conexiune GPS este singura chestie necesara care imi lipseste de pe iPhone.

Thanks

#111
anderssen

anderssen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 18.08.2006

 leevyou, on Nov 9 2007, 00:08, said:

nu am urmarit totate paginile topicului, s-a discutat cumva daca este compatibil cu iPhonul? Are cineva asa ceva? M-ar interesa, pt ca ca o conexiune GPS este singura chestie necesara care imi lipseste de pe iPhone.

Thanks
nici un modul bluetooth GPS nu este compatibil cu iPhone.
modului bluetooth de pe iPhone nu stie decat profilul HANDSFREE.

#112
anderssen

anderssen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 18.08.2006

 leevyou, on Nov 9 2007, 00:08, said:

nu am urmarit totate paginile topicului, s-a discutat cumva daca este compatibil cu iPhonul? Are cineva asa ceva? M-ar interesa, pt ca ca o conexiune GPS este singura chestie necesara care imi lipseste de pe iPhone.

Thanks
solutia pe bluetooth pica. are doar google maps

Edited by anderssen, 18 November 2007 - 17:02.


#113
leevyou

leevyou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.08.2004
imi vine greu a crede. pai si la comp cum il conectezi daca nu prin bluetooth? ar mai fi wi-fi, dar totusi...

#114
danny23

danny23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.12.2007
salut am si eu problema, mi-am cumparat un Nokia 6234 si vreua sa imi cumpar un LD-3W PUTETI SA IMI SPUNETI CE PROGRAM MERGE CU ACEST DUO SA NU MAI PLATESC 6 EURO PE LUNA LA VODAFONE PTR HARTI MULTUMESC MULT!!!!!!!!!! :mellow:

#115
lupixxx

lupixxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 20.03.2007
avand in vedere ca nu e smartphone si nu suporta decat java... personal nu am auzit de nicun program GPS care macar sa aiba harti de romania, nu mai cer sa fie si detaliate. deci... cred ca singura sansa pentru harti decente ar fi sa platesti al voda, sau sa scapi de el si sa`ti iei un smartphone. vezi ca s`a ieftinit N73 :)

#116
supy_t

supy_t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 14.12.2007

 radubv, on Aug 8 2007, 23:59, said:

Salut baieti

Am si eu o rugaminte
Am primit un receptor GPS Nokia LD-3W si am un telefon MDA Vario II (Htc Tytn) branduit T - Mobile cu Windows Mobile 5. Am incercat sa creez o legatura bluetooth intre cele doua si nu reusesc. Telefonul gaseste gps, ii dau codul de imperechere, se aprinde ledul albastru de pe gps cateva secunde (2 - 3) dupa care nu se mai intampla nimic. Pe telefon e gasit ca un device care un semnul intrebarii pe fond galben in fata.

Va rog mult de tot sa ma ajutati

Radu

Combinatia asta am facut-o eu...un T-mobile MDA si receptorul GPs de la Nokia, cu Igo. Mrge super....doar trebuie confogurat manual receptorul GPS, di softul IGO. E ok....
Daca mai ai nelamuriri ma poti contacta.

#117
supy_t

supy_t

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 14.12.2007

 leevyou, on Nov 9 2007, 01:08, said:

nu am urmarit totate paginile topicului, s-a discutat cumva daca este compatibil cu iPhonul? Are cineva asa ceva? M-ar interesa, pt ca ca o conexiune GPS este singura chestie necesara care imi lipseste de pe iPhone.

Thanks


Ai Iphone? in Romania?....pai abia s-a lansat in state de cateva luni si merge doar la ei!!!!...parca pe Cingular....m-as mira sa-l fi spart baietii deja.....si apropos....ala are GPS incorporat!!!!.....


EEEEE dupa ceva cautari...iata ca a aparut si la noi.....da ....sorry....

Edited by supy_t, 14 December 2007 - 10:28.


#118
catalin30

catalin30

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.02.2006
A aparut si la noi si oficial si adus in plasa din America si apoi deblocat aici. Si nu are GPS incorporat :(

#119
subler

subler

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.08.2007

 Dex., on Nov 17 2006, 01:03, said:

Salut,

Spune-mi te rog, este numai modul gps sau are si harti?

Am Nokia N73 si banuiesc ca sunt compatibile.

Multumesc.
Sal, mi-am luat de curand un N73, vreau sa-mi iau si un gps ld 3w, vreau sa stiu cum ai procedat tu cu hartile, de unde le-ai luat, in ce fel, probabil ca o sa gasesc mai incolo pe forum raspunsul, dar am incercat un shortcut ...  :D  ;)  
Multam.

#120
marusica

marusica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 26.06.2007
Vreau sa imi recomandati ceva mai ieftin,dar care sa fie si bun.Adica sa functioneze cum trebuie,sa nu se deconecteze,sa piarda des legatura cu satelitii,etc.

#121
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 marusica, on Jan 26 2008, 19:56, said:

Vreau sa imi recomandati ceva mai ieftin,dar care sa fie si bun.Adica sa functioneze cum trebuie,sa nu se deconecteze,sa piarda des legatura cu satelitii,etc.
Eu am luat unul ieftin, de aici de pe forum: B-speech 2 GPS se numeste, e destul de ok. Pretul a fost 110lei+taxele de curier.

#122
screp

screp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.08.2007
Salut,

Am un Nokia E50 si mi-am instalat aplicatiile route66 si tomtom. Imi mai lipseste un receptor GPS, si nu stiu ce model sa-mi iau. Din cate stiu telefonul are bluetooth 2.0. Un sfat de la cineva care foloseste E50 in combinatie cu un receptor GPS si merge bine?
Mersi mult.

Nicu.

#123
site1

site1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.02.2008

 marusica, on Jan 26 2008, 19:56, said:

Vreau sa imi recomandati ceva mai ieftin,dar care sa fie si bun.Adica sa functioneze cum trebuie,sa nu se deconecteze,sa piarda des legatura cu satelitii,etc.
Eu mi-am luat un GPS cu interfata duala ... cu bluetooth si usb....si sunt multumit de el....E interesant la el ca are  functie de tracker...il pun pe bordul masinii sau in buzunar si imi memoreaza tot traseul parcurs....pe unde am fost, cati km am facut. Si pot descarca tot traseul cand ajung acasa in calculator ...chiar e precis si imi fac treaba cu el....

#124
razvanzz

razvanzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.11.2007

 site1, on Feb 13 2008, 13:20, said:

Eu mi-am luat un GPS cu interfata duala ... cu bluetooth si usb....si sunt multumit de el....E interesant la el ca are  functie de tracker...il pun pe bordul masinii sau in buzunar si imi memoreaza tot traseul parcurs....pe unde am fost, cati km am facut. Si pot descarca tot traseul cand ajung acasa in calculator ...chiar e precis si imi fac treaba cu el....

interesant...ceva detalii despre el?

#125
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006
nokia ld 3w....l-am avut aproape un an. Absolut niciodata!! nu a pierdut semnalul.

#126
piggy

piggy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.08.2007

 screp, on Feb 3 2008, 04:24, said:

Salut,

Am un Nokia E50 si mi-am instalat aplicatiile route66 si tomtom. Imi mai lipseste un receptor GPS, si nu stiu ce model sa-mi iau. Din cate stiu telefonul are bluetooth 2.0. Un sfat de la cineva care foloseste E50 in combinatie cu un receptor GPS si merge bine?
Mersi mult.

Nicu.


Salut!

Ce versiuni ale aplicatiilor mai sus mentionate ai instalat? Eu am un N73 si nu am reusit sa instalez nici route66 nici tomtom din cauza nu stiu carui certificat expirat...

Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate