Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Nokia N73

- - - - -
  • Please log in to reply
8502 replies to this topic

#8299
09AND

09AND

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 23.01.2010

View Postlucifer76, on 2nd June 2010, 13:45, said:

Vibratiile sunt pe ON ? Se seteaza in profil acolo pe undeva . Si cand bagi castile te anunta telefonul ceva ?
da sunt pe on :)

#8300
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Ori nu face contact motorasul , ori e defect atunci . Nu costa mult la un service . Dar e anunta ca ai bagat castile ? Merge muzica la MusicPlayer la ele ?

#8301
09AND

09AND

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 23.01.2010

View Postlucifer76, on 2nd June 2010, 19:39, said:

Ori nu face contact motorasul , ori e defect atunci . Nu costa mult la un service . Dar e anunta ca ai bagat castile ? Merge muzica la MusicPlayer la ele ?
da merge..:D, si daca nu sunt bagate castile la radio imi zice sa conectez un accesoriu..

Edited by 09AND, 02 June 2010 - 22:50.


#8302
-FloW-

-FloW-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.09.2008
o prima solutie pt problema de la casti e sa iei un obiect ascutit(ex un varf de cutit) si usor sa cureti toate contactelede la mufa pt casti. la mine mi se tot deconecta inainte, si am rezolvat asa...

#8303
09AND

09AND

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 23.01.2010

View Post-FloW-, on 3rd June 2010, 09:25, said:

o prima solutie pt problema de la casti e sa iei un obiect ascutit(ex un varf de cutit) si usor sa cureti toate contactelede la mufa pt casti. la mine mi se tot deconecta inainte, si am rezolvat asa...
ok ms..

#8304
deyu91

deyu91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.03.2008
am si eu o problema cu n73.de la o vreme se inchide singur chiar daca e incarcat.stiti ce as putea face sau de la ce poate fi?

#8305
-FloW-

-FloW-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.09.2008

View Postdeyu91, on 3rd June 2010, 17:16, said:

am si eu o problema cu n73.de la o vreme se inchide singur chiar daca e incarcat.stiti ce as putea face sau de la ce poate fi?
curata contactele de la baterie cu smirghel/lama de cutter/varf de cutit....problema a mai fost discutata:


http://forum.softped...t...t&p=7327577

#8306
wonderduke

wonderduke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.07.2009
Cum fac sa transfer memento-urile (reminders) din calendar de pe un Nokia (N73) pe un alt Nokia (N70)

#8307
Bogdan14

Bogdan14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.05.2010
am si eu un n73 si as vrea sai resetez numarul de ore vorbite.am incercat cu un update de soft dar degeaba.la un 6303 a mers dar la n73 nu a mers.astept raspuns.ms anticipat

#8308
FL0RyN2010

FL0RyN2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.06.2010
Am si eu N73 si am avut o problema cu el.Cand umblam pe el se stingea fara sa ii fac nimic.Cei de la service mi-au zis sa ii pun o hartie la baterie si faza a mers.Hartia tinea bateria cum trebuie si nu se misca.Dar de azi am o alta problema.Nu stiu de ce dar ma pomenesc deodata cu el ca se blocheaza pe desktop.Dau sa intru in meniu,sau sa deschid camera dar nimic.Scot bateria si o bag la loc,tot nimic.Cand dau sa il aprind ramane imaginea cu NOKIA 1-2 minute dupa care ecranul se face alb si asa ramane,nu am ce sa-i fac.As suna la service dar e prea tarziu.Tata spune ca e de la caldura,si eu cred la fel.Probabil s-a incalzit bateria prea rau.Acum am scos-o si o bag la loc peste 1-2 ore.Spuneti-mi ce probleme ar putea sa aiba telefonul.

#8309
-FloW-

-FloW-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.09.2008
nu mai am N73, deci ca va explic s-ar putea sa fie putin eronat, dar in principiu cam asa are trebui sa fie:

@Bogdan14: du-te in jurnal apeluri>durata convorbiri>optiuni>stergere cronometre

@FL0RyN2010:
1. ca sa nu mai folosesti hartia, scoate bateria si curata usor cele 3 contacte de pe baterie(se stinge din cauza la mizeria de pe contactee de la baterie). uite si la ce ma refer: http://forum.softped...t...t&p=7327577
2. nu stiu sigur ce sa zic de faza cu blocatul, am avut N73 dar nu am avut probleme de blocare....incearca sa-i dai un hard reset (formeaza *#7370#). daca tot mai face figuri, s-ar putea ca problema sa fie de la card(sa ai vreo aplicatie care sa creeze un confict). in acest caz incearca un format la card (il formatezi din telefon)

bafta @all ;)

Edited by -FloW-, 15 June 2010 - 22:53.


#8310
FL0RyN2010

FL0RyN2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.06.2010
dar frate,pana astazi seara nu avea nimic,nu se bloca.si era acelasi card.Iar daca fac ce zici tu sa formates hardware,se sterge totul din telefon ?

#8311
-FloW-

-FloW-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.09.2008
da, la format se sterge tot ce e pe card. ca sa vezi daca e de la card poti la fel de bine sa-l scoti, si sa vezi daca ti se mai blocheaza

ps: si la fel pana aseara era aceeasi baterie ;) . deci nici de la baterie nu e problema

#8312
FL0RyN2010

FL0RyN2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.06.2010
vad ca acum merge,aseara am scos bateria si am lasat-o asa,iar azi dimineata am bagat-o si a mers.cred ca era de la caldura

#8313
blust

blust

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.06.2010
Care ma poate ajuta si pe mine cu ceva....
Am si eu un n73 ME...pe care lam luat la ,,combinatie " cu un samsung s 5230...
acu vreau sa va intreb..daca am facut bine ,,combinatia"....
si cum fac sa se auda mai tare n73`u.ca se aude incet..ast pm

#8314
FL0RyN2010

FL0RyN2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.06.2010
se aude destul de tare ma

#8315
-FloW-

-FloW-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.09.2008
ar cam fi pe locul 2 la capitolul "cat de tare se aude" din gama telefoanelor nokia, din cate stiu eu pe primul loc fiind 6234. acum depinde la ce te referi tu cu "se aude incet": la muzica, alarma(ceas), ton de apel....

#8316
vasybogdan

vasybogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 16.01.2008

View Post-FloW-, on 5th June 2010, 09:54, said:

curata contactele de la baterie cu smirghel/lama de cutter/varf de cutit....problema a mai fost discutata:


http://forum.softped...t...t&p=7327577
Nu e din contacte , si la mine se intampla la fel cu toate ca am curatat si am intepenit si mai bine acumulatorul !
Cred ca e o problema care apare dupa ceva vreme .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate