Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
contract de inchiriere obligatii ...

Panasonic GH7

Comutare rapida setari regionale

impozit chirii 2024
 Masina cumparata cu dovada pe mot...

open vpn, adaugare exceptie

Alipire apartamente

Curba Q-U invertor Fronius Gen24?
 Procedura cumparare ticket rabla ...

interceptare ip android

HR - nota de relatie?

Cand trebuie sa ii pui botnita un...
 Arc iesit din canapea. Ce e de fa...

SSD-uri in 99% dupa restart - err...

Izolare camera PoE?

Click Sunet Butuc fata
 

Yahoo messenger - mesaje furate

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
29 răspunsuri în acest subiect

#19
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.439
  • Înscris: 20.12.2005
Dar te-ai gandit ca poate chiar nu avea nici un sniffer, ci persoana cu care ai discutat e posibil sa-i fi facut copy/paste si lui (direct din conversatia voastra)?

#20
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.073
  • Înscris: 11.06.2005

Vizualizare mesajfox, pe Jul 31 2006, 08:39, a scris:

Cum e posibil asa ceva? Stiu sigur ca se poate si ca cineva urmareste de mult timp discutiile in felul asta pentru ca citatele se intind in urma cu cel putin 2-3 saptamani.


Vizualizare mesajBebeluska, pe Jul 31 2006, 12:17, a scris:

Dar te-ai gandit ca poate chiar nu avea nici un sniffer, ci persoana cu care ai discutat e posibil sa-i fi facut copy/paste si lui (direct din conversatia voastra)?

timp de 2-3 saptamani ?  <_<

#21
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.729
  • Înscris: 29.06.2005
Sau *  SimpLite for Yahoo

#22
fox

fox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 30.05.2002
M-am gandit si la asta, dar e complet ilogic. In plus, persoana cu care am vorbit nu avea absolut nici un motiv sa faca lucrul asta. Asa ca e ABSOLUT EXCLUS sa se fi intamplat asa. Plus ca hotul se baza pe situatii incomplete, nestiind in totalitate adevarul (persoanei cu care am vorbit ii trimeteam si smsuri, smsuri de care am amintiteam in discutiile pe mess. Aminteam de smsuri nu si de continutul lor, ca atare hotul a luat drept atu mesajele alea, dar habar n-avea ce scria in ele. Daca ar fi stiut de ele de la persoana careia i-au fost adresate ar fi avut macar o idee vaga.
Si mai sunt multe alte lucruri care m-au facut sa fiu ABSOLUT sigur ca nu avea de unde sa aiba informatiile alea decat obtinute prin frauda.

#23
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.073
  • Înscris: 11.06.2005
organizeaza un flagrant  :huh:

#24
fox

fox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 30.05.2002
Mai, eu am spus ca asa e mai omenesc, sa-l dau in judecata si gata. Daca vine vorba de de-astea, stau intr-o zona destul de rau famata in tara. Cine nu a auzit de Brailita?
La noi se rezolva lucrurile si altfel. Politia este la 3-4 km de mine, baietii de la colt sunt la 50 de metri. Cu aia de cititi voi prin ziare eu am jucat fotbal in copilarie si multi dintre ei imi sunt prieteni buni.

Dar... m-a enervat looserul ala pe de-o parte, iar pe de alta faptul ca se pot intercepta mesajele atat de usor.

#25
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.613
  • Înscris: 25.01.2006
ma repet: treci pe Skype. Poti avea si conversatii scrise si vorbite, complet free si absolut sigure. O cheie pe 256 de biti e imposibil de spart

#26
fox

fox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 30.05.2002
E o varianta si Skype, dar am foarte multe contacte pe mess (aproape 100). Nu am cum sa le conving pe toate sa-si faca un cont pe skype.

#27
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.245
  • Înscris: 23.11.2003
Vezi ca Radmin nu e detectat de nici un antivirus fiind un program "normal".
Si cand am auzit ca scanezi cu Norton Antivirus m-a pufnit rasul. Ia si tu un antivirus trusted : Kaspersky , Bitdefender . Cu Norton stai cu virusii pe calc.

#28
fox

fox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 30.05.2002
Intr-adevar, dupa ceva sapaturi si teste, cea mai simpla solutie de protectie pentru yahoo messenger pare a fi IMsecure de la zonealarm.

Nici Skype nu e prea rau, avand in vedere faptul ca tot ce se transmite (atat text cat si fisiere) sunt trimise criptat.

Personal am ales Skype.

Multumesc tuturor celor care m-au ajutat si si-au dat concursul in rezolvarea acestei probleme.

#29
forza-stiinta

forza-stiinta

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 611
  • Înscris: 20.05.2007

Vizualizare mesajfox, pe Aug 1 2006, 10:19, a scris:

Intr-adevar, dupa ceva sapaturi si teste, cea mai simpla solutie de protectie pentru yahoo messenger pare a fi IMsecure de la zonealarm.

Nici Skype nu e prea rau, avand in vedere faptul ca tot ce se transmite (atat text cat si fisiere) sunt trimise criptat.

Personal am ales Skype.

Multumesc tuturor celor care m-au ajutat si si-au dat concursul in rezolvarea acestei probleme.
de-abia acum m-am desteptat si eu si am decis sa folosesc ceva sigur.
Da, skype este criptat si dificil de spart!!!
Sunt curios, cine sparge o conversatie, poate salva cumva cheia pt o eventuala conversatie a victimei? Sau cheia este generata automat la fiecare conversatie?

Pentru attachementul fisierelor de e-mail folosesc PGP.
O sa iau decizia sa nu mai vb cu nimeni pe yahoo, si sa conving pe cei 40 de yahoo useri sa-l schimbe

#30
pitagora

pitagora

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 466
  • Înscris: 11.12.2004

Vizualizare mesajmiromulus, pe Jul 31 2006, 11:42, a scris:

eci interceptarea discutiilor din YM intra la violarea corespondentei. Interesant, o gramada de pustani cu "veleitati" de hackeri nici nu stiu la ce se expun. Problema e cum probezi magaria

later edit: folositi Skype. E criptat pe 256 de biti si imposibil de spart sau interceptat chiar si de institutiile "serioase"
nu e adevarat. Ma refer la partea cu institutii serioase. Gigel de la 2 nu are resursele financiare necesare sa o faca dar o institutie "serioase" ca SRI-ul are. Este un motiv pentru care skype-ul nu foloseste 512 biti sau 1024 biti. Si anume o lege americana legata de exportul de tehnologie criptografica. Orice este peste 256 biti e illegal pt ca se sparge prea greu. 256 in schimb e acceptabil.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate