Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Calatorie Bucuresti - Timisoara, ...

Țuica are gust ciudat

Copii nascuti in Romania

Ușa exterioara care scar5...
 Felicitari Republica Moldova pent...

Decizie dificila intre doua model...

Orange nu onoreaza premiile din P...

Ungere mecanism usa metalica de a...
 Probleme baterie monde 3

Tipuri de acces Gura Portitei, di...

Crearea unei formule Excel cu div...

Filme ce urmeaza in 2024 - horror
 Tarot (2024)

Prescriere datorii parinti decedati

Utilizare credit cartela Vodafone

La multi ani @Cousteau !
 

Ce UPS e ala care lasa PC-ul sa se reseteze?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
21 răspunsuri în acest subiect

#19
Nucku

Nucku

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 08.07.2006

Citat

Ca sa te convingi cine este Mustek, uite adresa lor:
http://www.mustek.co.../about_us4.html
Sa traiesti ! Mersi, acum se explica toata treaba... :naughty:

Citat

Tu ai o sursa care nu are ''rezerva'' de capacitate pentru a ignora eventualele spike-uri din retea.
Adevarul este ca am o sursa Powerlink model LPK2-30, cica de 400W, despre care nu am auzit chiar lucruri bune...poate fi asta beleaua iar UPS-ul sa fie bun ? Another issue...

Editat de Nucku, 10 iulie 2006 - 20:28.


#20
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.097
  • Înscris: 24.03.2007
Eu am un PowerMust 800VA si am conectat la el PC-ul + Monitor + Boxe 2.1 + un prelugitor improvizat pe care pun incarcatoarele de la telefonaele mobile, mentionez ca monitorul e de 21" CRT nu mai stiu exact cat consuma dar "mananca" mult, PC-ul e cam dotat si mancanca si el destul, boxele sunt Altec Lansing 2.1 credca de 28 W sau ceva de genul, MIE nu mi se intampla asa ceva, indiferent de ce s-ar intampla cu reteaua electrica si credetima ca aici reteaua e VARZA, si acum sunt procese prin tribunale cu Electrica datorita stricaciunilor ce le-au produs.

La PC aveam inainte o petarda de sursa care mi-a si paradit HDD-ul, dar si cu aceea tot nu aveam simptomele UPS-uluii de mai sus, UPS-ul lucreaza ff bine si tine chiar si 15 minute in full load.Acum am o sursa Thermaltake de 400W nu mai stiu exact modelul si UPS-ul isi face datoria cu brio.Are aproape 1 an si am dat in jur de 280 RON cand l-am achizitionat si nu am avut nici o problema cu el.

Ce nu imi place e ca desi al meu are conexiune pe USB, softul este foarte tampit, nu gasesc nici o optiune sau monitorizare al bateriei etc, nici nu il mai conectez la PC.

Parerea mea e sa te duci si sa iti achizitionezi unul nou, din cate am vazut ultima oara in magazin modelul de 800VA cum am eu era cam pe la 190 RON deci modelul 600VA ar trebui sa fie cam pe la 150 RON, te duci ti-l iei din magazin ai 2 ani garantie, toate cablurile etc.

#21
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.855
  • Înscris: 22.07.2004

Vizualizare mesajdetective, pe Dec 2 2007, 18:08, a scris:

Ce nu imi place e ca desi al meu are conexiune pe USB, softul este foarte tampit, nu gasesc nici o optiune sau monitorizare al bateriei etc, nici nu il mai conectez la PC.

       Eu cred ca una dintre functiile impresionante ale unui UPS este accea ce a comanda PC sa faca shut-down automat la intreruperea curentului electric .

#22
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.097
  • Înscris: 24.03.2007
Nu are nici macar atat, asta cautam si eu in primul rand, sa setez de ex la 10% din baterie sa isi faca singur shutdown sau ma rog, pauza nu am gasit, apoi XP-ul mai are un serviciu al lui care se ocupa cu UPS dar asta nu imi vede nici un UPS legat la PC, deci UPS-ul e bun dar soft-ul e petarda, si nu prea poti sa faci nimic cu el, poate se gasesc si alte soft-uri, nu stiu, am cautat dar nu am gasit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate