Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Formatia Preferata !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
514 replies to this topic

#91
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Review-urile de pe Amazon (nu conteaza care) mie mi se par foarte bune. Am evitat sa imi iau teapa din cauza unor review-uri de pe Amazon.de la unele DVD-uri.

#92
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Daca esti fan al genului, da...daca doar vrei sa incerci ceva nou, nu pot fi de acord, si se poate demonstra.

#93
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006

View Postkill_them_all1000, on Nov 1 2006, 18:40, said:

Avea pe dracu. Niste cuvinte care rimeaza si suna bine in engleza nu inseamna ca sunt "meseriase". Daca Nirvana avea versuri meseriase Pink Floyd ce mai are.
Ca ceva sa fie meserias nu tre sa fie genial...oricum mie mi se par destul de originale si nah...te invioreaza :coolspeak:

#94
pietricelu

pietricelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.10.2006
pai...sa zicem Axel Rudi Pell 1st place. oricum...depinde de stare. nu exista numai O formatie preferata.  :naughty:

#95
ParinteleTeoharie

ParinteleTeoharie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.11.2006
Aud , vad , traiesc, mananc, beau , simt KoRn

#96
mar2ius

mar2ius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.11.2006

View PostParinteleTeoharie, on Nov 8 2006, 00:07, said:

Aud , vad , traiesc, mananc, beau , simt KoRn

idem  :first:

#97
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Teoharie, mar2ius, o sa va treaca fratilor, o sa va treaca, o sa descoperiti the next best thing, o sa treceti de nebunia adolescentei, si o sa ajungeti in final sa ascultati R.E.M in masina in drum spre servici.

Acuma am dambla cu RHCP si mai bag din cand in cand Queen ca sa variez stilul

#98
ParinteleTeoharie

ParinteleTeoharie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.11.2006
draga rapier nu-s prea batran intr adevar insa ascult korn in prostie de 8 ani...nu cred ca o sa mi treaca sincer.e ca un drog.o sa vezi la concertele korn pusti tembeli amestecati cu oameni de afaceri cu diplomatul dupa ei si ce ajung sa si sparga ochelarii la pogo.(vezi concertul din new york 2005)mare mi-a fost surpriza ca la concertul deftones sa vad tipi de 30-35 de ani cu hanorace cu korn.sa stii ca si eu ma ingrijoram ca s ultimul retardat care nu trece de stilul asta...insa vad ca sunt multi ca mine :D. Stai linistit REM m am apucat sa ascult de mult timp.chiar saptamana trecuta mi-am cumparat around the sun original .nu mai vorbesc de rhcp si queen care sunt printre preferatii mei . eu ascult o groaza de chestii...insa de korn nu ma pot plictisi...ever
aaaaa si vad ca pe bannerele tale apare o chestie cu limp bizkit.si trupele gen rem..linistitoare isi au rostu dar cateodata simti nevoia sa bagi ceva gen lb sau korn sa ti aduca aminte de vremurile bune si te fac sa te arunci cu capu-n pereti si apoi de pe balcon.

Edited by ParinteleTeoharie, 24 November 2006 - 14:27.


#99
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006
daca ma intrebi...korn nu face 2 bani

#100
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Limp Bizkit aproape ca au cantat pe o piesa. Sincer , nu sunt fan KoRn , dar fata de LB. Si acum nu e numai vorba de o parere. Studiati din punct de vedere muzical 'complexitatea' unor pies LB. Veti fi uimiti de repetitivitatea unor acorduri primare si de lipsa de logica. SIngura piesa care mi-a atras vag atentia a fost 'Rearranged'.

#101
ParinteleTeoharie

ParinteleTeoharie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.11.2006
nu voiam sa inep sa discut despre lb in special insa...vad ce se dezvolta subiectul.krossfire ai dreptate asupra majoritatii pieselor.lb  au iesit de la inceput ca o trupa de facut bani.e clar ca genul comercial nu implica o complexitate prea mare.insa au scos un mini album in 2005 care nu a fost intampinat cu mare zarva ca celelalte.complexitatea abunda si e si logica.e ceea ce voiau ei sa cante de fapt si recunosc explicit pe album ca pana atunci au fost o trupa pur comerciala.albumul chiar merita ascultat.imi placeau lb si inainte insa nu ma asteptam sa scoata un album ca ala :)

#102
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Daca te referi la The Unquestionable Truth ...da , e o schimbare, dar nu este un album bun, pentru ca pur si simplu Fred Durst este mult prea limitat. Ia sound-ul de pe album, adauga o voce, nu un maimutoi care urla, pastreaza chiar si versurile, eliminand redudanta unora dintre ele, si atunci vei obtine un album bun.

#103
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006
mie tipii mi se pare ca n-au niciun dumnezeu...apropo de notiunea de comercial....eu prin asta inteleg o piesa sau un album care place de la prima ascultare da plictiseste repede...si are pasaje care se repeta la nesfarsit, corect?

#104
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View Postkill_them_all1000, on Nov 1 2006, 18:40, said:

Avea pe dracu. Niste cuvinte care rimeaza si suna bine in engleza nu inseamna ca sunt "meseriase". Daca Nirvana avea versuri meseriase Pink Floyd ce mai are.
aia e poezie ... pur si simplu poezie :wub:

#105
Ender Wigins

Ender Wigins

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 03.11.2005
Riverside, polonezi, au ceva care imi aduce aminte de Pink Floyd.
Si, cam tarziu, am descoperit Lacrimosa.

PS: pentru mine formatia preferata este cea pe care o ascult in acel moment.

Edited by Ender Wigins, 25 November 2006 - 21:04.


#106
ParinteleTeoharie

ParinteleTeoharie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 06.11.2006

View Postkrossfire, on Nov 25 2006, 17:35, said:

Daca te referi la The Unquestionable Truth ...da , e o schimbare, dar nu este un album bun, pentru ca pur si simplu Fred Durst este mult prea limitat. Ia sound-ul de pe album, adauga o voce, nu un maimutoi care urla, pastreaza chiar si versurile, eliminand redudanta unora dintre ele, si atunci vei obtine un album bun.

acum depinde si de gusturi...imi plac unii maimutoi care urla si chiar nu mi se pare limitat durst pt acest gen de muzica. in fine deviem grav de la subiect

#107
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
1. Paradise Lost. Orice perioadă, orice album, dar în special primele (pînă la Icon).
2. Lacrimosa fără rezerve.
3. Metallica doar pînă la '91.

Astea le-aş trece la preferate.

#108
geogogeo

geogogeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 29.11.2006
Megadeth, Audioslave

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate