Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...

Recomandare AC
 Coramet sau Caparol?

Vecin cu probleme

Ford Focus 2007, motorul se opres...

Ce tip de detergent preferați pen...
 Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

ETF crestere LYMS vs QDVE vs VVSM.

Sfat achiziție motor pe benz...
 Chist operat

Port blocat dupa portare Orange c...

Șomer cu venituri prin parti...

Consum RAM Mac OS
 

Pierdut topic, il declar nul.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
66 replies to this topic

#55
romescu

romescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 19.03.2005

View Postsibelius, on Jun 20 2006, 14:02, said:

Ce e mai fain e că s-a stabilit deja și cine sunt vinovații pentru că Tudor_DX nu ne-a fost prezentat.  :death:


acuma george e vinovat?????
:w00t:  :w00t:  :w00t:

#56
sibelius

sibelius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 29.06.2004
Și noi că nu-l întrebăm zilnic dacă s-au petrecut ceva schimbări pe aria foto a SP.

#57
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

View PostfotoAgrafa, on Jun 20 2006, 14:06, said:

Date fiind niste discutii mai vechi purtate de mine cu cei de pe aici cand am devenit activa pe forum, ma asteptam la un salut de genul "lasa-ne, lasa-ne".

Eu nu agreez faptul ca unii de aici sunt foarte reticenti fata de noii veniti si faptul ca mai mult de jumatate din posturi sunt doar misto-uri ieftine (desi de bun simt este sa nu faci misto de userii mai neinitiati). Am facut si eu putin misto, insa unii de pe aici fac mereu. Si se cred foarte inteligenti prin asta, chiar deosebiti (a se vedea threadul cu 30D, e ok pt. incepatori ?, asta doar ca un mic exemplu).


ideea e urmatoarea... vin useri noi, incepatori... posteaza, cer feedback.. li se ofera. dar ei nu pot sa treaca peste mandria lor si ce o mai fi... ei nu accepta ca pozele lor sunt de kkt... varza... sau poate bune, dar nu asa cum le vad ei... perfecte, intelegi ?

si ei sar cu gura, cu tupeu si cu nesimtire la niste oameni care incearca sa-i ajute.

e o chestie de perceptie... in fine, cred ca-i useless...

#58
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,134
  • Înscris: 29.06.2005

View Postdlbogdan, on Jun 20 2006, 14:00, said:

:worthy:  :worthy:

Oamneni buni, lasati scandalul ca nu aduce nimic bun! Mai bine ganditi-va cu totii cum se poate REORGANIZA aria foto pentru a fi mai usor descifrabila de cei mici si mai utila celor mari. or either way....

Corect. Hai sa lasam cearta, sa fim putin mai toleranti unii cu ceilalti. Pana la urma urmei ar trebui sa fie un forum in care atitudinile sa fie ceva mai relaxate - aici petrecem o parte din timpul liber, n-are rost sa o facem cu nervi.....Nu de alta, da` viata e si asa scurta, o mai petreci si certandu-te...

Eu admir eforturile conducerii, si sfaturile celor cu state grele (chiar daca uneori sunt prezentate intr-o forma....ironica) asa ca nu vad nici o incompatibilitate aici....

Nu-i inteleg pe cei care au sarit asa in sus si au inceput sa ameninte ca se retrag...etc, nu inteleg ce s-a intamplat de au fost atat de deranjati....Bun, nu s-a prezentat, insa eu nu vad in asta un motiv de-a te retrage....

Oricum ideea de baza ramane: Lasati cearta, ca nu e buna la sanatate.Serviti o berica rece, trageti cateva cadre, calmati-va. Viata e frumoasa... :coolspeak:

#59
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Ca sa lamurim definitiv: scopul lui Tudor este sa-i ajute pe cei foarte incepatori pentru care unii nu au rabdare. OK ? Se vor crea zone ... Tudor va modera zonele unde este nevoie de RABDARE si INCURAJARI iar cei ce nu mai au nevoie de asa ceva vor avea zonele lor moderate ca si pana acum de Mr Fred si de cine mai vrea el...

De fapt asta a fost si planul de la inceput dar datorita lipsei de timp inca nu am apucat sa-l aducem la indeplinire... Asa ca putintica rabdare si tutun  :peacefingers:

#60
San Isidro

San Isidro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 22.05.2005

View PostfotoAgrafa, on Jun 20 2006, 13:06, said:

Eu nu agreez faptul ca unii de aici sunt foarte reticenti fata de noii veniti si faptul ca mai mult de jumatate din posturi sunt doar misto-uri ieftine (desi de bun simt este sa nu faci misto de userii mai neinitiati).

Un sfat gratuit (si nu fac misto) nu mai folosi cuvinte ale caror sensuri nu le cunosti suficient de bine.
Despre reticenta nici vorba aici. Dezaprobare fata de produsele fotografice ale unora poate da.

Quote

Unii de aici vor ca aria asta sa fie un fel de "the best of romanian photography", pentru ca facand parte dintr-o astfel de comunitate, cumva ar fi si ei la un nivel inalt. Normal ca se oftica atunci cand vin oameni cu poze la catel, soacra si copil, facute cu telefonul. Scade nivelul de calitate al fotografiilor puse pe aici, si inplicit nivelul mediu in care se invart "marii fotografi". E normal sa se atace la astia mai slabi intr-ale fotografiei, ca le strica frumusetea fotografiilor.

Imi pare rau insa aici este aria foto si nu un fotoblog public unde ne upload-am fotografiile facute in fuga cu telefonul mobil, mp3 player-ul etc. Nu am nimic impotriva sa iti pozezi soacra atat timp cat gandesti fotografia respectiva.

#61
JollyRoger

JollyRoger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.09.2004
"23 Members: JollyRoger, big_ipaq, San Isidro, Monitox, xmix, john_b, CLAXON, vladc, savone, Casual, sibelius, inssomnnia, fotoAgrafa, kontrast, logatul, Drug, ciuly, inana, Ragnarokr, Taxon, Cadyllac, romescu, atika"

S-a adunat lumea la "chick-fight" :))...  Se vede treaba ca e pranzu, nu e lumina buna de poze :D

Toata stima...

#62
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 15.07.2003
Oricum interes sporit pentru aceasta discutie:

31 User(s) are reading this topic (2 Guests and 5 Anonymous Users)

#63
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001

View PostMonitox, on Jun 20 2006, 14:16, said:

Ca sa lamurim definitiv: scopul lui Tudor este sa-i ajute pe cei foarte incepatori pentru care unii nu au rabdare. OK ? Se vor crea zone ... Tudor va modera zonele unde este nevoie de RABDARE si INCURAJARI iar cei ce nu mai au nevoie de asa ceva vor avea zonele lor moderate ca si pana acum de Mr Fred si de cine mai vrea el...

De fapt asta a fost si planul de la inceput dar datorita lipsei de timp inca nu am apucat sa-l aducem la indeplinire... Asa ca putintica rabdare si tutun  :peacefingers:

Vailei de cand am propus eu asta....dar wait...mi s-a dat peste bot cu un warn ...

#64
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

View PostMonitox, on Jun 20 2006, 14:16, said:

Ca sa lamurim definitiv: scopul lui Tudor este sa-i ajute pe cei foarte incepatori pentru care unii nu au rabdare. OK ? Se vor crea zone ... Tudor va modera zonele unde este nevoie de RABDARE si INCURAJARI iar cei ce nu mai au nevoie de asa ceva vor avea zonele lor moderate ca si pana acum de Mr Fred si de cine mai vrea el...

De fapt asta a fost si planul de la inceput dar datorita lipsei de timp inca nu am apucat sa-l aducem la indeplinire... Asa ca putintica rabdare si tutun  :peacefingers:

Monitox, apreciez enorm ca in sfarsit cineva explica ce se intampla, chiar si asa neindemanatic cum o faci tu. Sunt convins ca multi vor aprecia acest lucru la randul lor, din pacate pentru mine - si nu sunt cred singurul - e prea tarziu. Dupa primele tale posturi pe acest topic, nu poti sa vii si sa spui ca te-ai razgandit.

Dar cum spuneam si sunt sigur ca vei fi de acord cu mine, Softpedia -> Foto n-a pierdut nimic.

E usor sa spui, e mare oceanul e plin de pesti. Sunt membri pe unele forumuri, pe care nu i-as schimba cu altii 1.000. Oricate reclame as avea pe forumul meu. Dar pana la urma eu n-am facut forumul pentru profit. Poate de aici se trage. Eu il sustin din ceea ce fac eu.

#65
fotoAgrafa

fotoAgrafa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 20.05.2006
San_Isidro, imi cer scuze pentru faptul ca nu cunosc prea bine sensul unor cuvinte.

Sunt altii care scriu si mai prost decat mine pe forum, insa sunt prea-slaviti si nu se ia nimeni de greselile lor gramaticale si de exprimare, asa ca sa nu fim totusi rai.

Cred ca totusi ai inteles ceea ce vroiam sa exprim cu fraza aia.

#66
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbig_ipaq, on Jun 20 2006, 14:24, said:

Dupa primele tale posturi pe acest topic, nu poti sa vii si sa spui ca te-ai razgandit.

Nu s-a razgandit nimeni... discutii sunt de macar o saptamana pe tema asta

#67
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Poate mai exista o solutie. Din discutile de-a lungul timpului cu admini am descoperit ca sunt in general dispusi sa asculte argumente.

Sa ne linistim un pic, sa tragem aer in piept, sa vedem ce ne poate oferi bun SP, sa profitam de faptul ca unii baga bani in asta si poate avantajele vor fi mutuale.

Mai da-ti (voi toti, useri, admini) o zi pentru a incerca sa gasesc un numitor comun. Poate dracu nu e chiar asa negru. Inchid eu pentru moment topicul pentru ca nu cumva sa ne luam la revedere prematur si apoi sa ne para rau. Daca nu e sa fie, vor fi ocazii sa ne spunem la revedere (me included), dar e ultimul lucru la care as vrea sa se ajunga.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate