Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camping Franta - Chamonix

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!
 Recomanadare viniluri

Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...
 La multi ani @MariusEXxTREME!

Temperatura AC

Sunt sigure bolurle de plastic (B...

Dimensionare putere centrala / ca...
 

Aparat ras WILKINSON

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postlongroad, on Jul 6 2006, 18:12, said:

In CORA am vazut. Si aparate si rezerve....

din pacate Cora nu e si in Cta

#20
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View PostCyberDude, on Jun 30 2006, 00:01, said:

Am avut și eu una bucată Wilkinson 3D (se găsesc/găseau și sub marca Wilkinson și sub marca Schick). Ideea era faină, chiar se mișca în toate direcțiile mediatizate. Punctele slabe sunt:
1. corpul aparatului s-a desprins dupa puțin timp în cele 2 jumătăți din care era compus
2. cele 3 lamele care erau protejate de acele fire (gratii cum li se zicea în reclamă - care adevărul e că arătau chiar cool) nu făceau decât să rețină firele de păr tăiate între ele ceea ce îngreuna mult curățarea lor și te facea să arunci o rezervă dupa 2-3 operațiuni de bărbierit.

Am trecut de atunci pe Philishave electric sau chiar pe Gillette Blue de unică folosință (atât de "unică" încât te poți bărbieri de zeci de ori cu ele fără să se toceasca excesiv sau să se înfunde cu păr).

Incearca Gillette Mach 3 Power cu massager. Gasesti rezerve la el peste tot si e robust. :coolspeak:

#21
edalecu

edalecu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.01.2004
salutare!
bai nene mie mi se pare cel mai meserias aparat pe care l-am avut vreodata si crede-ti-ma ca m-am ras cu gillette de mi s-a facut acru, dar nu numai cu gillette, inainte de asta...
acum un an de zile, adik tot in iarna, mi-a adus un amic din spania un set complet de ras wilkinson sword quattro si m-am ras cu el...si m-am tot ras cu el...si m-am tot ras cu el...si m-am tot ras cu el...........si inca ma mai rad cu el  :naughty: , datorita faptului ca: 1.nu am reusit sa gasesc rezerve, cu toate ca intr-o perioada scurta, in Cora au fost la vanzare aparate si, probabil, si rezerve pt ele; 2. INCA este CAPABIL (ma rog, rezervele) sa barbiereasca corespunzator, retezand firele de par fara sa mai poata fi simtite la pipait, ceea ce n-am vazut niciodata la vreun gillette (indiferent ca era cu 2 sau cu 3 lame!) dupa mai mult de 8-10 'operatiuni' cu aceasi rezerva!!

ideea e ca NU vreau sa RENUNT la wilkinson. cum pot sa fac rost de un set nou de rezerve?? (ar fi un pic mai greu de adus de afara, dar daca nu gasesc in tara o sa dau "comanda"  :D )

Edited by edalecu, 16 December 2006 - 20:28.


#22
joannes

joannes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,035
  • Înscris: 15.01.2005
loool cata filosofie pentru un banal de epilator facial...
am mai cunoscut unu care ma intreba daca nu am vazut nu's ce fusion ca ala face furori in tara... looool pe ce va consumati voi energia.

plasticele alea de "unica" folosinta ce au? merg foarte bine, basca ca ori de cate ori ai aparat nou, fara sa te bati prea mult la cap (am rezerve, n-am rezerve, sa o schimb, sa nu o schimb ca parca prea mult am dat bla bla bla)...
acu ca nu-ti place ideea de plastic chior, te onteleg, dar de aici pana la a face cercetare de teren pentru un BANAL aparat de ras... mai da-l in ma-sa.

#23
haysan_belele

haysan_belele

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.11.2006
Si totusi, a gasit cineva pana la urma acele lame Wilkinson Quattro?
Ca de cand sunt in Romania (de vreo 4 luni) le tot caut fara succes...

#24
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
eu am in continare cele 3 seturi de rezerve wilkinson sword 3D diamond... nefolosite...pentru ca nu gasesc aparat.
am auzit ca ar fi reintrat pe piata romaneasca... dar pana acum in constanta nu am gasit asa ceva.
voi ati mai vazut pe undeva?

#25
apak

apak

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.12.2007
salut. am gasit solutia ... :) si eu am cautat rezerve pentru wilkinson sword quatro timp de jumatate de an.... si din 1 august Elgeka Romania ( http://www.elgeka-ferfelis.ro ) este unic distribuitor in tara. au depozite in mai multe orase in tara (oradea, timisoara, cluj, targu mures, sibiu, brasov, craiova, suceava, iasi, galati, bucuresti si constanta). din pacate nu vind numai pt. firme (trebuie se faca factura). dar de exemplu le-am sunat pe cei de la mine (tg-mures), si am aflat ca comercializeaza prin kaufland....  sper sa va ajute aceasta infomatie.
era sa iau iarasi un gilet :(.... dar acuma nu mai ma intorc la gilet NEVER  :roflmaofast: .... quttro e super!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate